Şimdi Ara

8.000 TL değerinde kasa toplayacağım. Önerileriniz? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
803
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • RX 5700 GAMING X 2999TL trendyol icinden cikan oyunlari 150tl ye sat 2850tl super fiyat kaçirma bence tekra bilişim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-0FDA1336A

Oyunlarda 2 ssd arasında ve günlük kullanımda pek fark olmaz. Vatan sistemde single ram var. Dual channel esas oyunda fark eder.

@byoqan Evet vade farkı var ama peşin alacak için güzel bir sistem. Dual channel ve ekran kartında da 10 fps avantaj var. Bir de ekran kartı tutacağı da eklemişler.
    https://www.itopya.com/msi-atlas-mystic-argb-ekran-karti-tutacagi/

Vatan o sistemde sistemi ucuzlatmak için single ram ve rezil bir güç kaynağı koymuşlar. Sertikasız psu'yu sertifikalı diye satılıyorlar. O psu'ya 200 tl bile vermem.
    Xigmatek X-Power videodaki Xigmatek Calibre modelindeki gibi çöptür. Sonunda dayak atıyor.

• LEON-X kullanıcısına yanıt
    Bildiğinize emin oldum hocam eyvallah
    Sadece dual Ramin farkına bakmanız yeterli benim için
    Bf 5 de 10
    Hitman da 20
    Tomb raider da 30
    Odyssey de 30
    Far cry 5 de 20 fps
    Millet 20 fps için 144 hz de neleri feda edebiliyor akıcılık için farkında mısınız? Siz hiç yüksek tazeleme de 100 fps le 140 150 fps arasinda ki yumuşaklığı deneyimlediniz mi yoksa 7 8 yıl cs go oynayıp YouTube da günlük gezinme amaçlı pc deneyiminiz mi oldu?

Dual ram farkı
    https://www.youtube.com/watch?v=kCg7eVN6N9w&feature=youtu.be

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi quattro6 -- 24 Mayıs 2020; 16:25:41 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Dual ram ile tek ram arasjnda en az 20fps oynuyor kendi gozunuzle goremezsiniz zaten ayni sistemden 2 tane olmadigi surece. 5700xt sapphire modeli eklenebilir. Ayrica anakarti da b450 tomahawk max ile degistirirseniz 8500civari toplayabilirsiniz. Amd driverlarinda sikintili oldugu dogrudur fakat bana gore ayni performansta olan nvidia kartina 1-2bin tl fazladan vermek gunumuz kuruyla sacma birsey (kendi dusuncem). Ayrica amd ekran kartlarindan sapphiredan sasmamak gerekir hem incelemeleri cok iyi hem de suana kadar amd kartlariyla sikinti yasayanlarin hepsi -arastirmalarima gore- farkli modellerde yasamis olan kisiler. Sapphire modellerinde sikinti ciktigini cok az gordum.

Ryzen 5 3600 1300tl
    B450 tomahawk max 1100tl
    Sapphire pulse 5700xt 3500tl
    Samsung evo 970 ssd (butceye gore 250 veya 500gb) 600-900tl
    700w 80+ guzel bir psu (700w oneriyorum ki ileriye donuk olsun) 600tl
    Kalan butceye gore de kasa
    Overclock yapmayi dusunuyosaniz da guzel bir islemci sogutucu alabilirsiniz stock sogutucu gunluk kullanmayla hicbir sikinti yasamazken oc yapmak icin guzel bir sogutucu oneriliyor. Onun disinda normal kullanmak isterseniz sogutucuya falan gerek yok.

Boyle bir sistem alirsaniz verdiginiz paranin karsiligini almis olursunuz.
    Ps. Ram onermeyi unutmusum. 3000mhz veya ustu 2x8 16gb ram

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheArmy32 -- 24 Mayıs 2020; 16:42:28 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.