Şimdi Ara

7950'den 7870XT'ye (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
89
Cevap
1
Favori
1.940
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • tahiti le gpusu sıcaklıktan baya etkilenen bir kart öyle ki max ocyi bulurken bir şey farkettim, kartın sıcaklığı 75 dereceyi geçtikten 2-3 saniye sonra artifact vermeye başlıyor test programlarında.75in altında hata vermiyor.aynı 5 ghze hızaşırtılmış bir cpu gibi belirli sıcaklıkların üstünde stabil olmuyorlar.sonuçta gpu da bir işlemci ;)
  • evet dediğiniz gibi 90 lardan 83 lere düştü. gpu da 73 e geriledi.ve aynı puanı aldı
  • quote:

Orijinalden alıntı: FRAGILE

evet dediğiniz gibi 90 lardan 83 lere düştü. gpu da 73 e geriledi.ve aynı puanı aldı

bedava soğutma modu işte daha ne istiyosun :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: T3RR1BL3WH1SP3R

quote:

Orijinalden alıntı: Lwd

İkinci el 2gb hd 7850 alıp cf yapın bence.

Cf de stabilite düşer

stabilite düşmez sadece %10 performans kaybı olur. çok nadiren de cf sli sistemlerde ani fps düşmeleri olur normal.
  • ama dediğiniz gibi 75 lerden sonra artifact veriyor adamlar 1250 leri görüyor ben en fazla 1175 i gördüm.
  • quote:

ama dediğiniz gibi 75 lerden sonra artifact veriyor adamlar 1250 leri görüyor ben en fazla 1175 i gördüm.

o şans işi biraz bildiğiniz gibi. ben 1175 görüyorum ama 1150de kullanıyorum. benzer kartlara sahibiz demek ki :) bu arada kartın ASIC kalitesi kaç ?
  • %71 gösterdi

ayrıca %64-99 olayı bende de oluyordu sanırım bu overclock ile hep %98 felanda calıstı buna dikkat ettim şimdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FRAGILE -- 1 Haziran 2013; 2:18:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: svideoz
    Tamam xt kesinlikle kötü bir kart değil ama oc ile bile olsa bir 7950 olmaz ısı yüzünden yapılabilecek oc belli artı 4-5 fps eklesek bile stok 7950 ye çok yaklaşır ancak birçok oyunda geçeceğine ihtimal vermiyorum heleki bu yaz aylarında oc çok daha sınırlı düzeyde kalacaktır stabiliteden ödün vermeden geçmesi pek mümkün görünmüyor.alınır mı alınır elbette ama beklentiyide fazla artırmak doğru değil.

Hocam 7950yi de kullandım ASUS HD7950-DC2T-3GD5-V2'di kartım ki 7950ler içinde en çok alınası olan karttı bana göre ama traktör misali ses çıkarmasından dolayı iade etmek zorunda kaldım. Bu saatten sonra sıfırını bulmak da pek mümkün değil ne yazık ki. Yaz kış oda sıcaklığımın 20 C olduğu için oc de sorun çıkacağını sanmıyorum kasa içi soğutmam da iyidir. Teknoloji biraz şans işi artık şansım yaver giderse bir sıkıntı yaşamam

• quote:

Orijinalden alıntı: Berke KURT
    hocam 7850 o.c kullanıyorum kimse kusura bakmasın ama bu fanlar bu ekran kartına hiç mi hiç yetmiyor bunu verip 7870 almayı düşünüyorum 8xxx konusunu bende düşündüm ama onun yerine crossfire yapmak 7870 çok mantıklı aşırı mantıklı

Hocam ben de 7870XT cf düşünüyorum o yüzden bugün güç kaynağımı yenileyeceğim yaz sonuna da ikinci ekran kartımı alırım herhalde
  • quote:

Orijinalden alıntı: Valavaukar

quote:

Orijinalden alıntı: Berke KURT
    hocam 7850 o.c kullanıyorum kimse kusura bakmasın ama bu fanlar bu ekran kartına hiç mi hiç yetmiyor bunu verip 7870 almayı düşünüyorum 8xxx konusunu bende düşündüm ama onun yerine crossfire yapmak 7870 çok mantıklı aşırı mantıklı

Hocam ben de 7870XT cf düşünüyorum o yüzden bugün güç kaynağımı yenileyeceğim yaz sonuna da ikinci ekran kartımı alırım herhalde

İşlemciniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatihyilmaz1820
    İşlemciniz?

i5-750 @4GHz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kvoeak -- 1 Haziran 2013; 8:48:24 >
  • quote:

quote:

İşlemciniz?

i5-750 @4GHz

Darboğaz.
  • quote:

Darboğaz.

cf için diyorsunuz sanırım ?
  • quote:

quote:

Darboğaz.

cf için diyorsunuz sanırım ?

Evet.
  • quote:

Evet.

Hocam yavaş yavaş yatırım yapıyorum o zamana bugün güç kaynağımı da yenileyeceğim temmuz sonu gibi de anakart ve işlemciyi eylül başında da ikinci kart işte
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aysat

quote:

ama dediğiniz gibi 75 lerden sonra artifact veriyor adamlar 1250 leri görüyor ben en fazla 1175 i gördüm.

o şans işi biraz bildiğiniz gibi. ben 1175 görüyorum ama 1150de kullanıyorum. benzer kartlara sahibiz demek ki :) bu arada kartın ASIC kalitesi kaç ?

takoz gpu gelmiş sizlere 1200 full load sıkıntısız asic %65

• sıcaklık değerlerinden mi nedir bu artifact? 1200 de çakıldı :D
  • dostum sıcaklıkta etkilerde o kadar değil gpunun gideceği yer bellidirbu kartın biosunda birşeylik var bence editleyebilirsem paylaşırım sıcaklıktan olsa tek fanlı ez ile bu değerlere çıkabilirmiydim sence :D

7950'den 7870XT'ye
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: svideoz
    Tamam xt kesinlikle kötü bir kart değil ama oc ile bile olsa bir 7950 olmaz ısı yüzünden yapılabilecek oc belli artı 4-5 fps eklesek bile stok 7950 ye çok yaklaşır ancak birçok oyunda geçeceğine ihtimal vermiyorum heleki bu yaz aylarında oc çok daha sınırlı düzeyde kalacaktır stabiliteden ödün vermeden geçmesi pek mümkün görünmüyor.alınır mı alınır elbette ama beklentiyide fazla artırmak doğru değil.

Hocam 7950yi de kullandım ASUS HD7950-DC2T-3GD5-V2'di kartım ki 7950ler içinde en çok alınası olan karttı bana göre ama traktör misali ses çıkarmasından dolayı iade etmek zorunda kaldım. Bu saatten sonra sıfırını bulmak da pek mümkün değil ne yazık ki. Yaz kış oda sıcaklığımın 20 C olduğu için oc de sorun çıkacağını sanmıyorum kasa içi soğutmam da iyidir. Teknoloji biraz şans işi artık şansım yaver giderse bir sıkıntı yaşamam

Evet sorun olduğu kesin çünkü asus dcu2 model kartlar en sessiz çalışan amd kartlardır.yalnız ortamda klima yoksa yazın 20 derece diğer kullanıcılar için mümkün değil 28-30 derece oda sıcaklığındada xt için %10 dan fazla oc ta stabil çalışmayacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: kaan0101

quote:

Orijinalden alıntı: Aysat

quote:

takoz gpu gelmiş sizlere 1200 full load sıkıntısız asic %65

Kaan 7950 için 13.6 ile testini bekliyorum xt nin stabiliteden ödün vermeden stok 7950 yi geçmesine hala ihtimal vermiyorum

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.