Şimdi Ara

79 mbps destekli yerde 100 mbps paket almak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
1.751
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar altyapım 79'a kadar destekliyormuş, TTNET 100 mbps vdsl paket almak istediğimde altyapım 100'ü desteklemediği için kopmalar yaşanabileceğini söylüyor müşteri hizmetleri, bense tam tersini düşünüyorum 100 mbps paket alsam rahat rahat 70 kullanırım diye... Sizce hangisi daha sağlıklı olur 50 mbps mi, 100 mbps mi almalıyım?

• Mevcutta vdsl varsa hat degerlerinizi atin bakilabilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Michael Scofield

Mevcutta vdsl varsa hat degerlerinizi atin bakilabilir.
    Şu an adsl modemim var hocam ama vdsl olsa bile nasıl bakılıyor hat değerlerine? Çünkü hali hazırda 16 mbps'lik paket kullanıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jacques Reverdi -- 12 Mayıs 2018; 1:53:33 >
  • Jacques Reverdi kullanıcısına yanıt
    Hocam vdsl e gecmeniz ve vdsl modemini olmasi lazim ki hat degerlerine bakilabilsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Michael Scofield

Hocam vdsl e gecmeniz ve vdsl modemini olmasi lazim ki hat degerlerine bakilabilsin.
    Sorumun cevabını taahhüt vermeden almam lazım ama... Ona göre 50 yada 100 mbps paket'ten birini seçeceğim. Yok mudur bir aydınlatacak arkadaş?
    Millenicom fiber nerede sayfasindan veya binads calisan bir telefon numarasi varsa Fixnet'ten de bilgi alabilirsin.

• telekom daha sonra müşteriyle uğraşmamak, papaz olmamak için sana desteklemeyen hızı vermez, hattına tanımlanan hızı %95 alırsın.
    mesela 50mbps hatta 47mbps, 35mbps hattan 33.5 mbps testlerde sonuç alıyorum. yani 70 almak için 100 lük pakete gerek yok, 75mbps paket satıyorsa telekom testlerde 70mbps alırsın.
  • emre1393 kullanıcısına yanıt
    Yok hocam 75 satmıyor, 50 ve 100 mbps'lik paketler var, ben de düşündüm ki benim adresim 79'u destekliyorsa 100 mbps alıp 75 mbps olarak rahat rahat kullanırım ama adamlar 100 mbps paket alırsan kopmalar yaşarsın dediler, ben de onu neye istinaden dediler onu merak ediyorum, bu işin teknik açıklaması nedir diye ama bu gidişle çok uğraşmayacağım, 50 mbps alıp geçeceğim.
    akn ile uğraşmak istemiyorsan turknet 35mbit paketini değerlendir, "aman akn dolmasın" diye tedirgin şekilde internet kullanmak hiç güzel değil.
    geçen sene gece indireyim gündüz izlerim diye arşivcilik yapardım, artık indirmiyorum bile, kodi üzerinden stream ediyorum izleyeceğim zaman. mesela dün westworld'ün yeni bölümünü 7gb lık 1080p olarak izledim gündüz vakti indirip arşivlemeden.
  • emre1393 kullanıcısına yanıt
    Hocam akn çok sıkıntı değil bana, zaten 50'den 16'ya düşüyor sanırım ki 16 mbps de gayet yeterli bir hız, ayriyetten benim için hızdan ziyade en önemlisi ping değerlerinin düşük olması, o bakımdan da Türknet çok akıllıca bir seçim olmaz diye düşünüyorum. Gönül isterdi ki fiber olsun, çünkü en düşük pingler fiber'de ama vdsl'e mahkumuz.
    Arkadaşım altyapıdan kasıtları bina içi kablon kendi altyapıları 1gbite kadar internet verebiliyor. Kendim çalıştığımdan söylüyorum binanla kutu arasına bi cat6 kablo atarsan köküne kadar 100 mbit alırsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ber-G

Arkadaşım altyapıdan kasıtları bina içi kablon kendi altyapıları 1gbite kadar internet verebiliyor. Kendim çalıştığımdan söylüyorum binanla kutu arasına bi cat6 kablo atarsan köküne kadar 100 mbit alırsın.
    Hangi kutu hocam dairemle binadaki kutu arasına mı yoksa binadaki kutuyla türktelekom'un sokaktaki kutusunun arasına mı? İkinci seçenek mümkün değil tabiki :)
    Dairen ile bina arasindaki kutuya :) Cat6 at parazittende etkilenmez disardan sal gitsin ama kabloyu 2 senede bir degistirmende fayda var bina disindan cekersen yagmur kar vsde uzun donemde etkilenirler.
  • Tavsiyeniz için teşekkürler hocam, bakalım elektrikçi arkadaş 4. kattan 1. kattaki kutuya nasıl çeker bilmiyorum ama yapabilirse çektireyim.
    Hiçbir sorun olmaz çekmesinde kendinde çekersin krone al bi tane dışarıdan birde ölç biç cat 6 kablo al.
  • Arkadaşlar ezbere konuşmayın.

Benim hattım 85 - 90 mbit'e kadar destekliyordu 100mbit 300gb kotalı (4mbit upload) tarifesini seçip aldım. 90 - 91 mbit'i de sorunsuzca görebiliyorum. Bunu bildiğim içinde elbette adamlara telefon açıp ben niye 100 mbit alamıyorum demiyorum. Yani 100mbit internet bu şekilde veriliyor. Kopma falanda olmuyor (ilginçtir modemde SNR 7db görünmesine rağmen). Gayet canavar gibi kullanıyorum interneti. Şimdiye kadarda hiçbir sıkıntı yaşamadım.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.