Şimdi Ara

7850 vs 7790 Hangisini almalıyım? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
70
Cevap
0
Favori
813
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: barissch

Çok teşekkür ederim sanırım gigabyte gtx650 ti ekran kartını alacağım. Peki son bi sorum olacak; fx-6300 8gb ram ve bu ekran kartıyla bf4 ve crysis 3 ' ü high ayarlarda oynayabilir miyim?

Oynarsin bf4 u singleda ultrada bile oynarsn..crysis suan en cok kasan oyun 780 le bile ultrada fps 30 lara dusebiliyor..zaten ultrasiyla mediomu low u arasinda pek fark yok yeni oyunlarin..ben 7850 ile high medium karisik 60 ustu fpsde oynadm diye hatirliyorum 650ti de rahat oynatir nvdia oyunu oldugu icin daha iyi fps bile alabilirsin ama fikrim olarak vatandaki karti al asus 3 yil garantili ve sogutmasi cok basarili hepsiburada diye takinti yapma..

Telden yaziyorum yanlislik olursa affola..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bana kalsa o şekilde yaparım ama babam alacağı için 100 TL hediye çekiyle almak istiyo o yüzden mecburiyetim hepsiburada oluyor. Aslında 80 lira farkı koyup 7850' de alabilirim ama dalgalanma yapıyo dediğiniz için o karttan geri adım attım. Gigabyte' ın soğutma sistemi çok mu kötü?
  • barissch kullanıcısına yanıt
    Kotu degil asus daha guvenilir geliyor bana karsi 3 yil garantiside cabasi..aralarinda 80 tl fark olmamasi lazim link atarmisin 650ti nin..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Panmordeczka -- 6 Mayıs 2014; 3:37:56 >
  • Tabi siz haklısınız fakat tek sitede kısıtlıyım ne yazık ki.. Peki Gigabyte 970A-DS3P anakartı aldığımda Kingston HyperX 8GB(2x4GB) bu ram sıkıntı yaratmaz değil mi? Sonradan iade işlemleriyle uğraşmak istemiyorumda...
  • quote:

Tabi siz haklısınız fakat tek sitede kısıtlıyım ne yazık ki.. Peki Gigabyte 970A-DS3P anakartı aldığımda Kingston HyperX 8GB(2x4GB) bu ram sıkıntı yaratmaz değil mi? Sonradan iade işlemleriyle uğraşmak istemiyorumda...

Ramlerin sitesinden bakin bi yazar orda ama gskill veye corsair ramlar rovansta bu aralar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Panmordeczka -- 6 Mayıs 2014; 3:45:01 >
  • merdas kullanıcısına yanıt
    Aslında olabilir bi kaç ay sonrada aldığım ram' den bi tane daha alabilirim. Peki bu kart gigabyte gtx650 ti' den çok mu üstündür ?
  • Aslında gskill 8gb 1866mhz ram almayı düşünüyodum ama 1600 ile 1866 arasında oyunlarda nerdeyse hiç fark yokmuş. Biraz araştırdım CL değeri düşük olursa daha iyiymiş CL9 kingston ram'leri buldum üstelik fiyatı da gskill' e göre daha uygun..
  • 1.65 v ama o 1.5 olmasi daha iyi

• quote:

Arkadaşlar başlıkta da belirttiğim gibi 2 kart arasında kaldım.

Sapphire Amd HD7850 OC 1GB 256Bit GDDR5 (Directx 11) PCI-E 3.0 HD3D Ekran Kartı - 400 TL

Gigabyte Amd Radeon HD7790 2GB 128Bit GDDR5 (DirectX 11.1) PCI-E 3.0 Ekran Kartı - 270 TL

sizce 130 TL fark ödenmeye değer mi ? Crysis 3 - BF 4 - AC 4 gibi ağır oyunları high ayarlarda oynayacağım.
    Fx-6300 3.5ghz işlemcim var. Eğer 7850 alırsam ram' i 4gb yapmak zorunda kalacağım. 7790' ı seçersem ram' i 8gb yapma ihtimalim var.

Sizin görüşlerinize göre 2 karttan birini seçeceğim. Şimdiden teşekkürler...

hd 7790 zaten sorunlu bir gpu hermakrkada saphire olsun asus olsun.

şayet hd 7850 1 gb da alıcak ısenız hıc almayınız.

alıcaksanız 2 gb olan modelıne alınız vede sapphıre markasını seçiniz.

vga cıkıslı dsub bağlantılı modelınız var ıse gene hd 7850 almayınız.

eger monitörünüz hdmi yada dvi değil ise asus nvidia gtx 650 ti boost alınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SaLVaToRe_V -- 6 Mayıs 2014; 4:33:11 >

• Tamamdır o zaman;

Gigabyte 970A-DS3P -- anakart
    Kingston 8gb 1600mhz --- ram
    AMD FX-6300 3.5GHZ -- işlemci
    Gigabyte Nvidia Gtx650 ti 2gb --- ekran kartı

Bunlar da karar kıldım iyidir değil mi?

• Boost versiyonunu değil ama gtx650 ti olanını almayı düşünüyorum. 1440x900 çözünürlükte kullanacağım için sanıyorum yeterli olacaktır. Sizce?

• quote:

Boost versiyonunu değil ama gtx650 ti olanını almayı düşünüyorum. 1440x900 çözünürlükte kullanacağım için sanıyorum yeterli olacaktır. Sizce?

boost olmayan gtx 659 ti versionu satın alınmaz. vede alınmamlıdır.
    onun yerıne daha ucuz hd 7700 alınmalıdır.
    yıl oldu 2014 hala gtx 630 640 650 650 ti alınmalıdır demeyınız.
    alt seviyedeki kartların en performanslıları en bütçeye uygunolanları amd kartlardır.
    650 ti verilen parayaı haketmiyen bir karttır.
    onun yerıne ondan ustun su kartta alınabılır.

http://www.hepsiburada.com/liste/gigabyte-amd-radeon-hd7790-1gb-128bit-gddr5-directx-111-pci-e-30-ekran-karti-gv-r779oc-1gd/productDetails.aspx?productId=bd304300&categoryId=204

bunuda alabilirsiniz bu daha iyidir. hd 7700 den daha iyidir gt 650 ti dende daha iyidir. gtx 660 ti bossttan daha düşüktür. gtx 650 ti bosstun karşılığı eşit olan kartı hd 7850 dir.

http://www.vatanbilgisayar.com/hd7770-gddr5-1gb-128bit-amd-radeon-dx111-ekran-karti.html

dusuk cozunurlukte işlem cpu ya biner gpu ya değil bunu unutmayınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SaLVaToRe_V -- 6 Mayıs 2014; 4:24:53 >

• Ben yukarı da 7790 2gb versiyonu söylemiştim her marka da sorunlı demiştiniz ama 1gb versiyonu daha mı iyi?

• quote:

Tamamdır o zaman;

Gigabyte 970A-DS3P -- anakart
    Kingston 8gb 1600mhz --- ram
    AMD FX-6300 3.5GHZ -- işlemci

Bunlar da karar kıldım iyidir değil mi?

bu kart olmaz bu kartın 2 gb olmasıda size bır fayda sağlamaz.
    zaten gpu yanı ekran kartı grafık işlemcinin gucu bellır aa olsun af olsun açamazsınız oyunlarda açsanız dahı 2 gb ıcın gerketıren bır ram harcaması yapmaz oyunlar.
    o yüzden 1 gb olan modelını alınız fqakat gtx 650 ti değil.
    gtx 650 ti boost amd almak ıstıyoır ısenızde 2 gb hd 7850 alınız. vede sapphire marka.
  • quote:

Ben yukarı da 7790 2gb versiyonu söylemiştim her marka da sorunlı demiştiniz ama 1gb versiyonu daha mı iyi?

yok siz kafaya taktınızya gtx 650 ti yı ondan yazdım.
    asus ve saphırede sorunlar cıktı gıgabyte kullanların yorumlarını hıc okumadım olumlu yada olumsuz yönde.
    o yüzden tavsıye ettım size.
    bu konuda yazdım bu segemntekı kartların 1-2 gb olması hıc bır sey farkettırmıyor tamamen bılınçsiz tüketiciyi avlama olaylarıdır.

ama iş gtx 650 ti bosst 2 g vede hd 7850 2 gb olduğu zamn işler değişir çünkü bu segmenteki kartlar sınıf atlamış olurlar zaten gpu ları itibari ile.

gtx 650 ti ve gtx 650 ti bost arasında çok fark vardır. kaldıki fiyatlandırmalarındanda belidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SaLVaToRe_V -- 6 Mayıs 2014; 4:32:22 >
  • Anladım. Ne yazıkki sadece hepsiburada sitesinden alışveriş yapmak zorundayım. Orda da boost versiyonu yok.. 7850 nin 2gb versiyonu da yok. Bu kriterler içerisinde f/p olarak en makul olanı nedir sizce?

• quote:

Anladım. Ne yazıkki sadece hepsiburada sitesinden alışveriş yapmak zorundayım. Orda da boost versiyonu yok.. 7850 nin 2gb versiyonu da yok. Bu kriterler içerisinde f/p olarak en makul olanı nedir sizce?

benim şahsi görüşüm şudur...
    ama sizede tam % 100 olur demiyorum. Sakatı gelır benı suçlamayın sonra.
    ben olsam bunu alırım.
    Ama son düşünce son fikir sizin.

http://www.hepsiburada.com/liste/gigabyte-amd-radeon-hd7790-1gb-128bit-gddr5-directx-111-pci-e-30-ekran-karti-gv-r779oc-1gd/productDetails.aspx?productId=bd304300&categoryId=204

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SaLVaToRe_V -- 6 Mayıs 2014; 4:36:15 >

• Valla hocam hepsiburada sevdana kotu sistem toplican kendine..

• Bu gtx650 ti ekran kartından daha iyidir yani? Ve bunda vga çıkışı yok fakat kutusunda aparatıyla geliyormuş, aparatla bağlandığı için ekranda bozulma renk bozukluğu gibi aksilikler olur mu?

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.