Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

7850 ve gtx460

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
69
Cevap
2
Favori
1.204
Tıklama
Giriş
    7997 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: cagataykoroglu

quote:

Orijinalden alıntı: cobi

quote:

Benim kart gigabyte ın çift fanlı 715 mhz de çalışan modeli. Bir ara 850 mhz de kullanıyordum ama sonra gerek yok diyerek düşürdüm. Dün OC yapmak istedim ne afterburner ne oc guru programları voltaj değiştirmeme izin vermiyor. Öyle olunca karta 20 mhz versem saçmalamaya başladı.

bende aynı karttan kullanmıştım belki bir yıldan fazla olmuştur değiştireli ; EVGA Precision ile denedinmi ?

http://www.evga.com/precision/

http://www.majorgeeks.com/EVGA_Precision_d6209.html

Eyvallah ben bunu sadece Evga lar içindir diye indirmemiştim :) Sorunsuz çalışıyor.

şimdi voltaj verebiliyormusun karta ?
    Intel i5 6600K - Corsair H75 - MSI z170 gaming M5 - Kingston Hyperx Fury 2666 Mhz 2 x 8 GB - 2x Kingston v300 240 Gb Raid 0 - Segate Momentus xt hybrid - Gigabyte WF 3 R9 290X - Coolermaster HAF 942 X - Corsair CX 750W 80Plus - Creative Sound Blaster Z - Creative Gigaworks G500 Gaming - Sennheiser hd 202 - Monster Purity HD - Monster DNA - Corsair H2100 Gaming Headset - Fiio X3

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    quote:

quote:

quote:

quote:

Benim kart gigabyte ın çift fanlı 715 mhz de çalışan modeli. Bir ara 850 mhz de kullanıyordum ama sonra gerek yok diyerek düşürdüm. Dün OC yapmak istedim ne afterburner ne oc guru programları voltaj değiştirmeme izin vermiyor. Öyle olunca karta 20 mhz versem saçmalamaya başladı.

bende aynı karttan kullanmıştım belki bir yıldan fazla olmuştur değiştireli ; EVGA Precision ile denedinmi ?

http://www.evga.com/precision/

http://www.majorgeeks.com/EVGA_Precision_d6209.html

Eyvallah ben bunu sadece Evga lar içindir diye indirmemiştim :) Sorunsuz çalışıyor.

şimdi voltaj verebiliyormusun karta ?

Veriyorum ama furmarkta döküldü. 1.015-1.000 850 mhz de yemedi :S
    |
    |

• Yarbay
    2281 Mesaj
    quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Tugrul_512bit

quote:

quote:

Bitcoin mining olayını duydun mu hiç?

onu duydum da yaptıklarının nereye gittiği tam belirli olmadığından hiç katılıp yapmadım.

Yasadışı mı diyorsun?

işte onu bilmiyorum o konuda birçok şey söyleniyor benim içim rahat etmedi doğrusu.

abi bitcoin deepweb diye bir oluşumda kullanılıyor, deep web de internetin suç dünyası.uyuşturucu, küçük çocukların uygunsuz video ları (deep web %70 i bundan oluşuyor, nasıl hasta insanlar olduklarını anla yani...) , profesyonel hack, kiralık katiller, ve daha yazamayacağım bir sürü şey var... yarın seni ararım müsaitsen her şeyi anlatırım

Asus P8P67 Deluxe - Core i5 2500k 3.3 ghz @ 4.6 ghz - Noctua NH-D14 cpu soğutucu - Gigabyte GTX 770 OC 2GB 256 Bit GDDR5 - Cooler Master GX 750 750w psu - GSKILL 16 GB(4x4GB) RipjawsX DDR3 1600 MHz CL9 1.5v - Intel X25M 80 gb ssd - Samsung hd103sj 1tb 32mb sata2 - 2x Samsung B2230H + B2230N 21.5 inch Full HD 5ms - Creative MEGAWORKS THX 550 5+1 Home Cinema 500 Watt RMS

• Yarbay
    6921 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Alpcan Aksoy

quote:

quote:

quote:

quote:

Bitcoin mining olayını duydun mu hiç?

onu duydum da yaptıklarının nereye gittiği tam belirli olmadığından hiç katılıp yapmadım.

Yasadışı mı diyorsun?

işte onu bilmiyorum o konuda birçok şey söyleniyor benim içim rahat etmedi doğrusu.

abi bitcoin deepweb diye bir oluşumda kullanılıyor, deep web de internetin suç dünyası.uyuşturucu, küçük çocukların uygunsuz video ları (deep web %70 i bundan oluşuyor, nasıl hasta insanlar olduklarını anla yani...) , profesyonel hack, kiralık katiller, ve daha yazamayacağım bir sürü şey var... yarın seni ararım müsaitsen her şeyi anlatırım

Ben de araştırdım aynı kanıya vardım ve senin de bunu söylemen iyi oldu. Az daha ekran kartımı yakacaktım yok yere.

• Binbaşı
    1789 Mesaj
    Arkadaşlar Sapphire kullanan varsa bana söyleyebilir mi , Bu kart nasıl bir karttır yani marka olarak . Daha önce hiç Sapphire kullanmadım .
    |
    |

evet o hesaplamaların çalışmaların nereye gittiği belli değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cobi -- 17 Aralık 2012; 23:44:07 >
    Intel i5 6600K - Corsair H75 - MSI z170 gaming M5 - Kingston Hyperx Fury 2666 Mhz 2 x 8 GB - 2x Kingston v300 240 Gb Raid 0 - Segate Momentus xt hybrid - Gigabyte WF 3 R9 290X - Coolermaster HAF 942 X - Corsair CX 750W 80Plus - Creative Sound Blaster Z - Creative Gigaworks G500 Gaming - Sennheiser hd 202 - Monster Purity HD - Monster DNA - Corsair H2100 Gaming Headset - Fiio X3
  • Yarbay
    2281 Mesaj
    quote:

quote:

deep web de takılan insanlar hack işlemleri için yüksek miktarda işlem gücüne ihtiyaç duyuyor.burada da devreye bizim kartlar giriyor yani bizim kartları kullanarak, milletin paralını çalıyorlar.banka hesaplarını boşaltıyorlar.günde 50$ demiş yukarıdaki arkadaş, o 50$ kazandıkları milyon dolar içinde nedir ki?

Asus P8P67 Deluxe - Core i5 2500k 3.3 ghz @ 4.6 ghz - Noctua NH-D14 cpu soğutucu - Gigabyte GTX 770 OC 2GB 256 Bit GDDR5 - Cooler Master GX 750 750w psu - GSKILL 16 GB(4x4GB) RipjawsX DDR3 1600 MHz CL9 1.5v - Intel X25M 80 gb ssd - Samsung hd103sj 1tb 32mb sata2 - 2x Samsung B2230H + B2230N 21.5 inch Full HD 5ms - Creative MEGAWORKS THX 550 5+1 Home Cinema 500 Watt RMS

• Yarbay
    7997 Mesaj
    quote:

quote:

quote:

deep web de takılan insanlar hack işlemleri için yüksek miktarda işlem gücüne ihtiyaç duyuyor.burada da devreye bizim kartlar giriyor yani bizim kartları kullanarak, milletin paralını çalıyorlar.banka hesaplarını boşaltıyorlar.günde 50$ demiş yukarıdaki arkadaş, o 50$ kazandıkları milyon dolar içinde nedir ki?

anormal birşeyler olma ihtimali yüksek
    neyse bizden uzak olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cobi -- 17 Aralık 2012; 23:59:35 >

• Yarbay
    6921 Mesaj
    quote:

quote:

quote:

quote:

anormal birşeyler olma ihtimali yüksek
    neyse bizden uzak olsun

Tüyleri ürpertici, kanı dondurucu bir örgütlermiş :S . Oyun oynamak 1000 kat iyidir
    |
    |

quote:

Orijinalden alıntı: ErenOlca

kartımın def voltajı 1062 bu değerlerden faydanabilirsiniz aynı kartı kullanıyorum hatta aynı sizin gibi ikilemde kaldım amd kartların bf3 performansına bakınca vazgeçtim.

ekleme afterburner ile voltaj veremediyseniz eski sürümlerini yükleyin

Benim kartın default voltajı 0.925 gibi bir şeydi. ben 824 mhz de 1 le kullanıyorum.
    |
    |

• Yarbay
    3775 Mesaj
    Gerçi benim sözümü dikkate almayacaksın ama yine de belirteyim 3d çizim için gtx580 den sonraki kartlarda cuda desteği şu an için yok... Yani çıkabileceğin en üst kart gtx-580...
    Sırf bu nedenle gtx6xx geçenler hayal kırıklığına uğradı... Alanlar bir ümit bekliyorlar belki destek gelir diye.
  • Yarbay
    18060 Mesaj
    quote:

quote:

bitcoin deepweb diye bir oluşumda kullanılıyor, deep web de internetin suç dünyası.uyuşturucu, küçük çocukların uygunsuz video ları (deep web %70 i bundan oluşuyor, nasıl hasta insanlar olduklarını anla yani...) , profesyonel hack, kiralık katiller, ve daha yazamayacağım bir sürü şey var... yarın seni ararım müsaitsen her şeyi anlatırım

Ben de araştırdım aynı kanıya vardım ve senin de bunu söylemen iyi oldu. Az daha ekran kartımı yakacaktım yok yere.

Alpcan Aksoy güzel açıklamış. Benim anladığım kadarıyla bu sistem, birilerinin başkalarının bilgisayarlarını kullanarak para kazanıp, aslında olmayan bir parayı (bitcoin'i) bu kişilere sanki öyle bir para birimi varmış gibi verip kandırmasından, yani kullanmasından başka birşey değil.

@cagataykoroglu:
    BF3'ü multi oynuyorsun sanırım. 107 ekran TV'den iyi bir monitörün verdiği performansı alman imkânsız. "Onu alma" yazacaktım ki almışsın.
    |
    |

Ben gerçeğin peşindeyim, kimin söylediği önemli değil. Ben adaletin peşindeyim, kim için veya kime karşı olduğu önemli değil.
    Eğer dikkatli değilseniz, gazeteler sizin zulüm gören insanlardan nefret etmenizi ve zulmü uygulayan insanları sevmenizi sağlar. Malcolm-X

Her zaman kazanan, bir defa kaybettiğinde tam kaybeder. Adâlet geciktikçe cezası büyür. Adâlet geldiğinde iflat etmez. Hak sillesinin sadâsı yoktur! Bir vurdu mu, devâsı yoktur. Mustafa Özcan

• Yarbay
    18060 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: nodar

Gerçi benim sözümü dikkate almayacaksın ama yine de belirteyim 3d çizim için gtx580 den sonraki kartlarda cuda desteği şu an için yok... Yani çıkabileceğin en üst kart gtx-580...
    Sırf bu nedenle gtx6xx geçenler hayal kırıklığına uğradı... Alanlar bir ümit bekliyorlar belki destek gelir diye.

GTX 600 serisinin matematiksel hesaplamalarda HD7000 serisinin çok gerisinde kalmasının nedeni bu o zaman, öyle mi?
    Daha önce böyle bir mevzu olmuştu. Nvidia'nın bu değişikliğe, bazı kullanıcıların oyun kartlarıyla Quadro'ların yaptığı işin yapmalarını engelemek için gittiğini düşünüyorum.

Ben gerçeğin peşindeyim, kimin söylediği önemli değil. Ben adaletin peşindeyim, kim için veya kime karşı olduğu önemli değil.
    Eğer dikkatli değilseniz, gazeteler sizin zulüm gören insanlardan nefret etmenizi ve zulmü uygulayan insanları sevmenizi sağlar. Malcolm-X

Her zaman kazanan, bir defa kaybettiğinde tam kaybeder. Adâlet geciktikçe cezası büyür. Adâlet geldiğinde iflat etmez. Hak sillesinin sadâsı yoktur! Bir vurdu mu, devâsı yoktur. Mustafa Özcan

quote:

Arkadaşım bu konuyu daha önce başka bir topic te tartıştık. Aynen bu söylediğini söyleyen bir arkadaş vardı. Sonra gerekli belgeler ve gtx6xx serisi kullanan arkadaşlarla cevabını vermiştik. Komik komik şeyler yazıp insanların kafasını bulandırmayın. Adı üstünde CUDA 8 serisinden beri destekleniyor. Tek sorun 6 serisinin oyuna ağırlık vermesi. 5 serisi CUDA konusunda daha başarılı o kadar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cagataykoroglu -- 18 Aralık 2012; 13:57:03 >
    quote:

quote:

Arkadaşım bu konuyu daha önce başka bir topic te tartıştık. Aynen bu söylediğini söyleyen bir arkadaş vardı. Sonra gerekli belgeler ve gtx6xx serisi kullanan arkadaşlarla cevabını vermiştik. Komik komik şeyler yazıp insanların kafasını bulandırmayın. Adı üstünde CUDA 8 serisinden beri destekleniyor. Tek sorun 6 serisinin oyuna ağırlık vermesi. 5 serisi CUDA konusunda daha başarılı o kadar.

Seninle şahsi bir sorunum yok. Her yazdığının arkasına olumsuz bir ek mutlaka yapıyorsun...Komik komik şeyler yazıp insanların kafasını bulandırmak bana bir kazanç sağlamayacak..

Ne sen ne de ben 6xx serisi bir kart kullanıyoruz.. gtx580 kartını satıp 6 serisine geçipde render da cuda çekirdeklerini aktif etmeye çalışanlardan daha henüz başarabilen olmadı... Merak etme aynı konuyu bende sıkı
    sıkıya takip ediyorum ama burada değil... Burada ekran kartıyla ilgili açaçağın her konuda ölçü; ya bf3 ya da farcry ..vs olacaktır... Burada bu tür konulara hiç bir zaman cevap alamazsın.

Sonuç olarak ,gtx580 artık neredeyse Quadro kartlarla yarışır hale gelmişti... İşte tam da bu yüzden nvidia 6xx serisinde frene bastı.

"Tek sorun 6 serisinin oyuna ağırlık vermesi. 5 serisi CUDA konusunda daha başarılı o kadar."

Kendi sorununda cevabını vermişsin ama neyin peşindesin belli değil...

Konu oyunsa eğer hiç birşey söylemeyeceğim çünkü anlamadığım bir konu... Konu render ise sen de benden fazla birşey bilmiyorsun demektir... Yazarken artık şu "burnumdan kıl aldırmam" havalarını bırak.

• Binbaşı
    1615 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

GTX 600 serisinin matematiksel hesaplamalarda HD7000 serisinin çok gerisinde kalmasının nedeni bu o zaman, öyle mi?
    Daha önce böyle bir mevzu olmuştu. Nvidia'nın bu değişikliğe, bazı kullanıcıların oyun kartlarıyla Quadro'ların yaptığı işin yapmalarını engelemek için gittiğini düşünüyorum.

GTX6xx serisinde cuda çekirdeklerinden bazı özellikleri çıkardı nvidia Mürsel abi bundan önceki yani GTX5xx ve GTX4xx serileri ile arasında sadece bios yani yazılım farkı vardı. Zaten GTX480 ile Nvidia zaten cuda çekirdeklerinde devrim yaptıydı. Hatta GTX480 ile işlemci olmadan linux çalıştırılabiliyor diye duydum. Youtube GTX480 3 way slı ile render işlemlerinde devrim yapanlarla doldu

Artık 6xx serisinden sonra mimari farkı da olacak sanırım pek bir ürün duyurmadı zaten bu seride GK100 tanıtımında bir iki ürün haberleri oldu diye hatırlıyorum
    |
    |

• Yarbay
    7997 Mesaj
    eh artık bizim gtx 580'i daha faydalı 3d işlerde kullanmak lazım o zaman
    quote:

quote:

quote:

Seninle şahsi bir sorunum yok. Her yazdığının arkasına olumsuz bir ek mutlaka yapıyorsun...Komik komik şeyler yazıp insanların kafasını bulandırmak bana bir kazanç sağlamayacak..

Ne sen ne de ben 6xx serisi bir kart kullanıyoruz.. gtx580 kartını satıp 6 serisine geçipde render da cuda çekirdeklerini aktif etmeye çalışanlardan daha henüz başarabilen olmadı... Merak etme aynı konuyu bende sıkı
    sıkıya takip ediyorum ama burada değil... Burada ekran kartıyla ilgili açaçağın her konuda ölçü; ya bf3 ya da farcry ..vs olacaktır... Burada bu tür konulara hiç bir zaman cevap alamazsın.

Sonuç olarak ,gtx580 artık neredeyse Quadro kartlarla yarışır hale gelmişti... İşte tam da bu yüzden nvidia 6xx serisinde frene bastı.

"Tek sorun 6 serisinin oyuna ağırlık vermesi. 5 serisi CUDA konusunda daha başarılı o kadar."

Kendi sorununda cevabını vermişsin ama neyin peşindesin belli değil...

Konu oyunsa eğer hiç birşey söylemeyeceğim çünkü anlamadığım bir konu... Konu render ise sen de benden fazla birşey bilmiyorsun demektir... Yazarken artık şu "burnumdan kıl aldırmam" havalarını bırak.

Çok merak ediyorum. Şu yazdıklarını sonradan okuyor musun? Sanırım o alftan anlamayan ama millet ben 6xx kullanıyorum sorun yok dediğinde ortadan kaybolan arkadaş sensin. Önce ne yazdığını oku sonra bana burnundan kıl aldırmıyorsun dersin. Desteği yok demekle performansı düşük arasındaki farkı bir kaç defa düşün nerede olaydan koptuğunu anlayacaksın. Ya konuşmayı öğren ya bilmediğin konularda konuşma
    |
    |

quote:

eh artık bizim gtx 580'i daha faydalı 3d işlerde kullanmak lazım o zaman

Aslında 2. elde baya ucuzladı değil mi?
    10 saat makina başında ne çiziyorsun? Ya da gerçekten çiziyor musun?
HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
son dakika
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
üniversite
haberler
google reklamları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,578
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.