Şimdi Ara

7850 den cevap yok,sorun ne olabilir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
611
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Dün gece oyun oynarken bir anda takılma oluştu ve daha sonrasında ekran kartından sinyal gelmedi.Monitör haliyle uyku moduna geçti.

Reset attım ama yine aynı,sonra açtım baktım ekran kartının fanı dönmüyor.Kartı çıkarıp taktım,bios pilini çıkardım,7850nin fanını başka kartta denedim çalışıyor,soğutucuyu söküp karta baktım herhangi bir patlak,çatlak akan yok.En son sorun sistemde mi acaba diye başka ekran kartı taktım o çalışıyor.Sorun %90 ekrankartı veya psu.

Kart powercolor pcs 7850,psu da 750w cooler master 80+.Kartın yanma ihtimali var mı ? Gerçi herhangi bir çıtırtı,koku da oluşmadı.5 aylık kart daha.

• quote:

Orijinalden alıntı: HyperXCrossfire

Merhaba arkadaşlar,

Dün gece oyun oynarken bir anda takılma oluştu ve daha sonrasında ekran kartından sinyal gelmedi.Monitör haliyle uyku moduna geçti.

Reset attım ama yine aynı,sonra açtım baktım ekran kartının fanı dönmüyor.Kartı çıkarıp taktım,bios pilini çıkardım,7850nin fanını başka kartta denedim çalışıyor,soğutucuyu söküp karta baktım herhangi bir patlak,çatlak akan yok.En son sorun sistemde mi acaba diye başka ekran kartı taktım o çalışıyor.Sorun %90 ekrankartı veya psu.

Kart powercolor pcs 7850,psu da 750w cooler master 80+.Kartın yanma ihtimali var mı ? Gerçi herhangi bir çıtırtı,koku da oluşmadı.5 aylık kart daha.

bu denemeleri yapacağına servise gönderseydin ya.
  • Kart mascom garantili ve Ankaradayim gondersem en az 1ay gelmicek kart.Sorunun hangi parcada,nerede oldugunu anlamaya calistim,cozum olmazsa mecbur gondercez tabiki.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: HyperXCrossfire

Kart mascom garantili ve Ankaradayim gondersem en az 1ay gelmicek kart.Sorunun hangi parcada,nerede oldugunu anlamaya calistim,cozum olmazsa mecbur gondercez tabiki.

oyunların ortasında uyku moduna geçiyorsa monitör bu zaten bazı hd 7850 serilerinde olan bir şey

driver güncellemeyi deneyin sanıyorum halledilmişti yeni driver güncellemeleri ile bu problem

kartı sökünce garanti dışı kalma durumu vardı göndereceğiniz zaman da iyice kontrol edin

sorun için

http://www.youtube.com/watch?v=NxRt7WeC1L0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SatsuiNoHadou -- 23 Mart 2013; 11:37:34 >

• Su anda karttan hic cevap yok.goruntu gelmiyor ve kartin fani donmuyor.yani kart yokmus gibi bir durum var.pazartesi servis yolu gozuktu.

• anakartında farklı pcı slotu varsa ona takarak dene slot zarar görmüş olabilir dolayısıyla ekran kartını görmüyor olabilir. Umarım ekran kartında sorun yoktur. o markayı bilmiyorum yani kullanmadığım için ekran kartının güç kablosunun bi tarafında power ışığı varsa yanıyormu ona bakarak slotun sağlam olup olmadığını anlayabilirsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IIBurkiII -- 23 Mart 2013; 22:07:05 >
  • Anakarta eski ekran kartimi taktim calisti.7850yi baska bilgisayarda deneyip ona gore artik yarin garantiye yollicam.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.