Şimdi Ara

7770 aldım guzel kart max 250 tl onerileriniz? Edit (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
685
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: ugurbaba10

Beyler 128 bit performansta düşüklük yaratmaz mı ?

bitle alkası yok işin yani direk olarak yok,bir sürü etken var gpunun dizaynı,shader sayısı,ropu bilmemnesi bit kısmı veriyolu kısmı yani şöyle düşün 4 şeritli yol değilde 2 şeritli yol kullanıyorsun o yoldan saatte 50 araba geçiyor,aynı ayarda 256 bitlik bir kart düşün o yoldanda saatte 50 araba geçiyor yani sadece kulağa yolun genişliği hoş geliyor.önemli olan o yolu maksimum performansta kullanabilmek....işte o yüzden gpu tasarımlarındaki değişiklerden yeni belleklerden dolayı 512 bitlik ati kartlar sadece görüntü olarak kaldı hiç satamadı,ha bugün üst sınıf kartlar bu yolu çok iyi kullanıyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cose Turche

quote:

Orijinalden alıntı: ugurbaba10

Beyler 128 bit performansta düşüklük yaratmaz mı ?

bitle alkası yok işin yani direk olarak yok,bir sürü etken var gpunun dizaynı,shader sayısı,ropu bilmemnesi bit kısmı veriyolu kısmı yani şöyle düşün 4 şeritli yol değilde 2 şeritli yol kullanıyorsun o yoldan saatte 50 araba geçiyor,aynı ayarda 256 bitlik bir kart düşün o yoldanda saatte 50 araba geçiyor yani sadece kulağa yolun genişliği hoş geliyor.önemli olan o yolu maksimum performansta kullanabilmek....işte o yüzden gpu tasarımlarındaki değişiklerden yeni belleklerden dolayı 512 bitlik ati kartlar sadece görüntü olarak kaldı hiç satamadı,ha bugün üst sınıf kartlar bu yolu çok iyi kullanıyorlar.

peki 2-3 mesaj yukardaki paylaştıgım ekran kartları arasında bariz fark var mıdır diğerine 20-30 lira fazla veriyim mi. yoksa gerek yok mu.

• biri 1 ghzde çalışıyor yani gpu nun saat hızı yüksek diğeride çok rahat 1000 olur bende kullandım bu kartlardan MSI marka 1150de gayet stabil çalışıyordu
  • arkadaşlar bu karttan alsam sorun olurmu
    işlemci intel core 2 duo 2.4 ghz
    460 colormaster psu
    pcı expres 16 anakart
    sımdıkı ekran kartım 8800 gt
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.