Şimdi Ara

775 soketden 1155 sokete terfi etmelimiyim?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
1.472
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba arkadaşlar evimde kullanmakda olduğum 775 soket bilgisayarımı biraz yükseltmek istiyorum ilk önce özelliklerini yazayım.

gigabyte ep45-ud3p
    intel e8400 işlemci
    Arctic Freezer 7 PRO Rev. 2 işlemci fanı
    corsair dominator 2x2 1066 mhz fanlı ram
    leadtek gtx 275 ekran kartı

nette Q9650 yada Q9550 arıyorum bir kaç tane var ama onlarda bence çok para istiyorlar 330 ile 375 tl arasında Q9550 ye 400 ve üzeri Q9650 ye istiyorlar. ikinci el garantisiz garantili olsa yine alabilirim belki ama. bilen bilmeyen oc ile uğraşıyor . alacağım ürün oc yapılmamış olduğunu yada zorlanılmadığını yanlış kullanılmadığını bilemeyiz sonuçda.

şimdi sizlere şunu danışmak istiyorum bu sistemime Q9550 yada Q9650 alıp kullanmakmı
    yada anakart + işlemci + Ram + ı satıp 1155 çipset i5 2500k gibi bir sistem toplamakmı daha iyi dersiniz . ileriye dönük olayı şu zamanda zor kısa sürede durmadan yeni çipset çıktığı için öyle bir düşüncem yok . işlemci fanım 1155 çipset e de uygun
    aşağıyada şuanki sistemin windows 7 derecelendirmesini ekledim
    şimdiden teşekkürler.

775 soketden 1155 sokete terfi etmelimiyim?

• Sisteminiz gayet güzel, maddi durumunuz çok iyi değilse veya çok çok yüksek performansa ihtiyacınız yoksa bir süre daha cihazınızı kullanın derim. (ben öyle yapardım) Yok illa bir upgrade yapıcam diyorsanız, 775 ile filan hiç uğraşmayın artık. EN kötü i5 2500 'lı yeni bir sistem toplayın. elinizdekileri de iyi fiyat veren olursa satarsınız. karar sizin.
  • Maddi durumunuz el veriyorsa gecin derim 1155'e ancak elinizdeki sistem sizi bir sure daha idare edebilir diye dusunuyorum.Quad almayın eski parcaya para vermeye gerek yok o ona verceniz parayi ilerde sistem toplarken kullanırsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: servetportakal

Sisteminiz gayet güzel, maddi durumunuz çok iyi değilse veya çok çok yüksek performansa ihtiyacınız yoksa bir süre daha cihazınızı kullanın derim. (ben öyle yapardım) Yok illa bir upgrade yapıcam diyorsanız, 775 ile filan hiç uğraşmayın artık. EN kötü i5 2500 'lı yeni bir sistem toplayın. elinizdekileri de iyi fiyat veren olursa satarsınız. karar sizin.

aslında yetiyor ama ileride değeri düşücek parçaların şuan satsam sanırım benim anakart işlemci ve remleri hiç yoksa
    550 tl eder sanırım şu 3 parça
    gigabyte ep45-ud3p
    intel e8400 işlemci
    corsair dominator 2x2 1066 mhz fanlı ram
  • biraz daha bekleyin. ivylere birşey kalmadı.
  • 550 veren olacağını sanmıyorum ama siz yine de araitırmanızı yapın, fiyat alın. makul bir miktar takviye ile sistemi yükseltme imkanı varsa yapın.
  • değmez,israf olur,en az 1.5sene kullanırsınız,2.eli zaten çok düşük fiyata gider.bende q8400 var eski işlemcim e4300'dü,e8400 civarında bir işlemcim olsa 4 çekirdeği hiç düşünmezdim.
  • hadi bakalım biraz daha bekliyelim :)
  • 300 400 tl arası Q9650 falan almayada gerek yok o halde
  • Beklemek iyidir.
  • bekleyin diyosunuzda ivy bridge ler gelecek te uygun fiyata düşmesi için yine beklenecek sonra kim bilir hangi bridge gelecek
  • abi bekle bekle bitmez bunlar. elindeki sistem şahane. seneye ivy çıksa öteki seneye haswell çıkacak, ki duyuruldu bile. ha tabi alsan i5 2500k aslında çok çok uzun süreler gidersin ne yalan söyleyeyim. ama şu an için ben derim ki quad bile al o sisteme, oyunlar 4 çekirdek için de optimize edilmeye başlandı. sen sanıyor musun ki şu an her oyun 4 çekirdeği tamamen kullanıyor ? ileride usb3.0, sata 3.0 ve pci-e 3.0 destekleyen lga1155 soketli adam akıllı anakartlar çıkmaya başladığında geçersin i5 2500kya. çünkü mantıklı olan odur. i5 2500k uzun süre hiçbir ekran kartını bottleneck yapmayacaktır. hemde baya uzun bir süre. tıpkı lga775in sonlarına doğru çıkan artık performans kullanıcıları için çıkarılmış p5q deluxe gibi x48 gigabyte anakartlar gibi lga1155 için de bekle. hiç ama hiç pişman olmazsın.
  • kıskandım valla

benim performans derecem 4.0 :(

ama bende 775 pin toplamaya karar verdim tabi senin pc kadar güzel olmayacak ama yinede idare edicek..

bence sistemini hiç bozma süper sistemin
  • 400 civarı q9650 gibi işlemciye vermek yerine 180-200 civarı q6600 almak daha mantıklı..en azından 4 çekirdek işlemci konusunda hassasiyeti olan

oyunlarda kayda değer fark görürsün.

ramlerin ise 775 lga sistem için en iyilerden zaten(aynısı bende de mevcut)

ekran kartını ise 200tl civarına satıp üzerine 50tl falan koyarak hd6850-hd5850 alabılırsın...

kısaca 775'li sistemlerin hala gideri var, çok masrafa gerek yok

• quote:

Orijinalden alıntı: SKIPPER84

400 civarı q9650 gibi işlemciye vermek yerine 180-200 civarı q6600 almak daha mantıklı..en azından 4 çekirdek işlemci konusunda hassasiyeti olan

ekran kartını ise 200tl civarına satıp üzerine 50tl falan koyarak hd6850-hd5850 alabılırsın...

LGA775 ile DDR3 de kullanabilirsin...

ayrıca o üç parça 550 değil de 400 civarı falan gider herhalde...
    550 ye i5 işlemci anakart alınır ikinci elden... ddr3 ramler zaten sudan ucuz... 4gb 50 lira.

• quote:

Orijinalden alıntı: cengaver029

bekleyin diyosunuzda ivy bridge ler gelecek te uygun fiyata düşmesi için yine beklenecek sonra kim bilir hangi bridge gelecek

o zaman da ivy bridge-e gelecek
  • quote:

Orijinalden alıntı: MaDMaxiBo

quote:

400 civarı q9650 gibi işlemciye vermek yerine 180-200 civarı q6600 almak daha mantıklı..en azından 4 çekirdek işlemci konusunda hassasiyeti olan

550 ye i5 işlemci anakart alınır ikinci elden... ddr3 ramler zaten sudan ucuz... 4gb 50 lira.

yanlış bilmiyorsam arkadaşın anakartında ddr3 desteği yok.O yüzden ram konusunda birşey yapmasına gerek kalmıyor.

E8400 ile Q6600 ikinci elde aşağı yukarı aynı fiyatlarda.O yüzden işlemci için de ekstra maliyet yok ya da en fazla 20-30tl verir....

Geriye bir tek ekran kartını güncellemek kalıyor ki gtx275'i satıp üzerine 50tl eklerse hd5850 alabilir.

Bu da ona oyunlarda yuzde 30 ve birkaç oyunda da dx11 desteği sağlar

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: MaDMaxiBo

quote:

yanlış bilmiyorsam arkadaşın anakartında ddr3 desteği yok.O yüzden ram konusunda birşey yapmasına gerek kalmıyor.

E8400 ile Q6600 ikinci elde aşağı yukarı aynı fiyatlarda.O yüzden işlemci için de ekstra maliyet yok ya da en fazla 20-30tl verir....

Geriye bir tek ekran kartını güncellemek kalıyor ki gtx275'i satıp üzerine 50tl eklerse hd5850 alabilir.

Bu da ona oyunlarda yuzde 30 ve birkaç oyunda da dx11 desteği sağlar

Ramler lga775 için en iyisi dediğin için yazdım... ddr3 lerde daha iyi ramler var diye

ben kendim q6600 kullanıyorum ve ddr2 den ddr3 e geçmek için anakart değiştirdim.
    eski anakartım ucuza gitti ama ddr2 ramler pahalı olduğu için çok az bir farkla sistemi ddr3 yaptım...

şimdi de sata3 e geçmek için anakart ve işlemci değiştirmeyi düşünüyorum...
    lga775 sata3 bulamadım, lga1155 iki çekirdek sisteme geçmeyi düşünüyorum... yine anakart ucuza gidecek yerine pahalı anakart gelecek ama işlemciyle kapatmayı düşünüyorum bu sefer de farkı... yani yine az bi fark ödeyerek lga1155 e geçmiş olacağım... alacağım işlemci en ucuz şga1155 ola G620, Q6600 ü aratacak muhtemelen ama ssd dalgasına dalıp sistemi söküp söküp takıyorum artık

halen karar vermiş değilim gerçi... çok kararsızım ama pat diye karar verebilirim yarın

• quote:

aslına bakarsanız ben 2 sene kadar önce Q6600 işlemci almıştım sıfır oc ile uğraşmadım hiç daha sonra e8400 aldım ikisini test ettim Q6600 ağır işlemlerde öndeydi ama oyunlarda kesinlikle e8400 den gerideydi . ikisini denedim e8400 kalsın dedim Q6600 ü arkadaşa sattım :) ama bu sistemim sanırım Q9550 yada Q9650 ile çok farkeder bakalım açık arttırmaya girdim alabilirsem

• 3.6 ghz civarına çekilmiş bir q6600 ile q9xxx serisi arasında oyunlarda göreceğin fark yuzde 5'i asla ve asla geçmez...

e8400'ü tercih etmen ise bence hata olmuş.Zira 2-3 yıl kadar önce forumda çok tartışılmıştı.E8500 mü Q6600 mü diye...

4 çekirdek istemeyen oyunlar için E serisinin bir nebze olsun şansı var ama 4 çekirdek seven oyunlarda Q serisi farkını her zaman ortaya koyuyor.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.