Şimdi Ara

775 pin işlemciye uygun ddr2 anakart

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
1.219
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • şuan elimde e8200 işlemci ve Gigabyte GA-G31M-ES2L v2 anakart var bunları satıp q6600 işlemci alıp we buna uygun bir anakart alıp doya doya overclock yapmak istiyorum. GA-EP45-UD3P (rev. 1.0) anakart baktım iyi gözüküyo ama bulamadım bir türlü başka bir tavsiyeniz olabilirmi yada bulabileceğim bir adres verebilirmisniz lütfen..

• quote:

Orijinalden alıntı: ercyn

şuan elimde e8200 işlemci ve Gigabyte GA-G31M-ES2L v2 anakart var bunları satıp q6600 işlemci alıp we buna uygun bir anakart alıp doya doya overclock yapmak istiyorum. GA-EP45-UD3P (rev. 1.0) anakart baktım iyi gözüküyo ama bulamadım bir türlü başka bir tavsiyeniz olabilirmi yada bulabileceğim bir adres verebilirmisniz lütfen..

O sisteme terfi yapılmaz,yeni sistem alın.
  • hocam ben öğrenci olduğum için öyle pat diye yeni bi sisteme geçmem zor açıkcası bu sistemle crysis2 yi falan sorunsuz bir halde oynayabiliyorum benim derdim aşırı mükemmel bi bilgisayar değilde özelleştirebileceğim o.c. yaparken '' ya yaksamda 100-150 lira biraz dha biriktirip yine alabilirim'' diyebilceğim ucuz ama q6600 gbi efsane bi işlemciyle bir nebzede olsa bişeyler yapabilceğim bi anakart tavsiyesi istiyorum ve benim yazdığım anakartı bulabilsem zaten bişeyler yapabilicem ama bulamıyorum oyuzden warsa farklı kart tavsiyesi yada bu anakart için link yada adres istiyorum ilgin için teşkkürler yinede..
  • tavsiye bekliyorum :D
  • forumdan uygun bir fiyata 2 ci el phenom II x 4 955 be c3 yada 965 tavsıye ederım.
    sıfırda indirimden su kartı alırsınız.
    http://www.vatanbilgisayar.com/anakart/msi-970a-g46-970a-g46-amd-970+sb950-am3+-ddr3-2133mhz(oc)-sata-30-usb-30-anakart/productdetails.aspx?I_ID=59026
    yada bir ust modeli bunu
    http://www.vatanbilgisayar.com/anakart/msi-990xa-gd55-990xa-gd55-am3+-amd-990x+sb950-ddr3-2133mhz(oc)-sata-30-usb-30-anakart/productdetails.aspx?I_ID=57114
    yada benim tavsiyem olan bunu.
    http://www.vatanbilgisayar.com/anakart/asus-m5a97-r20-m5a97-r20-amd-970sb950-am3+-ddr3-2133mhz-(oc)-usb-30-sata-30-anakart/productdetails.aspx?I_ID=62235
    doya doya o.c da yaparsınız. sisteminiz q6660 den dahada iyi olmuş olur.
    elinizdeki işlemci ve anakartıda satarsınız.

bu sistemede
    uygun fiyatı ve performansıyla
    bu aşağıdakini alırsınız.
    http://www.vatanbilgisayar.com/ekran-karti/sapphire-11201-17-20g-hd7770-edition-gddr5-1gb-128bit-amd-radeon-dx11-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=63627
    sorunsuz uzun bir müddet kullanırsınız.

• çok teşekkür ederim sağol hocam senin gibi arkadaşlar yani direk sistem değiştir değilde o.c. mantıgını anlayan arkadaşlar çok daha yardımcısınız sağol tekrar..
  • ekran kartım hıs radeon hd 4870 1gb 256bit gddr5 gayet memnunum karttan peki bana ıntel için ddr2 anakart tavsiyesindede bulunabilirmisin acaba şimdiden çok sağol..
  • quote:

ekran kartım hıs radeon hd 4870 1gb 256bit gddr5 gayet memnunum karttan peki bana ıntel için ddr2 anakart tavsiyesindede bulunabilirmisin acaba şimdiden çok sağol..

bu zmanda lga 775 chıp setli anakart bulmak zor.
    2 ci el bakınız.
    http://www.exa.com.tr/kategori/anakartlar-328/?ParentID=315&prctype=atleast&prc=0&prcmu=&bid=0&f4=Intel+Socket+775#urunFiltresi
    bu bulduklarım.
    ama anakartlar nasıldır bılgım yok.

• quote:

çok teşekkür ederim sağol hocam senin gibi arkadaşlar yani direk sistem değiştir değilde o.c. mantıgını anlayan arkadaşlar çok daha yardımcısınız sağol tekrar..

yenı alıcagınız ıslemcıyı alınca o.c yapınca. standart soğutucu yetmıyecek soğutucuda almanız gerekıcek.
    hatta yeni bir power bile almanız gerekebilir.
  • zaten stok fan kuıllanmıyorum şuandada psu da true 550 watt sıkıntım yok onlardan sağol tekrar.. bide ben bu 775 pine braz takıntılıyım acıkcası ole oldugu içinde 2. elde olsa 775 pin ddr2 belki ddr3 anakart bulup bitanede q6600 işlemci alıp dewam edicem..
  • Bende marka ve yonga degistirmenizden yanayım Salvatore nin önerdiği şekil gayet mantıklı . Ama illa devam etmek isterseniz sahibinden.com dan msi p45 alabilirsiniz overclock yeteneği çok yüksek bir karttir zamanın asus rog u vallahi Hemde uygun fiyatlı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam derdime ilaç oldun çok saol yonga seti p45 bişey arıyodum bnde zaten ama msı dan cok emin değildim gigabyte dha iyi diye düşünüyorum eğer gerçekten iyi olduğunu düşünüyorsan tavsiye edersen alayım bu kartı..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ercyn -- 17 Mayıs 2013; 20:03:35 >
  • Yalnız sahibinden com da baktım almanız gerekn model msi p45 platinum dur. İstanbulda yok ankarada var. Bu kart Ddr2 belleklerin overclocksuz olarak seri üretimdeki en hızlı versiyonunu destekleyen bir anakarttır. Ama hızlar ddr3 belleğe göre düşüktür. Benim size önerim bu yönde gitmeyin ama gitmek istiyorsanızda bu kartı alın sorunsuzca overclok yapabilirsiniz. Ama tekrar söylüyorum sizin yerinizde olsam bütçeniz doğrultusunda yeni birşeyler alırdım kolay gelsin

Edit: Bu arada hocam çok bulunmasada piyasada p41 yonga 775 soket dr3 ram destekleyen anakartlar var ama nadir bulunuyor sahibinden com da var birkaç tane onlarıda düşünebilirsin ama ben önermem çünkü overclock yeteneği p45 ile arasında dağlar kadar fark var yani gerek yok 1200 mhz kullan onlarıda overclocklarsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HatimİndirenSteveJOBS -- 17 Mayıs 2013; 23:06:39 >

• aldığım kart bu
    http://tr.msi.com/product/mb/P45-Platinum---P45-Zilent.html

platinium olan p45 p41den dha iyi yazmışsın galiba bende istanbulda buldum aldım hemen bunu siparişde werdim hatta gelıyo şuan kargoda fiyatda 130 tl bide işlemci alıcam buna şuan e8200 kullanıyorum işlemci olarak q6600 mü yoksa q9... serisi bişeymi tawsiye edersin
  • Ben eski serileri pek bilmem fakat q6600 in overclok performansi yüksek diye duyduydum yanlış duymuş olabilirim ama sen alırken çarpan kilidi açık olan bir core 2 quad al yeter gerisi gelir zaten

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yeni Bir Sistem Toplamanız Yararınız Olacaktır.
  • daha öncede yazdığım ben öğrenciyim ve ailemle birlikte falan yaşamıyorum okulum yoğun olduğu için çalışma imkanımda oyuzden oyle pat diye yeni sisteme geç denınce geçılmıyor malesef.. bende biliyorum yeni bir sistemin dha iyi ve mantıklı olduğunu ama okadar parayı bulucağım yöntemide söyelesene bana lütfen ya.... eğer bunu söyleyemiyorsanız ricam en baştaki gibi anlayış ve bu sistemimi braz dha güçlendirebilmek için uygun parça tavsiyeleri umarım sözlerimi yanlış anlamazsın hocam kötü ve art niyetli bişey söylemek istemediğmi belirtmemde fayda war.. şimdi birisi bana bu MSI p45 platinum için o.c. imkanı iyi olan bi cpu tavsiyesinde bulunabilirmi acaba
  • quote:

daha öncede yazdığım ben öğrenciyim ve ailemle birlikte falan yaşamıyorum okulum yoğun olduğu için çalışma imkanımda oyuzden oyle pat diye yeni sisteme geç denınce geçılmıyor malesef.. bende biliyorum yeni bir sistemin dha iyi ve mantıklı olduğunu ama okadar parayı bulucağım yöntemide söyelesene bana lütfen ya.... eğer bunu söyleyemiyorsanız ricam en baştaki gibi anlayış ve bu sistemimi braz dha güçlendirebilmek için uygun parça tavsiyeleri umarım sözlerimi yanlış anlamazsın hocam kötü ve art niyetli bişey söylemek istemediğmi belirtmemde fayda war.. şimdi birisi bana bu MSI p45 platinum için o.c. imkanı iyi olan bi cpu tavsiyesinde bulunabilirmi acaba

Q9550 alabilirsen müthiş olur alamam dersen de 6600 iş görür

• q9550 dışında q9 k serisinden mesela q9400 falanmı yada q8 k serisinden bi işlemcimi almalıyım sence yoksa q6600 mü tawsiye edersin hani 9550 bulamazsam yada alamazsam q6600 mü almalıyım sence yoksa q8500 q8400 yada nebilim q9400 de iş yaparmı açıkcası bunu sadece almak için değilde öğrenmek için soruyorum bilgilerinizden faydalanmak istiyorumda diyebilirim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.