Şimdi Ara

771 XEON SERVER İŞLEMCİLERİNİ 775 ANAKARTA UYGULAYABİLENLER (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
531
Cevap
21
Favori
40.568
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benim anakart kullanıyorum e5472 var üzerinde,anakart stabil ancak fazla hareket ettirmiyor.

771 XEON SERVER İŞLEMCİLERİNİ 775 ANAKARTA UYGULAYABİLENLER
  • 1600FSB Olduğundan olabilir mi?
    Yada O.C. 1600FSB Destekli değilde sadece 1600FSB Direkt Destekli ICH10 Yonga Seti Anakartlarda Denemek Lazım..
    Elimde X5472 işlemci de var.Aynı Zamanda ICH10 1600FSB Destekli Anakartda var.Bir Ara Bununda Testini yapmam Gerekecek..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ismailTPC_Hastanesi -- 10 Mayıs 2017; 19:13:12 >
  • ASUS P5G41T-MLX Anakarta Ait X5460 İşlemci Test Videosuda yakında Yayınlayacağım.İyi bir Soğutucu ile E5450 den daha iyi Sonucun,X5460 dan Alınacağını Düşünüyorum.Ancak E5450 nin Yeri her zaman Farklı Bende...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ismailTPC_Hastanesi -- 10 Mayıs 2017; 19:17:56 >
  • Evet 1600FSB olduğundan maksimum üst resimdeki ayarlarda stabil 1mhz yükselteyim desem açılmıyor siyah ekrana düşüyor,Yinede çok memnunum sistemden ancak yüksek kalite oyun oynayacağım derseniz yeni sisteme terfi etme zamanıdır,yok ufak tefek oyun oynarım sörf yaparım derseniz daha epey gideri var.
  • İşlemciye Voltaj vermeyi denediniz mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ismailTPC_Hastanesi -- 10 Mayıs 2017; 22:32:48 >
  • ASUS P5G41T-MLX XEON X5460 TEST BENCHMARK UGULAMA ve DEĞERLENDiRME

Anakart: ASUS P5G41T-MLX

İşlemci: XEON X5460 3,16Ghz SLBBA E0 12MB 4 Çekirdek 1333FSB.

RAM: DDR3 2GB+2GB=4GB DDR3

Sonuç:%100 Başarılı (Modlu Bios Güncellemesi Yapılmıştır.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ismailTPC_Hastanesi -- 11 Mayıs 2017; 18:1:30 >
  • Arkadaşlar Xeon l5420 takılı olan PC ye bir türlü win 10 atamadım anladığım kadarı ile işlemci desteği bulunmuyor win 10 atmak için ne yapmam lazım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • tecnikadamoguz01 T kullanıcısına yanıt
    Anakart Modeli Nedir?
    Modlu Bios Güncellemesi yaptınız mı?
  • Açılışta Siyah ekrana düşüyor,her türlü denedim son sınır şu an kullandığım 1mhz veya voltaj farketmiyor siyah ekranda kalıyor,biosu resetliyor tekrar ayarları yavaş yavaş yükseltiyorum,aylardır üst resimdeki şekilde çalışıyor sıkıntısız,oturup biosu resetleyip bu ayarları direk yapıp sistemi açmaya kalksam açılmıyor siyah ekranda kalıyor,kademe,kademe yükseltip buraya kadar gelmeme izin veriyor artık bende pes ettim şimdilik yetiyor,yeni sistem toplayınca yiğenime vereceğim onu götürür bayağı.
  • EĞİNLİ kullanıcısına yanıt
    Güzel fikir yeğenine vermen Bu sistemi..Birazda O Kurcalar ve Öğrenir bu arada..
    Ecs g31t m7 hocam evet custom bios kurulumu yaptım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Değişik Win 10 Kurulumları dene.Sadece bir kurulum Formatlaması olmasın.
    Özellikle DVD den Yüklemeyi dene.
    USB olmasın...
  • Anakart: Gigabyte GA-EP35 DS3R

İşlemci: XEON E5450 3,00Ghz SLBBM E0 12MB 4 Çekirdek 1333FSB.

RAM: DDR3 2GB+2GB=4GB DDR3

Sonuç:%100 Başarılı (Modlu Bios Güncellemesi Yapılmıştır.)

• Benim emektarın hala çatır çatır çalıştığını görmek çok güzel.

Senin elinde yeniden hayat buldu desem yeridir İsmail Hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sp@wn kullanıcısına yanıt
    Eyvallah..
    Senin Emektarın Yanında 850 Evo var.Havasından Geçilmiyor..
    Hatta i5 Neki, Sıkıysa i7 Gelsin Diyor...
    Emektar Memektar Götürüyor Vallahi...
    Eyvallah Serkan..Bu anakart bir çok kişiye bundan sonra yol gösterici olacaktır.Bundan emin ol..
    Aslında Bu Anakartın Ses Chipi Sökülüp Başka Gigabyte Anakarta Nakledilecekti ama Nasip Olmadı Kurban Etmeye..Yırttı..
    İşin Acayip Olanı Bugün Ses Chipi Çalışmayan Diğer Gigabyte Anakarttan Sesler Gelmeye Başladı inanırmısın..
    Kurulum Yaptım Masaüstü gelince bir Baktım Ses Aygıtı Yüklüyor Kendi kendine.Hemen Sürücüsünüde Yükledim.Hayret ettim doğrusu..
    Ama Sonuçta iki Anakartda Kardeş Sayılır.İkiside Gigabyte..Kendi Aralarında Telepati mi Kurdular ne??
    İşin Şakası bir yana Enteresan bir olay yaşadım bugün..
    Bu Anakartın Videosunu Yayınladığım Günün Ertesi Diğer Anakartın Ses Chipi Çalıştı Kendiliğinden..
    Vardır Bunda da bir Hayır...

• quote:

Orijinalden alıntı: optech_tr

İşlemci:XEON X5460
    Anakart:Gigabyte GA-P35-DS3
    RAM:4X2GB=8GB DDR2 1066MHZ.
    Sonuç:%100 Başarılı (Hiçbir Bios Ayar veya Eklenti Yapmadan)

Ek bilgi --> CPU-Z Stress Skoru: 2650 (+-5)

Aslında seneler önceden biosu son versiyon olan F14 e güncellemiştim. Ama bu iş için özel bir iş yapmadım.

Bazı özel bioslarla daha iyi verim alınıyormuş gibi birşeyler okumuştum sanırım ama emin değilim. Bilgisi olan varsa belki paylaşabilir.

Hocam DDR2 4GB RAM'leri nereden temin ettiniz acaba?
  • Murder King M kullanıcısına yanıt
    "RAM:4X2GB=8GB DDR2 1066MHZ."
    Bu Yazıda 4GB DDR2 Yazmıyor.Yoksa Ben mi Yanlış Görüyorum..

Özellikle 2GB diye Yazılmış..Sen Yanlış Anladın Herhalde..
  • quote:

Orijinalden alıntı: BLWFTURK

"RAM:4X2GB=8GB DDR2 1066MHZ."
    Bu Yazıda 4GB DDR2 Yazmıyor.Yoksa Ben mi Yanlış Görüyorum..

Özellikle 2GB diye Yazılmış..Sen Yanlış Anladın Herhalde..

Evet pardon ben 2 adet 4GB RAM sandım :) 4 adet 2GB RAM imiş :)Bana DDR2 4GB RAM lazım. Anakartımın 8GB desteği var 4+4=8GB RAM takmak istiyorum ama bulamıyorum, hep AMD işlemci destekli yazıyor, bide o çıktı başımıza :)
  • Merhaba arkadaşlar, konuyu gördüm sormak istediğim bir iki sorum olacak.

Kasa 400w (peak 460w) gigabyte gz-x3, işlemci intel e8400, 2x2gb soğutmalı kingston hyperx (modelini tam hatırlamıyorum), hdd 250gb lık seagete 1 tane wd 80 gb 1 de maxtor 40gb var.Aktif olarak 250 lik hdd kullanılıyor ve 1 dvd-rw.
    Ekran kartım şuan yok anakartın ekran kartından kullanıyorum.(LeadTek GTX460 768mb 192bit ekran kartım vardı ancak bir gün küt diye gitti kartı sökmeden bilgisayar açılmadı,o da rahmetli oldu galiba.)

Şu anda kullandığım donanımın üzerinden işlemciyi kesin değiştireceğim.Xeon 5472 için bakıyordum ben fakat 5460 hem daha ucuz hemde performans olarak daha iyi görünüyor sizin yazdıklarınıza göre ve karşılaştırma skorlarına göre.O yüzden 5460 işlemci alacağım ilk olarak.
    (Zamanında 400 liraya yakın para verdiğim işlemcimin şu anda 40 liraya satılması da zoruma gitmedi değil.)

Ek olarak : elimde çalışmayan Gigabyte EP43-DS3L bir anakartım ve A-Data vitesta extreme (yanlış hatırlamıyorsam 2x1) belleklerim var. Bir zamanlar bu çifte bios a sahip arkadaşın bios güncellemesi sırasında kullanılamaz hale gelmesinden dolayı şimdiki anakartı aldım, yanına da ddr3 bellek aldım(2x2). Çift bios hiçbir işe yaramadı zamanında, bir bilgisayarcıya bıraktım ama çözüm bulamayıp anakart yanmış denildi.

İlk olarak işlemci değişecek, şu anki anakartımla 5460 işlemci uyumlu.Ancak işlemciden sonra acil olarak bir ekran kartına ihtiyacım var.Mevcut durumda oyun oynayamıyorum.Eski gtx460 ım(tamiri mümkünse kullanmaya devam ederim lakin kaça patlar ve istanbul anadolu yakası güvenilir bir yer önerinizi de alırım varsa) yerine muadil olarak hangi ekran kartını seçmem gerekir? ( amd önermezseniz sevinirim kullandığım bazı programlar sebebiyle önceki amd ekran kartımı değiştirmek zorunda kalmıştım )

Usb 3 için anakartım müsait olmadığından bir pci-e modül alabilirim acil olmamak kaydıyla, ancak bu durumda ssd hayalim olduğu için sata modülü alırım umuduyla usb yi erteliyorum ancak ikisi de lazım ona bir çözüm bulamıyorum.Fakat ssd ye geçebilmek daha önemli.

Şimdi işlemci değiştirip ekran kartı ve ssd disk aldığımda bu bilgisayar beni daha uzun zaman götürür gibi.Fakat bunun dışında önerileriniz,tavsiyeleriniz varsa duymak isterim.
    Ayrıca bu kullanamadığım eski ekran kartım ve anakartım tamir ettirmeye değer mi yoksa hepsini bir kenara bırakıp yeniden anakart-işlemci ekran kartı yenilemeye mi gitmeliyim?
    İşime yaramıyor şuan eski ddr2 belleklerimi de satmayı düşünüyorum(A-Data olanları).
    Birde işlemciyi xeon ile değiştirdikten sonra E8400 tahmini olarak ne kadara satılır?.

• solitarymd kullanıcısına yanıt
    Şu Anki Anakartın Nedir,Anlayamadım..Yada ben Göremedim.
    Gigabyte EP43-DS3L Anakart da sadece bios sorunu varsa hayata döndürülür.
    Burada Bios Sorunu yada Bios Yükleme Sorunu Olan Anakartlar Nasıl Kurtulur cevabı var.

İşlemci olarak X5460 Öneririm..

775 Socket Anakartlarda SDD nin Gücü Aşağıdaki videom da var..SSD yi Şiddetle Tavsiye ederim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ismailTPC_Hastanesi -- 28 Mayıs 2017; 2:55:59 >

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.