Şimdi Ara

771 XEON SERVER İŞLEMCİLERİNİ 775 ANAKARTA UYGULAYABİLENLER (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
531
Cevap
21
Favori
40.570
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    gskill ripjaws 4gb Ram Tek sıra Chipli Ram olması lazım.Yani 1x8 Chipli Olarak mı geçiyor.Kısacası Ramin bir tarafında chipleri var arka tarafından yok şeklinde mi?
    Ayrıca Kingston ramde mi aynısı...
  • 2 side ayni cift tarafli

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sorun çözüldü win7 kurdum pc kanatlandı
  • ULTIMATE93 kullanıcısına yanıt
    Sorunun Çözüldüğüne sevindim.Ancak merak ettiğim böyle işletim sisteminden kaynaklı bir sorun olması çok ilginç bir durum..
    Yinede kesin olmamakla birlikte sendeki takılma sorunlarının win10 işletim sisteminden kaynaklı olacağına ihtimal bile vermiyorum..
    Sendeki anakartı satarsan uygun fiyata satın almayı düşünüyorum.
    Çünkü belki benimde bilmediğim yada daha yeni öğreneceğim bir bilgi daha elde etmiş olurum yada tam tersi sorunun kaynağını bulup işletim sisteminden kaynaklı olmadığını da öğrenmiş ve ispatlamış olurum..
    Kafamda bir kaç tahmin var....Aynı zamanda aynı sorundan muzdarip olan arkadaşlara da bir ışık tutmuş olurum düşüncesindeyim..
    Ayrıca sendeki gskill ripjaws 4gb Ramin önlü arkalı bana fotoğrafını atabilirmisin.Gerçekten çok merak ettim şimdi..
  • su anda sistem gercekten iyilesti buda ram pek belli olmuyor ama

771 XEON SERVER İŞLEMCİLERİNİ 775 ANAKARTA UYGULAYABİLENLER

• ULTIMATE93 kullanıcısına yanıt
    ...."Ayrıca sendeki gskill ripjaws 4gb Ramin önlü arkalı bana fotoğrafını atabilirmisin"
    Ben önlü arkasını demiştim ama...neyse boşver..Kalsın...Senide yordum kusura bakma...Kolay gelsin...
  • merhabalar bende bugün e5450 aldım asus p5g41 c-m lx anakartım 2*2gb ddr3 olarak kullanıryorum herhangi bir bios mod yapmadan çalışmakta ama
    1. bios açılışta uyarı veriyor (cpu tam kullanılmıyor şeklide..) nasıl kapatabilirim
    2. 3.2 ghz kadar overclock yapabilidim (355x9)daha yüksekte windows açılmıyor.( mavi ekran win 10)bide CPU z de rated fps 1420 olarak görünmekte mühtemel bundan kaynaklı olduğu düşüyorum mod lu bios yüklememi öneririsiniz
  • tekno_gus kullanıcısına yanıt
    Biosu modlamanız daha stabil çalışmasını sağlayacaktır,ancak dikkat edin yanlış bios yüklemeyin.Oc konusu ise o anakart ile okadar olabilir,size has bir durum değil g41 chipsetli anakartların sorunu kaldıki bir kaç sayfa geride bu konuda bilgiler mevcut.
  • quote:

Orijinalden alıntı: EĞİNLİ

Biosu modlamanız daha stabil çalışmasını sağlayacaktır,ancak dikkat edin yanlış bios yüklemeyin.Oc konusu ise o anakart ile okadar olabilir,size has bir durum değil g41 chipsetli anakartların sorunu kaldıki bir kaç sayfa geride bu konuda bilgiler mevcut.

Aynen....
  • Merhaba arkadaşlar çinden sipariş ettiğim e5450 işlemcim geldi. Şimdi g41 anakart almayı düşünüyorum ve ecs nin bi anakartı var ucuza buldum. Size sorum şu ecs sıkıntı çıkarır mı? Nasıldır, kullanan bilgisi olan var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: BLWFTURK

quote:

Orijinalden alıntı: EĞİNLİ

Aynen....

Gigabyte P43 motherboard GA-EP43T-UD3L DDR3 LGA 775 55 dolar

Gigabyte GA-P45T-ES3G LGA 775 DDR3 65 dolar

x5460 işlemci için hangisi daha performanslıdır

• lalala25 kullanıcısına yanıt
    ECS yi deneme şansım olmadı ama overclock beklentin yoksa stabil çalışacaktır diye umuyorum..Sorun çıkarmaz..
  • hikmetim H kullanıcısına yanıt
    Elbette ikiside iyi anakarttır ancak ben olsam Gigabyte GA-P45T-ES3G Bu anakartı seçerdim..Diğerine göre bir tık üstüdür..
  • quote:

Orijinalden alıntı: BLWFTURK

Elbette ikiside iyi anakarttır ancak ben olsam Gigabyte GA-P45T-ES3G Bu anakartı seçerdim..Diğerine göre bir tık üstüdür..

malesef ürünler tükenmiş sadece msi kalmış
    msi P43i support LGA 775 4*DDR3 support 8G 2*SATA2 USB2.0 ATX
  • hikmetim H kullanıcısına yanıt
    MSI Anakartlar Bir Gigabyte Anakarta Asla Benzemez Kanaatindeyim..Ama yine sen bilirsin...
  • EĞİNLİ kullanıcısına yanıt
    cevap için teşekkürler orjial biosa kendim micro code eklendim ama yine de işlemci performansından memnun değilim benim beklentim daha yüksekti belki işlemci c0 versiyonu olmasından kaynaklı dır bilemiyorum
  • tekno_gus kullanıcısına yanıt
    Bende ilk zaman çok uğraşmıştım bir iki kere bios yüklediğimi hatırlıyorum,işlemciyi aldığım arkadaş sonunda modlanmış biosu bulup göndermiş sorunum çözülmüştü,bu işin en sıkıntılı tarafıda bu.
  • aliexpressten 5405 sipariş verdim gelsin denemelere başlıyalım.
  • alptrek kullanıcısına yanıt
    Bende ASUS p5g41t-m anakart var. X5450 CPU taktım sistem sorunsuz açıldı ama bios update diyor. Birde format atarken sorun çıkarıyormuş galiba ayrıca fan tam olarak devirlenmiyor ve işlemci sanki biraz fazla ısınıyor gibime geliyor. Acaba bu anakart için en uygun bios hangisidir? Bi kaç yerden indirdim ama yine bios üzerinden flaşlamaya kalkınca flaşlamadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mert1907 -- 11 Ekim 2017; 17:51:4 >
  • mert1907 kullanıcısına yanıt
    Merhabalar bende Gigabyte anakartıma X5450 taktığımda tam randımanlı çalışmıyordu. Sizinki gibi sorunlar yaşadım. Daha sonra anakartın biosuna modlama yaptım sorun düzeldi. Modlama için aşağıda link verdim. Kendi anakartınızı bulun ve dosyayı indirin. İnen dosyayı bios update yapın. Sorunlar düzelir diye tahmin ediyorum. Ayrıca x5450 sunucu işlemcisi olduğu için biraz daha yüksek ısıda çalışıyor.
    Micro code

Not: Bios kısmından micro code kısmına tıklayın
  • 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.