Şimdi Ara

7700k vs 6700k vs 2600k Yeni Testler Eklendi [Z270X-Gaming 5 Türkiye Fiyat Eklendi] (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
180
Cevap
4
Favori
9.999
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tablolardaki 6700K ile 4790K arasındaki farkı ben RAM hızlarına bağlıyorum. Sistem bileşenleri nedir ayrıntılı bir şekilde konuya eklenseydi daha sağlıklı yorum yapabilirdik. Eğer 6700K 3000MHz, 4790K 1600MHz RAM'ler ile kullanıldıysa fark oluşması gayet doğal. Her iki işlemciyi 2400MHz RAM'ler ile test edip aradaki farka bakmak gerek. Ne kadar sağlıklı bilmesem de AIDA64 karşılaştırmalı CPU testlerinde 4.4 GHz 4790K'nın 4.0 GHz 6700K ile benzer sonuçlar aldığını gördüm, çok az 4790K daha iyiydi. Diğer taraftan örneğin oynadığım GTA V'te şimdiye kadar CPU kullanımı %50'yi geçmemişken nasıl oluyor da 6700K daha yüksek FPS alabiliyor anlamış değilim. 4790K'nın limitlediği bir senaryo için Titan SLI kullanılması gerekir sanırım. Sıfırdan sistem kuracaklar için elbette Skylake daha alınır durumda. Ancak öyle uçan kaçan da bir durum yok bir önceki nesile göre. Bence piyasa manipüle ediliyor donanım siteleri tarafından. En fazla fark oluşan senaryoları cımbızla çekip sanki daima bu denli fark oluşuyormuş izlnimi yaratılıyor. Skylake işlemcilerin bükülme sorunu da öyle eş geçilecek kadar küçümsenecek bir mevzu değil. Resmen kağıt gibi işlemciler. Şahsen ikinci el piyasını düşünenler için söylüyorum satarken İşlemcide bükülme yoktur diye ayrı bir bilgi verilmesi ihtiyacı doğdu. Ben kolay kolay ikinci el bir Skylake işlemci tercih etmem bu nedenle.
    Intel bi ara Noctua'ya çalıştı. Şimdi ise sıvı soğutma yapan firmaları kolluyor. Sandy Bridge kalitesinde işlemci çıkarsalar şimdi satılan soğutucuların yarısı elde kalırdı. Kasten bir yeri bozup birilerinin bu sorundan nemalanmasını sağlıyorlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bütün testler gta5 de 6700k ile 4790k arasındaki farkı uçuk gösteriyor. o kadar fark olacağını sanmıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tolgá

bütün testler gta5 de 6700k ile 4790k arasındaki farkı uçuk gösteriyor. o kadar fark olacağını sanmıyorum.

Islemciye abanan bi oyun.bence mumkun.2600k oc farklarinda bariz fps farkini hissediyordum.

• Ben de bunları buldum:
    7700k vs 6700k vs 2600k Yeni Testler Eklendi [Z270X-Gaming 5 Türkiye Fiyat Eklendi]

7700k vs 6700k vs 2600k Yeni Testler Eklendi [Z270X-Gaming 5 Türkiye Fiyat Eklendi]

Ayrıca şöyle bir video:
  • quote:

Orijinalden alıntı: -dehşet-

Ben de bunları buldum:

Ayrıca şöyle bir video:

demek ki neymiş sitelerin benchleri yalanmış.
  • -dehşet- kullanıcısına yanıt
    intel piyasaya yeni islemci surdugunde ben

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Overlord7134 -- 29 Mart 2016; 13:31:43 >
  • Yalan olmasa bile 6700K için en iyi, 4790K için en kötü senaryoyu bir araya getirip sanki her durumda o denli fark oluşuyormuş izlenimi yaratıyorlar. Ben de ordan burdan bulduğum tabloyu, videoyu paylaştım sonuçta. Doğruluğunu hiçbirimiz garanti edemeyiz ancak kendi yorumumuzu çıkarabiliriz. Ki benim yorumun başta söylediğim gibi piyasayı manipüle etmek üzerine kurulu donanım sitelerinin hiçbir zaman gerçeği tam olarak yansıtmamasıdır. Kullanıcılar bile kendi kullandığı ürünlerin eksik yanlarını gizleyip güçlü yanlarını öne sürüyorlar genel olarak. Kimse çuvalla para verip ortada nasıl kazıklandım diye gezmek istemiyor.
    +1 6700k sattırma taktikleri bence

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şu ana kadar farklı sitelerde ki incelemeleri tekrar bulamayacağım fakat Withcer 3 ve GTA 5 'de 6700 ile 4790 arasında fark var. Ayrıca 6700k ile 4790k arasında fark yok diyen kişilerin hepsi 4790k kullananlar, bende 4790k kullanıyorum fakat 6700k bariz daha üstün körü körüne savunmamak gerek.

Zaten bu saaten sonra sıfır i7 işlemci alacak olan 6700k alır. 4790k kullananlar içinde 6700k'ya geçmek içinde kayda değer bir fark yok.
  • 6700k ile 4790k arasında oyunlarda beklediğimden çok fps farkı varmış şaşırdım.
  • JeaLeusy kullanıcısına yanıt
    Bence baya şişirilmiş o fark.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herşey bir kenara işlemci fiyatlarına bakıdığında yeni nesil dedikleri işlemcilere o kadar para vereceğime fazla para verip xeon almak çok daha iyi bunu anladım artık :D
    Bugün en iyi işlemciler bile 5 yıl önce ki xeonlar kadar verimli değil
  • abartmaya gerek yok 771 xenon işlemcilerin kapasitesi belli her ekran kartını verimli çalıştırmaz
    sand brige mimarisinden sonra yüzde kaçlık fark çıktı ki skylake işlemcilere o zaman ihtiyaç yok
  • beyler elimde hem 4590 var hemde 2600k var ne yapmalıyım 2600 le devamlı yoksa 4590 amin gecsem

• bu yüzden 2500k ve ben mutluyuz 5 senedir
  • intel Suan Minik Adimlarla Mimari Guncelliyor Zen islemci Buyuk Atak Yaparsa intel Kaldigi Yerden Gelisecek Zen islemci Hem intel'in Hem AMD'nin Kaderini Degistirecek islemci Olucak. Ayrica Bulldozerler intel'in Ve AMD'nin Kaderini Degistiremedi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sertan-57 -- 4 Temmuz 2016; 12:22:23 >
  • 2600k 5ghz ve 7970 lightning crossfire kullanıyordum bir aralar hey gidi, 2600k cidden intelin kendi ayağına sıktığı işlemcidir çünkü hala günümüz için gayet yeterli
  • Hahahahahahaha intel'in Rakibi Yokta Ondan Gelisemiyor istesede Gelisemez Rakip Yok Bunlar AMD'nin Bos islerinden Kaynaklaniyor intel Nm Dusurerek Minik Adimlarla %10 Performans Yukseltiyor Zen islemci Sart Yoksa intel'de Gelisemicek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sertan-57 -- 4 Temmuz 2016; 12:58:39 >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.