Şimdi Ara

7700K referans ilanı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
1
Favori
1.767
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    yok hocam bu arkadaş çok kaşındı ve bende ona gerekeni yapıcam bizi burda mileti kazıklıyor gibi göstermeye çalışıyor kendi alamıyor edemiyor salça oluyor herkese bilmiyorki biz bu forumda ihtiyaç sahiplerine bilhassa yetenekli gençler için toplanıp bilgisayar eksiklerini gideriyoruz bırakın o hakketiği yere yakında gidecek
  • donanimist kullanıcısına yanıt
    Sen yokken ben vardım bu sitede kardeşim. Bu kadar kızmanı gerektircek ne var ? ben sadece yorum yapma hakkımı kullanıyorum. Zoruna gidiyorsa şu yorumları kapat ilanlarındaki. tahminen 10 yasındasın zaten
  • Merhabalar,

MSI Gaming kartın güncellemesi yapıldı mı? Malum 7. nesil işlemci direk çalıştırmıyor.

7700K satılmaz ise, delid işlemini nasıl yaptınız? Delid sonrası ciddi bir ısı düşmesi oldu mu?
  • myfranco kullanıcısına yanıt
    Merhaba. UEFI güncel. Delidi 3d yazıcıda yaptırdığım araç ile yaptım, sonra tg conductonaut sürdüm araya, çok az bir silikonla ihs'i geri yapıştırdım. 20 derece civarında düştü sıcaklık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AREryilmaz

Merhaba. UEFI güncel. Delidi 3d yazıcıda yaptırdığım araç ile yaptım, sonra tg conductonaut sürdüm araya, çok az bir silikonla ihs'i geri yapıştırdım. 20 derece civarında düştü sıcaklık.
    Çok iyiymiş. Teşekkürler cevabınız için.
  • 7700k duruyor mu

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ahmet867200 A kullanıcısına yanıt
    7700K ayırtılmış durumda
  • "İzmir içi elden, izmir dışı önce havale sonra kargo. Kargo ücreti alıcıya aittir.
    Asus Maximus 8 Hero 500 TL
    MSI Gaming Pro Carbon z170 400 TL
    7700K (delidli, likit metalli) 1500 TL
    6700K 1250 TL
    GSKILL TRIDENT-Z F4-3200C16-16gtz bilmemne 2x8 ddr4 kit. Cl16 3200 MHz, CL17 3600'e çıkıyor maximus 8 heroda. 500 TL
    Lütfen pazarlık yapmaya çalışmayınız. Pazarlık yapmıyorum.
    7700K ve ram kiti Tari_34'e ayrılmıştır."

Fiyatlar fahiş. 7700K aşırı ısınan bir CPU'dur. Onun için delid yaptırmış, ancak ısınmadan kurtulamadığı için, satışa çıkarmıştır. Çok daha iyi performans veren, çok daha az enerji tüketen yeni nesil CPU'ların sıfırları daha ucuza internetten siparişle, taksitle ayağınıza gelirken bu CPU'lara bu paralar verilmez. Ryzen 3600 de, 9600KF de 1350-1400 TL'ye bulunabiliyor. Bu üye 7700K'ya "1500 TL pazarlıksız" yazmış.

Kanıtı:https://www.cpubenchmark.net/compare/Intel-i7-7700K-vs-AMD-Ryzen-5-3600-vs-Intel-i5-9600KF/2874vs3481vs3443

Konu sahibi durumu bildiğinden olsa gerek, "Alınık X470, B450, X570 Anakart" başlıklı bir ilan açmıştır:https://forum.donanimhaber.com/alinik-x470-b450-x570-anakart--140592759#140592759
    Kendisi daha ucuza, daha performanslı, da modern Ryzen sistem kuracaktır.

Not: Bu yorumun sebebi, üyenin benim konuma yazdığı yorumlardır:https://forum.donanimhaber.com/sat-tak-quadro-m5000-quadro-4000m-lappop-hd5450--138291237#140674687

@Tari_34
    @ahmet867200
    @YediDeliler
    @donanimist
    @Hira-
    @myfranco

• gobl1n kullanıcısına yanıt
    kardeş herkes neyin ne olduğunu biliyor, merak etme sen.
  • quote:

kardeş herkes neyin ne olduğunu biliyor, merak etme sen.
    Teknik veya etik olarak verecek cevap bulamayınca yuvarlak ifadeler?

Sattın mı 7700K'yı? Aldıysa vah alana. Sen Ryzen kovalarken. ;)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Yok hacı al sana bak teknik cevap:
    Piyasada z170/270 anakart çok olduğundan, kaby lake işlemcilerin ipclerinin yüksekliğinden ve 5GHz civarına oc edilebilmelerinden ötürü bu işlemciler değerlerini çağdaşlarına kıyasla daha iyi korudular. Şu an 7700K'dan yazıyorum sana. Bugün metro exodus'u bitirdim. 1080ti'ı 1080p'de %99 yükte tuttu sürekli 7700K. Tabi ki bir 8700K değil mesela, sonuçta sadece 4 çekirdeği var. Alıcısı da bunları bilerek alıyor. Benim ryzen üçüncü nesli tercih etmemin esas sebebi cahce miktarı. 3900X alasım var oyun performansımın bir tık düşebileceğini bilmeme rağmen. Skylake, kabylake ve coffeelake işlemcilerin temel sıkıntısı cahce miktarı zaten.s
    Yuvarlak bir ifade yok orada senin anlayacağın. İşlemciyi rezerve ettiğim arkadaş en az senin kadar anlıyor bu işlerden, merak etme, o almazsa almak isteyen bir kişi daha var bir de. Satış için kara cumayı bekliyoruz siparişlerimi verip arkadaşa kargolayacağım işlemciyle ram kitini. Bence kendisine pm atıp vazgeçirmeye çalış. Hodri meydan kardeş. Elinden geleni yapabilirsin. Her ilanımın altına saçmala böyle. Ben malıma da fiyatıma da güveniyorum senin aksine.

• quote:

Yok hacı al sana bak teknik cevap:
    Piyasada z170/270 anakart çok olduğundan, kaby lake işlemcilerin ipclerinin yüksekliğinden ve 5GHz civarına oc edilebilmelerinden ötürü bu işlemciler değerlerini çağdaşlarına kıyasla daha iyi korudular. Şu an 7700K'dan yazıyorum sana. Bugün metro exodus'u bitirdim. 1080ti'ı 1080p'de %99 yükte tuttu sürekli 7700K. Tabi ki bir 8700K değil mesela, sonuçta sadece 4 çekirdeği var. Alıcısı da bunları bilerek alıyor. Benim ryzen üçüncü nesli tercih etmemin esas sebebi cahce miktarı. 3900X alasım var oyun performansımın bir tık düşebileceğini bilmeme rağmen. Skylake, kabylake ve coffeelake işlemcilerin temel sıkıntısı cahce miktarı zaten.s
    Yuvarlak bir ifade yok orada senin anlayacağın. İşlemciyi rezerve ettiğim arkadaş en az senin kadar anlıyor bu işlerden, merak etme, o almazsa almak isteyen bir kişi daha var bir de. Satış için kara cumayı bekliyoruz siparişlerimi verip arkadaşa kargolayacağım işlemciyle ram kitini. Bence kendisine pm atıp vazgeçirmeye çalış. Hodri meydan kardeş. Elinden geleni yapabilirsin. Her ilanımın altına saçmala böyle. Ben malıma da fiyatıma da güveniyorum senin aksine.
    Süper CPU ise, neden satıp Ryzen'e geçmek istiyorsun? Malum, Ryzen anakart almak için ilan vermişsin.

• Abartısız Her ilanın altında böyle saçma sapan muhabbetler dönüyor. Harbiden neden ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kingo Panda

Abartısız Her ilanın altında böyle saçma sapan muhabbetler dönüyor. Harbiden neden ?
    Adam benim ilanımın altında yapıyor. Ben de onun ilanında yapayım dedim. Yukarıda link mevcut.

Süper cpu demedim. 2017 yılında süper cpuydu. Mesela 9980XE süper cpu. Herhangi bir ryzen veya i7 super cpu değil ama ecc rami normal ramden daha iyi zanneden birine bu açıklamalar bence fazla.
    Hem şimdi bunları okuyan alıcılarım almaktan vaz mı geçecek, nedir yani amacın? 1500 liraya 7700K satıyorum, sen daha ucuza koy seninkini alsınlar. Ne söylersen söyle benim sattığım malın fiyatının iyi seninkinin de kötü olduğu gerçeği değişmeyecek.
  • quote:

Süper cpu demedim. 2017 yılında süper cpuydu. Mesela 9980XE süper cpu. Herhangi bir ryzen veya i7 super cpu değil ama ecc rami normal ramden daha iyi zanneden birine bu açıklamalar bence fazla.
    Hem şimdi bunları okuyan alıcılarım almaktan vaz mı geçecek, nedir yani amacın? 1500 liraya 7700K satıyorum, sen daha ucuza koy seninkini alsınlar. Ne söylersen söyle benim sattığım malın fiyatının iyi seninkinin de kötü olduğu gerçeği değişmeyecek.
    Bkz. "Fiyatlar fahiş. 7700K aşırı ısınan bir CPU'dur. Onun için delid yaptırmış, ancak ısınmadan kurtulamadığı için, satışa çıkarmıştır. Çok daha iyi performans veren, çok daha az enerji tüketen yeni nesil CPU'ların sıfırları daha ucuza internetten siparişle, taksitle ayağınıza gelirken bu CPU'lara bu paralar verilmez. Ryzen 3600 de, 9600KF de 1350-1400 TL'ye bulunabiliyor. Bu üye 7700K'ya "1500 TL pazarlıksız" yazmış.

Kanıtı:
    https://www.cpubenchmark.net/compare/Intel-i7-7700K-vs-AMD-Ryzen-5-3600-vs-Intel-i5-9600KF/2874vs3481vs3443
    "

• quote:

ECC'yi oku, öğren, tercüme et. Bir işe yara:
    https://www.pugetsystems.com/labs/articles/Advantages-of-ECC-Memory-520/

Kardeş bunun farkında zaten herkes, cidden senin bu linki görünce "aaa aynen biz bu adamın işlemcisini bırakalım ryzen alalım" mı diyeceklerini zannediyorsun?

Sana söylüyorum bak kendine yakışanı yap adamlara özel mesaj at sen bu linki en iyisi.
  • quote:

Kardeş bunun farkında zaten herkes, cidden senin bu linki görünce "aaa aynen biz bu adamın işlemcisini bırakalım ryzen alalım" mı diyeceklerini zannediyorsun?

Sana söylüyorum bak kendine yakışanı yap adamlara özel mesaj at sen bu linki en iyisi.
    Aynen öyle zannediyorum. Senin alınık Ryzen anakart ilanı açıp, bunları satmaya çalışmanın bir sebebi var. Eski, overclock edilmiş, yavaş, çok yakıp ısınan, soğutucusu çıkarılıp kurcalanmış, fahiş fiyatlı CPU'nu ne yapsınlar?

Sıfır, daha ucuz, daha hızlı, taksitli, kendi adlarına faturalı, 7 nanometre Ryzen alırlar. Bir tek sen mi akıllısın?

Edit: 9. nesil Intel de alabilirler. Yine daha hızlı, daha ucuz, taksitli, sıfır. Benchmark paylaştım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gobl1n -- 13 Kasım 2019; 16:20:5 >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.