Şimdi Ara

7700k için hangi bellek seçmeliyim ? tavsiye lütfen

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
801
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

sistem toplamaya karar verdim fakat hangi rami almalıyım kararsız kaldım
    alacağım sistem şu şekilde işlemci : 7700k anakart: asus ASUS ROG MAXIMUS IX HERO
    düşündüğüm ram: G.SKILL Trident Z RGB DDR4-3600Mhz C16 16GB (2x8GB) DUAL (16-16-16-36)
    forumda bazı arkadaşların asus auranın rami görmediğini dile getirdiklerini gördüm ve açıkcası bu almak istediğim ram 1000 tl civarında
    asıl sormak istediğim soru yüksek frekans değerindeki ramlerin performansa % de kaçlık bir farkı olacaktır? 1000 tl verip Almaya değer mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cross1963 -- 10 Ağustos 2017; 8:47:55 >

• 8700K cikacak. Aceleniz yoksa bekleyin .

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu denli bütçe ile sistem toplamak için acele etmeyin. 21 Ağustos 'ta 8.nesil işlemciler duyurulacak. Satışların ne zaman başlayacağı ve de fiyatları ile ilgili bilgiyi de duyuruda söylerler diye düşünüyorum. Eğer yakın zamanda satışa çıkacak olur ise; i7-7700K yerine i7-8700K daha mantıklı olur. Tabii ki fiyatlara bakmak gerek. Aceleniz yoksa bekleyin derim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • malesef beklemeye niyetim yok teknolojinin durmak gibi bir niyetide yok onu bekle bunu bekle derken zaten 3 sene geçti
  • 8 serisi 10 gün sonra tanıtılacak . Biraz daha sabredin bu kadar beklemisken . 8 serisi almasaniz bile 7 serisi ucuzlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 15 Gün sonra i5'ler 6 çekirdek, i3'ler 4 çekirdek oluyorken, 4 çekirdekli bir işlemciye 1500 TL vermek parayı sokağa atmaktır.
  • Almayı düşündüğünüz belleklerin anakart ile uyumlu olmasına dikkat edin özellikle yüksek hızlı bellekler her anakartta stabil çalışmayabilir.Anakartınız destekliyorsa düşündüğünüz bellekler yüksek performanslı 3600 Mhz lik belleklerden birisi fakat oyun bazında performansa etkisi 3000 Mhze kadar olan belleklere göre çok fazla olmayacaktır.Örneğin 3000 Mhz lik belleklerle 3600 Mhz lik belleklerin kullanıldığı bir sistemde ekran kartıda aynı olmak kaydıyla yapılan testlerde oyun performansı birbirine oldukça yakın çıkıyor.İşlemci ve bellek kombineli uygulamalarda ise ram frekansı performansa etki edecektir.Bir diğer durumda 3600 lik bellekler ile işlemcinin uyumudur bazı işlemciler ve anakartlar bellek seçebiliyorlar çünkü artan ram frekansı işlemcideki entegre voltaj regülatörüne ek yük getirip System Agent ve Input-Output voltajlarının yükselmesine neden oluyor.Bunlarda haliyle işlemcinin oc altındaki stabilitesini etkiliyor.Oyun amaçlı bir sistem kuracaksanız 3600 lük bellekler yerine daha uygun fiyatlı olacak olan 3000-3200 lük bellekleri tercih etmeniz oyun açısından daha iyi olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Terminator T-800 -- 10 Ağustos 2017; 22:58:33 >
  • Terminator T-800 kullanıcısına yanıt
    aradığım cevap buydu dostum teşekkür ederim :) bu arada bakmıştım anakartımla uyumlu istediğim model fakat dediğim gibi bu kadar yüksek meblağ verip almak mantıklı gelmiyor banada 3200 mhzlik işimi görecektir diye tahmin ediyorum kalan parayla m2 960 evo alırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cross1963 -- 10 Ağustos 2017; 23:11:57 >
  • Cross1963 kullanıcısına yanıt
    Rica ederim.

3200 Mhz lik bellekler bence yeterli hocam artan para ile alacağınız 960 evo 3600 lük belleklere göre sisteminize daha faydalı olacaktır.Hayırlı olsun :)
  • Cross1963 kullanıcısına yanıt
    M2 pcı ssd almadan önce mutlaka testlere bakmanı tavsiye ederim yüksek yazma okuma hızlarına aldanma.Eğer oyun oynamak internette gezinmek vs şeyleri yapacaksan m2'nin hiç bir artısı yok boot süresi de aynı normal ssd ile.

Farkı nedir dersen video editlerken,dosya kopyalarken kısaca sadece ssd kullanılan işlemlerde farkı görebiliyorsun.Şuan itibariyle günlük kullanıcıya hitap etmiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.