Şimdi Ara

İNDİRİM 7700K (delidli), Maximus 8 Hero, 2x8 17-17-17-35 3600 Ram

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
1
Favori
727
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
Konunun Etiketleri
İlan Türü #Satılık Anakart/CPU #İşlemci Kondisyon #Kullanılmış
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ramler xmpde 3200 cl16'dır. Bu anakart ve bu işlemciye bulabildiğim maksimum olan 17-18-18-35, 3600@1.45V'değerinde stabildir.

İşlemci + anakart 2500 TL
    Ramler 650 TL'dir

Garantileri bitmek üzere sanırım ama işlemcinin garantisi zaten yok (delidli).

İNDİRİM 7700K (delidli), Maximus 8 Hero, 2x8 17-17-17-35 3600 Ram

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AREryilmaz -- 20 Temmuz 2019; 4:19:55 >

• Ölü yatırım için bulunmaz fırsat, bulunmaz fiyata :) bu paraya perti çıkmış açılmış işlemci alanın da aklından şüphe etmek lazım.
  • alicanates kullanıcısına yanıt
    perti çıkmış?
  • Tam benim aradığım işlemci ... üzerinde 7600k CPU olan 27 inç 2017 model İmac için CPU upgrade yapmak adına altın değerinde ama tek satmaz sanırım satıcı... delidli şekilde sıcaklık değerleri yük altında 65 dereceyi geçmiyorsa ki İmac te render da 70 dereceyi geçmemesi demek bu ... Evet kafayı yemiş biriyim ben

Sıcaklık değerleri nedir? Mesela metro Exodus 2k ve üstü ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Hiçbir şeyden haberin yok boş boş konuşuyorsun kardeş.

7700K'yı stoktan yukarıda kullanabilmek için ya çok şanslı olup adam gibi macunlanmış bir işelmciniz olması ya da açıp likit metal sürmeniz gerekiyor.

Sonra elde patlama hususuna gelince, voltajdan kaynaklanan degradasyon o şekilde işlemez. Esasen mevzu voltaj da değil akımdır orada. Degradasyon oluşturabilecek voltajları ancak LN2 altında falan verebilirsin bu işlemcilere, o zaman da zaten likit metal süremezsin altına. LN2 altında da sıcaklıktan dolayı tdp denen şey teorik olarak oluşmadığından (elektronlar yarıiletkenden dışarı kaçamıyor eskisi gibi, aynı sebepten işlemci ne kadar soğuksa o kadar az güç tüketir mesela ki aslında ısı olarak dışarı attığı güç miktarı azalmış oluyor, o da tdp işte.) mesela 1.7 voltta bile işlemciye zarar vermeden kullanabilirsin. Sair zamanda o değeri verirsen işlemci anında yanar tabi, degradasyon falan olmaz yani.

Bunları öğren de sağda solda cahil cahil konuşma diye anlatıyorum sana.
    Delidi kendim yapıyorum bu arada. 3D yazıcıyla rahatlıkla üretebiliyorsun delid tool.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AREryilmaz -- 17 Temmuz 2019; 0:58:43 >

• Metro exodus çok pahalı o yüzden alamadım :) Bana belirli bir frekans değeri verirseniz size cinebenchde ölçüm yapıp ss atabilirim ama mesela, veya başka bir benchmark da olabilir p95 hariç. P95 çok saçma bir şey ahaha.

Ha ama avx ile işim var diyorsanız orası başka, o zaman p95 de yaparız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AREryilmaz -- 17 Temmuz 2019; 1:29:14 >
  • AREryilmaz kullanıcısına yanıt
    Muhteşem adam derya ben geçende boşuna size yorum yapmamıştım :D gozü var alamıyor fiyatı beğenmedi çamur banyosuna yöneliyor hemen arkadaş :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • fatiht44 kullanıcısına yanıt
    est
    kardeş orada 20 tane referans var bak, boş konuşmayı bırak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alicanates

Bu mesaj silindi.
    Yani bu kadar cahilce ve bilgisizce bir yorum olur ancak. Sizi de bu bilgisizlik akan yorumu beğenen 2 kişiyide teknoloji konularından komple ban lamak lazım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sky__walker kullanıcısına yanıt
    o zaten cevabı aldıktan ve ne demek istediğimi gene anlamadıktan sonra kuyruğu dik tutmak için son bir saçmaladı, azalarak kaybolacak, off-topic bölümüne geri dönecek.

Bence belgeselini çekmek lazım bunların:

"Kendine av bulmak için off-topic bölümünün güvenliğinden ikinci el forumuna çıkan alicanates tedirgin. Her an dişleyemeyeceği bir av çıkıp onu yaralayabilir. Ama o bölgesine geri dönmeden önce gene de şöyle bir etrafı kolaçan edip ikinci el bölgesinin yırtıcılarına ben de varım diyor."
  • Her delid yapan işlemcisinin canına mı okuyor?

4790K ve 4790 işlemcilerime delid&sıvı metal uygulaması yaparken amacım, daha düşük sıcaklık değerleri sayesinde, AIO radyatörüne takılı olan fanları daha düşük devirlerde kullanabilmekti.

Sonuç: 20 derece düşen işlemci sıcaklığı ve 1000 devir/dakikada dönen tek bir 120mm fan ile sessiz ve serin çalışan bir sistem. Özellikle mini-ITX kasalarda, Intel işlemcilere delid şart.
  • ya eleman konuşmuş olmak için konuşuyor çok da şeyetmemek lazım

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.