Şimdi Ara

750Ti SLI Yapılırmı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
344
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İlk öncelikle merhaba. 750Ti SLI yapılırmı bunu sormak istiyorum. Bu soru hakkında açılan binlerce konu var ama ek olarak farklı bir sorum daha olucak. SABERTOOTH P67 model anakarta sahibim. SLI ve CROOSFİRE destiğine sahip. Anakartıma bir adet 750Ti daha eklesem çalışırmı çalışmazmı performans artışı sağlayabilirimiyim yani bana bir + sı falan olucakmı onu merak ediyorum çünkü artık günümüzdeki bir çok oyun en az 2gb vram istiyor ve benim monitorumum 768p olduğu için bir çok oyunu ultra ayarlarda oynayabiliyorum tabikide fps de dalgalanma vs. oluyor ek olarak bazı yerlerde fps 40-50 lerde dolaşırke 20-30 lara düşüyor. Bu sorunda gider diye düşünüyorum. Son olarak şuan Asus soğutmalı 750Ti kullanıyorum MSI soğutmalı 750Ti alsam ne fark eder veya sıkıntı çıkartırmı. Sorucaklarım bu kadar. Cevaplarınızı bekliyorum...:)

• 750Ti SLI desteklemiyor.
  • 750Ti da SLI köprüsü takılacak yer yok. Bende 768p için 750Ti kullanıyorum harika bi' kart.
  • Yapılamaz desteklemiyor.

En basitinden sitesinde Desteklenen teknolojiler kısmında yazması gerekir.

Örneğin
    https://www.geforce.com/hardware/desktop-gpus/geforce-gtx-970 var

https://www.geforce.com/hardware/desktop-gpus/geforce-gtx-750-ti yok.

• 750Ti SLI desteklemediğini biliyorum anakarttaki kısıma bir adet 750Ti takarsak ne olur onu soruyorum
  • Boşa çalışır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şimdi hocam ilk sorunuz: GTX 750Ti SLI yapılır mı?

Doğal olarak biz de SLI yapamazsınız demişiz :)

Boş duran slota takarsanız ne olabilir:

1. Kartlardan bir tanesini Pyhsx kartı olarak yapılandırabilirsiniz.

2. Her kart üzerinde farklı bir uygulama/oyun çalıştırabilirsiniz.

Bunlar olabilir.
  • Anladım :) çok fazla bütçem yok forum üzerinden 2 adet 760 alıp öyle slı yapıcam teşekkürler aklımdaki soruları giderdiğiniz için. 760 SLI benchmark testleri 1080p de güzel sonuçları veriyor ama bu 2 kartı almadan önce ilk psu değiştirmem gerek en fazla:478watt en az: 102watt kullanıyor. Şuanda elimde 520watt akasa psu var değiştirmek için bahane arıyordum güzel oldu. Yorumlarınız için teşekkürler. İlk başta 1 adet 760 ve psu alırım ileride eğer ihtiyaç hissedersem 2. kartı alırım.
  • Eski teknolojiye ölü yarırım olucaktı konunun başlıgı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sli ölü yatırımdır, tek kart al iyi bir şey al.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yusuf_114

Anladım :) çok fazla bütçem yok forum üzerinden 2 adet 760 alıp öyle slı yapıcam teşekkürler aklımdaki soruları giderdiğiniz için. 760 SLI benchmark testleri 1080p de güzel sonuçları veriyor ama bu 2 kartı almadan önce ilk psu değiştirmem gerek en fazla:478watt en az: 102watt kullanıyor. Şuanda elimde 520watt akasa psu var değiştirmek için bahane arıyordum güzel oldu. Yorumlarınız için teşekkürler. İlk başta 1 adet 760 ve psu alırım ileride eğer ihtiyaç hissedersem 2. kartı alırım.

İki adet 760 yerine bir adet 2. El 970 ya da 0 1050ti 1060 alsam çok daha mantıklı olur. Adam akıllı fos alamazsın. Aldığın FPS ile hissettiğim fos aynı olmaz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hiç bu kadar uğraşmayın. Eski teknolojiye de para yatırmayın derim ben. 1050Ti alın bence.
  • i5-2400 ile rx 470 darboğaz yaparmı ?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.