Şimdi Ara

750 lira maaşla kredi alınır mı ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
8.070
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • spring e kredi vermezler bireysel ihtiyaç çekeceksin mecbur bunun içinde işinde en az 6 ay çalışman vede çalıştığın yerin bir kaç senelik olması lazım 750 net maaşın varsa aylık taksitlerin maaşınını %60'INI geçemez
  • kendinizin bankası olun,
    bankalar insanlara sahip olabileceklerinden çok şey verip karşılığında onları köle yaparlar
    aza tamah edin, kredi ile spring alacağınıza kredisiz serçe almak için para biriktirin
    bugünlük dersimiz bu kadar
  • Bence de beklemelisiniz
  • kredi çekilebilir..
    ama çok dikkatli olmalısınız..
    aylık ödemelerine ve toplam ödemelerine bakmalısınız..
    masraf dökümünü muhakkak isteyin eğer kredi çekecekseniz..
    şu an pek çok banka faizi düşük gösterip masraftan vs. geçiriyor kredi çekenlere dosya parası adı altında..
    arkadaşlar kredi çekilir ama durum avantajlıysa ya da zaruret varsa çekilir..
    4.000 TL için 1.000 - 1.500 TL faiz + masraf alıyorlarsa çekilmez tabiki de..
    yıllık maliyet oranı
    dosya masrafı
    sair masraflar ( hayat sigortası vs. )
    bu 3 konu çok iyi araştırılmalı..
  • o bütçeyle bence lada samara almalısın.
  • 10.000 TL Kredi çektik.
    Kampanya vardı araç alırken 12 Ay faizsiz diye.

Bu resmi tefeci yani bankalar durduk yere kalkıp kime faizsiz 10.000 TL para vermiş.

Neyse krediyi aldık. Yaklaşık 700 TL masraf çıkardılar.
    Buyurun....

Başka bankadan 10.000 TL çeksen 12 ay taksit yaptırsan yine 700 TL masraf ekliyorlar aynı hesaba geliyor.

Bankalardan bıktım artık...

Babam bütün kredi kartlarını Allaha şükür tam öder.
    Mesela o ay 500 TL borç geldiyse onu öder geçer. Kimisi asgarisini yatırır mesela 150 TL.
    Bankada böyle adamı sever. Nasıl olsa bana yedriyor diye.
    Babam ne zaman bankayı arasa limit yükseltin diye, yükseltmezler. Kapatın dedikleri anda kapatırlar. Niye? Faiz yiyemiyorlar.

Ama bana öyle değil.
    2 tane kredi kartım var.
    Birisini aktif kullanırım.
    3-4 ay paraya sıkıştım asgarisini yatırdım borcun.
    Aaa bide baktım limit kendi kendine artmış.
    Sonra borcu kapattım, kartıda kapatın dedim.
    Kapatmadılar, yok bonus verelim yok parapuan verelim felan.
    Kapatmaz tabi, benden faiz yiyor adam niye kapatsın...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cloud Nine -- 8 Mart 2010; 1:57:58 >

• alınır neden alınmasın.Ben aldım tamda senin durumunda.Bankadan mesaj geldi 5000 lira krediniz hazır diye.Ben istemedim onlar zorla vermeye çalışıorlar.Bizim alma niyetimiz vardı konşuyorduk hadi alalım dedik.Gittim aldım 5000 lira birazda kesinti oldu.5500 liraya 93 model spring aldık.2 yıl kullandık.sonra sattık yine kredi çektik megane 2 aldık.Her halükarda bankaya muhtaç oluyorsun her ne kadar bulaşmak istemesende.Kredi çekeceksen denizbankı tercih et çünkü masraf çok az alınıyor finansbank özellikle uzak dur maşallah iyi sömürüyo 300 civarında masraf çıkartıyor.Yanlız alacağın araba eski olacağından artık araba kendini salıyor malum metal yorgunluğu.Çokda masraf yaptık arabaya.Çok sorunlar çıkardı masraflarla buldu 7000 lirayı.Çok pişman olduk ama iş işden geçmişdi.Ama hakkınıda yemeyelim lpg ile çok az yakıyor.Uzun yola çıktım 1900km gittim geldim yolda bırakmadı bizi.Yokuşlarda çabuk bayılıyor araba doluysa..

• quote:

Orijinalden alıntı: joushkun

hiç gerek yok. en başta, 3-4 yaşın altındaki arabaya kredi isteyince nah çekiyorlar. kredi çektiğin arabaya kasko yapma zorunluluğu da cabası. bir de, eldeki paranın tamamını arabaya yatırmak pek mantıklı değil. herkesin de dediği gibi, biraz daha nakit biriktir, bir miktarını kenara ayır geri kalanını peşinat yap. üstüne de kredi mi çekiyorsun ne yapıyorsan yap ama kenarda para bırakmadan olmaz.

Hiç sevmezdim bu kapitalizmin ajanı bankaları ve alışveriş merkezlerini zaten ikisininde büyük kısmı yabancı sermayenin elinde.Borç para veriyor tüketime reklamla özendiriyor,sonra kendisine köle yapıyor.Eski türk filimlerinde kızın ilk önce bedava uyuşturucuya alıştırılıp sonra satılması gibi.Hem sosyalizimde hende islamda faiz yasak Allah iyi şeyleri haram kılmaz. faiz haramsa mutlaka bir nedeni vardır.benim 100 bin civarı param bankada %8 den faizdeydi kendi kendime diyordumki zaten enflasyon bu civarda parayı elimde tutsam eriyecek bukadarı haram olmasa gerek.hem ben paramı ekonomiye kazandırıyorum banka sanayiciye kredi veriyor yatırım yapıtıyor ihtiyaç sahipleri ihtiyaçlarını gideriyor para yastık altında duracağına hem daha güvenli bankada dursun.Şimdi düşünüyorum yanlış yapmışım birşey haramsa eğer gerçekten çok iyi düşünmek ve mümkünse yapmamak lazım.parayı bankadan çektim iki iş yaptım ilkinden 25bin kar ettim ikincisinden 3bin zarar etim .

• benim gördüğüm en igrenç banka garanti adamlardan bir kredi kartı alıyorsun hop sana bir sürü ücret geçiriyorlar kapat diyorum yok kapatamayız da şu da bu da aman bulaşmayın ; kredi işine gelince borç adamı yer derler ya atalarımız çok doğru söylemiş ben bi kere gücüm olmasına rağmen kredi çektim ödeyene kadar sedef hastası oldum neden allaha şükür maaşım iyiydi ama o bu derken bir anda şıkısıyorsunuz o zamanda aklınıza bu kredi geliyor aman ne alırsanız nakit alın ben kredi kartlarını kapattırdım ne alırsam peşin alıyorum o zaman cebimde 50 lira mı var benzini 50 liralık yok mu almayıp yürüyorum en güzeli bu bence
  • Kredi kadar iğrenç bir şey olamaz dediğiniz gibi, herifler resmen insanları sömürüp soyuyorlar. Yasal tefeci. Bence bunları bir şekilde engellemek lazım. Ama devir sakat işte, herkes herşeyin içerisinde artık, beklentiler çok yüksek. Adam ne yapsın, dayanamıyor kendiside borç harç vs. en iyi malı vs. almak istiyor. Tv'ler, sinemalar, gazeteler, sokaklar, alışveriş merkezleri, hatta facebook bile bunun en büyük bir sebebi. Bir bakıyorsunuz face'den herifin fotoğraflarına saray yavrusunda yaşıyormuş meğerse...Sizde özenip 1000$'lık telefon, 300$'lık ayakkabı almaya vs. başlıyorsunuz...

Devir çok sakat çok...Hakikaten kıyamet , sandığımızdanda yakın...
  • 750 liran cebinde duruyorsa 7 ayda falan toplarsin 4 bin lirayi, hic kasma krediye.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.