Şimdi Ara

75 tl'lik Emoblitz D300az (bebelere harici flaş)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
1.603
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  75 tl'lik Emoblitz D300az (bebelere harici flaş)

Dün bir arkadaşla Hayyam'a kadar şöyle bir uzandık. Arkadaşım ilk alacağı flaşı, ben de slave olarak kullanmak istediğim ikinci bir flaşı arıyorduk

Derken bir kaç dükkan gezdik 250 tl'den aşağı flaş yok. Arkadaş için neyse de ben saç ışığı gibi gereksiz işler için kullanacağım bir flaşa bu kadar para veremezdim.

Başka bir dükkana girdik, bu sefer ben söz aldım. Elinizdeki en ucuz flaş hangisi hocam..
    (muhtemelen 250 tl'lik flaşlardan bir tanesini göstermesini beklerken) ağzında 80 tl diye bir rakam çıktı...

Daha önce Yongnuo'nun Yn 460 modeli gibi 120-130 tl gibi fiyatlarını alışıktım. Vitrinden şu kutuyu çıkardı.

Adam flaşı kutudan çıkardı pür dikkat izliyordum. İlk izlenimim hafif ve küçük bir flaş olduğu yönündeydi. Adam flaşın kafasın uzatıp indirmeye başladı. "Nasıl yani dedim!"

Meğerse bu flaşta zum olayı bu şekilmiş.

Bana asıl ilginç gelen flaşın arkası oldu. Böyle bir flaştta lcd ekran beklemesende en azından bir kaç tuş beklersin flaşın gücünü ayarlarmak için fakat o yok. Sadece tek bir anahtar bir de eski flaşlarda olan genellikle olan çizelge (klavuz çizelgesi olabilir)

Sonra adam 4 adet pil taktı. Ki arkadaşım denemeye bile gerek görmedi.

Ben merakımdan sordum bun da slave mod yok mu diye (sonuçta flaş o modla ışıkla tetikleniyor)
    Ucuzluğu beni cezbetmişti. :) Adam anlaşılan bu konuda tam yetkin değil di bilmediğini-olmadığını söyledi..

Arkasında öyle bir mod seçeneği olmadığı için o dükkandan ayrıldık.

Sonra biraz internette araştırmalar yaptım bazı sitelerde bu flaşın uzaktan flaş ışığı ile tetiklenebileceğini söylüyor bilgi ne kadar doğru yanlış bilemiyorum.

Guide no'suna gelecek olursak 30 (iso 100-50mm) gibi bir rakam var resmi sitesinde. Eğer bu rakam gerçekse ki (çünkü çoğu zaman bu rakamlar yanlış çıkar)

Piyasa da satılan mini flaşların üzerinde bir rakam, elbette piyasada 200-250 tl fiyat aralığında satılan modellerin altında kalan bir rakam.

Fakat diğer açıdan örneğin Yongnuo'nun Yn-560 ii modellerinde "39"(iso100-35mm) olarak verdiği rakamın testlerde 34 (iso100-35mm) çıktığını göz önünede almalıyız. :)

Eğer yolum düşerse tetiklenme konusuna açıklık getirebilirim.

• Telefonla iki yeri aradım macrofoto flaş ışı ile tetiklenmediğini söyledi.
    Fotozeynep ise tam tersini :P
  • Cevap biraz geç olacak ama ben vereyim ilgilnen olursa diye.
    Flaş ışıkla tetiklenmiyor malesef fakat tetikleyiciniz varsa tetikleniyor.

Ben ucuz bir tetikleyici kit ile flaşı tavsiye ederim.

3+1 tetikleyici 100-150Tl arası bulunuyor.
    3tanede flas alsanız 225Tl yapar

MAx 400Tl'ye 3tane flasınız olur bu paraya 2tane yongnu bile alınamadığını düşünenece gayet mantıklı.
  • Teşekkürler HuysuzMan yerine 2 adet Yn-560 aldım 300'e işimi görüyor.
    Fakat tetikleyici yine de şart gibi bazen ışığı algılamayacağı açıdan patlatmatmaya çalışıyorum en iyisi tetikleyici ile garantiye almak.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.