Şimdi Ara

75 euro'luk sınır 30 euro'ya düşürüldü. (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
90
Cevap
0
Favori
5.068
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    45*0.2 euro vergi ödersin

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Nasıl yani 45 euro ya 45 euro mu öderim yoksa yüzde 20 mi öderim ?45+ yüzde 20 mi?
  • amediko A kullanıcısına yanıt
    9€ vergi odersiniz.
  • Peki yurt dışından ayakkabı getirmek yasak mı.Aliexpressten Colombia marka ayakkabı almayı düşünüyorum Türkiye den çok daha ucuz görünüyor .Sorun olur mu.Ayrıca bu ürünlerin sahte olma riski var mı?
    Yasak Değil. Dün bir ayakkabı elime geldi. Ancak Aliexpress ten almadım. Amazon.de üzerinden aldım.
    NAcizane tavsiyem eğer gerçekten birilerinin tavsiyesi yoksa Amazon.de den alman
    İlk üyeliğe 40 a 10 euro indirim veriyordu MERHABA koduna. Jack wolfskin'lerde indirim var. genede siz bilirsiniz.
    Bu arada Amazonda alet çantalarında indirim var
    mannesmann aletler nasıldır? yorum yapabilirmisiniz?
    https://www.amazon.de/gp/product/B005ERFK9U/ref=ox_sc_act_title_1?ie=UTF8&psc=1&smid=A3JWKAKR8XB7XF
    Burada 107 euro gibi fiyatı var vergiş dahil

Türkiyede hepsiburada.com da 1149 TL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sapphire -- 28 Aralık 2016; 16:15:47 >

• türkiyedeki ürünlere ayar çekilmediği sürece aliexpress den alışverişe devam.
    aliexpress e vergi sınırlaması kurşunları işlemez dostum
  • 30 euro sınırına geçtiler mi benim siparişim 32 euro gümrüğe takılır mı
  • Beyler bu limit düşürme ne zaman yürülüğe giriyor ? Amazon benden birşey talep etmedi
  • quote:

Orijinalden alıntı: hagiosmann

http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2016/12/20161231M2-4.pdf

15inde uygulanmaya başlayacak

15 gün yazıyor ama bundan 15 gün önce resmi gazetede bir yayın daha yapıldı bu konuyla ilgili, hatta teknoseyirde yorumlandı o belge benim şuan kargoda ürünüm var 55 euro ödedim, bakalım geçecek mi merak ediyorum..

Bu linkte ki belge 31 aralıkta mı yayınlanmış ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: deniz c

quote:

Orijinalden alıntı: hagiosmann

http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2016/12/20161231M2-4.pdf

31 aralık da yayınlandı; 15inde uygulanmaya başlayacak

15 gün yazıyor ama bundan 15 gün önce resmi gazetede bir yayın daha yapıldı bu konuyla ilgili, hatta teknoseyirde yorumlandı o belge benim şuan kargoda ürünüm var 55 euro ödedim, bakalım geçecek mi merak ediyorum..

Bu linkte ki belge 31 aralıkta mı yayınlanmış ?

geçer hocam merak etmeyin. benim de 32,48,50 eur olan kargolarım var. amazon.de ekstra bir şey yapsa bari 30-75 eur arası ürünler için; sebep oldular bu düşüşe...

Tabi ps4 vs konsolları ordan alacağız yine 75 eur üstüne bir değişiklik yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hagiosmann -- 1 Ocak 2017; 6:1:49 >

• quote:

Orijinalden alıntı: tomthejeer

Ben bu ülkeden ayrılma kararı aldım.

Vatandaşına geçirmek için her yolu deneyen bir devlet var artık. Neymiş haksız rekabet oluyormuş. E o zaman sen sat daha ucuza senden alalım. Amazon a ürünüm hatalı dediğin an ikiletmeden yenisini yolluyor, var mı Türkiyede bunun gibi bir oluşum?

İmam hatipleriniz, çocuk tecavüzcüleriniz sizin olsun saygıdeğer hükümetim. Ülkemin doğusunda bir köy doktoru olup fukaraya yardım etmekti amacım ama artık beni bezdirdiniz. Bundan sonra derslerime çalıştığım kadar yabancı dilime de çalışıp terk edeceğim vandalizmin topraklarını..

Basit bir hayattı dileğimiz yahu. Basit, sevecen, bombasız bir hayat. Bize bunu çok gördünüz saygıdeğer hükümet. Bizi hiç istemediniz.

Bu vatanin sana ihtiyaci yok hocam en uzak memlekete kadar yolun var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Evet bugün bana da DHL'den aşağıdaki email geldi. Geçmişler olsun cümlemize

04 Ocak 2017

Değerli Müşterimiz,

Bakanlar Kurulu’nun 2016/9616 no’lu kararına istinaden, 75 Euro olan hızlı kargo gümrük muafiyet limiti 30 Euro olarak güncellenmiştir. Değişiklik 15.01.2017 tarihinde yürürlüğe girecektir. Resmi Gazete’de yayınlanan ilgili karar yazısını aşağıda bulabilirsiniz.
    Bilginize sunarız.

Saygılarımızla,
  • 4458 Sayılı Gümrük Kanununun Bazı Maddelerinin Uygulanması Hakkında Kararda Değişlik Yapılmasına Dair Karar - 2016/9616 (31.12.2016 t. 29935 s. R.G.)

Karar Sayısı : 2016/9616

Ekli “4458 Sayılı Gümrük Kanununun Bazı Maddelerinin Uygulanması Hakkında Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Karar”ın yürürlüğe konulması; Gümrük ve Ticaret Bakanlığının 22/11/2016 tarihli ve 20395002 sayılı yazısı üzerine, 4458 sayılı Gümrük Kanununun 16, 74, 131, 132, 141, 167, 169, 195, 202, 214, 215, 221, 225 ve 237 nci maddelerine göre, Bakanlar Kurulu’nca 12/12/2016 tarihinde kararlaştırılmıştır.

4458 SAYILI GÜMRÜK KANUNUNUN BAZI MADDELERİNİN UYGULANMASI HAKKINDA KARARDA DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR KARAR

MADDE 1 - 29/9/2009 tarihli ve 2009/15481 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan 4458 Sayılı Gümrük Kanununun Bazı Maddelerinin Uygulanması Hakkında Kararın 45 inci maddesinin birinci fıkrasında yer alan "75 Avro'yu geçmeyen" ibaresi "30 Avro'yu geçmeyen" şeklinde değiştirilmiştir.

MADDE 2- Bu Karar yayımlandığı tarihten 15 gün sonra yürürlüğe girer.

MADDE 3- Bu Karar hükümlerini Gümrük ve Ticaret Bakanı yürütür.

• ürünlerin vergisini nereye ödeyeceğiz acaba tam olarak bellimi
    mesela amazondan birşey alınca amazon bizim adımıza ödeyecek mi acaba?
  • toplu alışveriş yapıcam 100 euro'luk falan genede yedirmiycem n11 e hepsiburada ya

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • karar 15 ocaktan sonra geçerli olmayacak mı? neden dhl o şekilde bir mail atmış ki bilgilendirme amacıyla mı acaba? zira şu an karar resmi gazetede yayınlanmadığından geçerli değil diye biliyorum.
  • Vidar V kullanıcısına yanıt
    Bir kaç mesaj yukarıda yazdık hala yayınlanmamış diyorsunuz. Karar Resmi gazetede yayınlanmış, 15 ocak'tan itibaren de uygulanacak. DHL tabi ki bilgi için gönderdi. Yani 15 Ocak'tan önce giriş yaparsa limit €75. 15 Ocaktan itibaren €30. Bu kadar net.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cervinff -- 5 Ocak 2017; 11:30:18 >
    Ayakkabı getirmek yasak değil ama bu markalardan çok ucuz bulduysanız %100 çakmadır. (Colombia olabilir mesela) ama Columbia ayakkabılarda yurtdışı ile yurtiçi arasında öyle ciddi bir fiyat farkı yok. Yurtiçinde de böyle marka ürünleri çok ucuza sattığını iddia eden dolandırıcılar var dikkat edin.
  • Almak istediğim ürün burada,
    https://www.amazon.com/Logitech-G600-Gaming-Mouse-Black/dp/B0086UK7IQ/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1483615088&sr=8-1&keywords=logitech+g600

Mouse ayın 15'inden sonra Türkiye'ye ulaşırsa bunlar bana vergiyi keserler mi?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.