Şimdi Ara

75.000TL-100.000TL arası, sıfır km, otomatik ne alınır?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
1.596
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar ne alınır ki, o kadar çok bayi o kadar çok kampanya vesaire var ki kafam karıştı. Ben aslında kia rio 1.4 elegance 6 ileri otomatik düşünüyorum, ama aklınızda başka bir alternatif varsa lütfen paylaşın.

Not: 2 Havayastıklı olmamalı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Kırmızı 2018 Renault Clio

• quote:

Orijinalden alıntı: JustOffer

Kırmızı 2018 Renault Clio
    Aslında benim de tam kafama yatan araçlardan birisi, kafamı karıştıran mevzu edc şanzıman işi, çok bildiğim anladığım bir şanzıman değil açıkçası. İkincisi de şu, mevcut clio çoook uzun süredir satışta, olası bir kasa değişiminde çok değer kaybı yaşar mıyım?

• Maksimum 1 hafta içinde almak zorundayım o yüzden görüsleriniz çok önemli.

• Bütçe dahilinde en iyi araç 1.6 otomatik egea

Kasa tipi-donanım kendi isteğine göre kombinlersin

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam rio, egea vs atmosferik araç devri bitti. Sizin ilacınız clio 4 1.2 tce otomatik. Joy değil de dolu paketleri tercih ederseniz daha çok keyif alırsınız. Tce motor 1.2 120 beygir çok atak bir motor. Basmazsanız az da yakar. Atmosferiklerden az yakacağı kesin. Edc şanzıman dsg ye göre çok daha az sorun çıkarır. 300 bin km ye kadar anahtar değmeyen Fluence edc var tanıdıkta. Benim de elimden çokça edc geçti. Dsg ye göre vites geçiş hızı çok az yavaş. Ama anlayamazsınız bile. Gidip test etmenizi öneririm.

• quote:

Orijinalden alıntı: lojistisyen

Bütçe dahilinde en iyi araç 1.6 otomatik egea

Kasa tipi-donanım kendi isteğine göre kombinlersin
    Hocam egea fiyatları çok yüksek, liste fiyatından bu kadar indirim yapıyorlar mı? 120.000-160.000 arası fiyatlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: kayra39

Hocam rio, egea vs atmosferik araç devri bitti. Sizin ilacınız clio 4 1.2 tce otomatik. Joy değil de dolu paketleri tercih ederseniz daha çok keyif alırsınız. Tce motor 1.2 120 beygir çok atak bir motor. Basmazsanız az da yakar. Atmosferiklerden az yakacağı kesin. Edc şanzıman dsg ye göre çok daha az sorun çıkarır. 300 bin km ye kadar anahtar değmeyen Fluence edc var tanıdıkta. Benim de elimden çokça edc geçti. Dsg ye göre vites geçiş hızı çok az yavaş. Ama anlayamazsınız bile. Gidip test etmenizi öneririm.
    Sanki tam önümüzdeki sene yeni kasası çıkacakmış gibi geliyor. Bu edc'nin baskı balata değişimleri kaç bin km'de bir oluyor ve tahminen ne kadar tutar?

• The Anonymous T kullanıcısına yanıt
    Hocam yeni kasası çıkacak o olacak bu olacak bende çok kafaya takıyordum. Çok cins araç olmadıkça değeri kaybolmaz. Bana kalırsa sıfır araç almak çok mantıksız. Fazla kafa yormaya gerek yok kanımca, clio gibi bir araç değerini her zaman korur. Edc baskı balatası ortalama 120 binden sonra bitiyor gözlemlerime dayalı olarak. 40-50 binde de bitirirsiniz 300 bin km de gidebilirsiniz. Yol güzergahına ve kullanıcıya bağlı. 5.500 tl civarıydı sanırım işçilik her şey dahil. Tabi sıfır alacağınız için bunu da fazla kafaya takmaya gerek yok. Bende megane 3 1.5 dizel 6 ileri var. Baskı balatanın volantla birlikte değişmesi gerekiyor işçilik vs. dahil 2500-2700 civarı. Debriyaj sert, yolda kalana kadar devam.

• quote:

Orijinalden alıntı: kayra39

Hocam yeni kasası çıkacak o olacak bu olacak bende çok kafaya takıyordum. Çok cins araç olmadıkça değeri kaybolmaz. Bana kalırsa sıfır araç almak çok mantıksız. Fazla kafa yormaya gerek yok kanımca, clio gibi bir araç değerini her zaman korur. Edc baskı balatası ortalama 120 binden sonra bitiyor gözlemlerime dayalı olarak. 40-50 binde de bitirirsiniz 300 bin km de gidebilirsiniz. Yol güzergahına ve kullanıcıya bağlı. 5.500 tl civarıydı sanırım işçilik her şey dahil. Tabi sıfır alacağınız için bunu da fazla kafaya takmaya gerek yok. Bende megane 3 1.5 dizel 6 ileri var. Baskı balatanın volantla birlikte değişmesi gerekiyor işçilik vs. dahil 2500-2700 civarı. Debriyaj sert, yolda kalana kadar devam.
    Clio daha çok kafama yattı şimdi hem satması da kolay olur ikinci elde.

• quote:

Orijinalden alıntı: The Anonymous

Hocam egea fiyatları çok yüksek, liste fiyatından bu kadar indirim yapıyorlar mı? 120.000-160.000 arası fiyatlar.

Benzinli olanı demiştim.

Bu bütçe dahilinde en iyisi, en temizi budur. C segment araba, LPG uyumlu motor, taş gibi otomatik şanzıman.

• Toyota Corolla 1.6 Touch Multidrive S.

• quote:

Orijinalden alıntı: lojistisyen

quote:

Benzinli olanı demiştim.

Bu bütçe dahilinde en iyisi, en temizi budur. C segment araba, LPG uyumlu motor, taş gibi otomatik şanzıman.

Alıntıları Göster
    Benzinlisi de 20.000 civarı aşıyor bütçeyi.

• Hocam peugeot kampanya yapmıştı halen devam ediyor mu bilmiyorum 104e 308 active dizel otomatik

Kobilere özel vergi levhası vs istiyor ama şartlarınız uyarsa bu araç çok mantıklı

• quote:

Benzinlisi de 20.000 civarı aşıyor bütçeyi.

Liste fiyatında 100 bin altında 3-4 versiyonu var. Bütçeniz dahilinde.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hsnyksr

Hocam peugeot kampanya yapmıştı halen devam ediyor mu bilmiyorum 104e 308 active dizel otomatik

Kobilere özel vergi levhası vs istiyor ama şartlarınız uyarsa bu araç çok mantıklı
    Peugeot bayisine gidince direk bu soruyu sordu malesef olumsuz yanıtlamak zorunda kaldım yoksa bence de müthiş olurdu.

• Dostum tce edc clio alıp kafanı taştan taşa vurdurtma, deli gibi yağ yakıyor 1.2 120bg ünite kitapçıktada yazıyor indir bak 1000km/500ml , edc baskı balata + değişime servis 5000+ ücret çıkarıyor isterse şanzıman arızlasanmasın.

EDC ;http://www.renaultfanclub.com/megane-3-fan-club-megane-3-kulubu/52053-megane-iii-edc-dizel-kullanan-arkadaslarin-bilgisine.html

http://www.renaultfanclub.com/renault-fluence-kulubu/88177-edc-debriyaj-mi-siyirdi.html

Burda farklı tarihlerde fiyat sormuş arkadaşlar var. Forumda bir arkadaşada 5500 demişlerdi. Güncel kurdan düşün bide bu masrafı...

TCE ;https://forum.donanimhaber.com/renault-1-2-turbo-edc-yag-eksiltme-problemi--109082025

Bu bütceye clio tarzı araçlar önerillmesine şaşırıyorum. Mouseon fln yazsa neyse. Önerim Peugot 308 1.6 Active Bluehdi Eat6 104-105 gibi bırakıyorlar. Şanzıman tam otomatik sıkıtısı yok , motor dizel üstüne konuşmaya gerek bile yok tüketimi performansı vs tartışılmaz. Active donanım bildiğim kadarı ile 16 ınch alaşım jant , cc , yağmur ve far sensörü , deri direksiyon , multimedye ekranı vs ile geliyor. (Allure ile farkı şerit takip vs tarzı güvenlik ekipmanları , elektrikli el freni gibi şeyler)

Kampanyası devam ediyor diye biliyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Storm Raider -- 19 Kasım 2018; 1:44:53 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • The Anonymous T kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam. Aynı zamanda sürüş keyfi de egea,rio ya göre iyidir. Youtube da clio 4 moose test yazarsanız geyik testi videosunu da izleyebilirsiniz. Çoğu araç kıçını başını atarken clio ip gibi gidiyor.

• Bir ara suzuki baleno vardı. Hala satılıyorsa fiyatı uygundu. Ona da bakabilirsiniz.
  • Egea öneririm

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.