Şimdi Ara

749 TL LG 24MP59G-P 24' 75Hz 1ms Bulanıklık Azaltma IPS Panel Oyuncu Monitörü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
1
Favori
5.057
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• zamanında ekran bakarken reddit'de okumuştum alacak olan çıkarsa fikir olması açısından buraya ekleyeyim: 1ms bulanık azaltma olayını etkinleştirdiğnde ekranın hayvan gibi yanıp sönmeye başladığını söylüyorlar. yani 1ms diye almamakta fayda var. IPS kalitesininde çok düşük ve ışık sızdırması olduğunuda söylemişler ayrıca freesync'de sadece dp üzeinden destekleniyor :D bazı kullanıcılar 75hz'de ekranda mavi renkler oluştugunuda yazmış. 749tl'ye yazık olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unconc3rn3d -- 20 Mayıs 2018; 21:34:43 >
  • Zamanı geldiginde bana bi pc duzmenizi rica edecegim. Şöyle pugb rahat oynatacak bir pc. Bu forumda pcden en ii anlayan kişidir bana göre conahhan.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • unconc3rn3d kullanıcısına yanıt
    kısacası dandik bi monitör herhalde

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Hocam dediğin gibi olsa LG'nin bu seriyi toplatması lazım Canlı da gördüm hiç dediğin gibi değil aksine çok başarılı bir paneli var. Fabrikasyon sorunlu ürünler var da komple seriye bunu mal etmek ne kadar mantıklı bilemiyorum
  • cohannan kullanıcısına yanıt
    Diger ekranlara göre öne çıkmaya çalıştığı özellikler düzğün çalışmıyorsa sadece ips diye 750TL bence sıcak fırsat değil.
    Okuduğum makaleyi şimdi tekrar buldum. linki bırakıyım inceleyip ona göre değerlendirin.
    Nerdeyse kullananların hepsi aynı sorunlardan bahsetmiş bazıları iade etmişler ekranı.
    https://www.reddit.com/r/Monitors/comments/6cxayj/lg_24mp59gp_need_some_advice_first_impressions/

Günlük kullanım için ıps monitör arayan varsa bu çok daha sıcak.
    https://www.hepsiburada.com/viewsonic-va2419-sh-24-5ms-vga-hdmi-full-hd-ips-monitor-p-HBV000008CYAB

558,54 TL ( 25TL word puan veriyor kargo bedava )

• Gözünü seven mavi ışık filtreli titreşimsiz mat ekran alsın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: unconc3rn3d

Diger ekranlara göre öne çıkmaya çalıştığı özellikler düzğün çalışmıyorsa sadece ips diye 750TL bence sıcak fırsat değil.
    Okuduğum makaleyi şimdi tekrar buldum. linki bırakıyım inceleyip ona göre değerlendirin.
    Nerdeyse kullananların hepsi aynı sorunlardan bahsetmiş bazıları iade etmişler ekranı.
    https://www.reddit.com/r/Monitors/comments/6cxayj/lg_24mp59gp_need_some_advice_first_impressions/

Günlük kullanım için ıps monitör arayan varsa bu çok daha sıcak.
    https://www.hepsiburada.com/viewsonic-va2419-sh-24-5ms-vga-hdmi-full-hd-ips-monitor-p-HBV000008CYAB

558,54 TL ( 25TL word puan veriyor kargo bedava )
    wiewsonic i almak gerçekten dogru bır seçenek olur mu? yada azcık daha ustune koy şunu al dıyebılecegınız bır secenek var mıdır?

• Fiyatıyla şuan 750TL ye kadar satılan diğer ekranlara gore F/P oranı iyi

Biraz araştırıp alıp almama kararını siz verin

Artıları :

24" inch İnce çerçeve

Vesa desteği

Flickr free

Low blue light

Ips panel

HDMI ve VGA çıkışı

75Hz

Eksileri :

DisplayPort girişi yok

Freesnyc yok ( nvidia ekran kartı kullanan için gereksiz)

En kötü ihtimalle ışık sızması sorunu olabilir bu fiyat bandında olmayan ekran yok zaten.

• quote:

Orijinalden alıntı: unconc3rn3d

Fiyatıyla şuan 750TL ye kadar satılan diğer ekranlara gore F/P oranı iyi

Biraz araştırıp alıp almama kararını siz verin

Artıları :

24" inch İnce çerçeve

Vesa desteği

Flickr free

Low blue light

Ips panel

HDMI ve VGA çıkışı

75Hz

Eksileri :

DisplayPort girişi yok

Freesnyc yok ( nvidia ekran kartı kullanan için gereksiz)

En kötü ihtimalle ışık sızması sorunu olabilir bu fiyat bandında olmayan ekran yok zaten.
    teşekkür ederim.
  • Bu aralar monitor arayisindayim. Dostlar Ps4 pro var ve sadece konsolda kullanilacak gunluk kullanim dizi film oyun icin bir monitor ariyorum. Oyuncu birisi degilim.Monitor konusunda da cok kisitli bilgim var bu yuzden bir sey secemedim.

Tek sartim IPS panel. Konsolda gecikme suresi ve hz degerleri ne kadar onemli bilemiyorum mesela 5 ms 60 hz alip gecsek yeterli midir?

• cohannan kullanıcısına yanıt
    75 hz. olması iyi ama bu ips.lerin kontras oranı çok düşük oluyor beaaa :)
    5ms(yuksek), 1ms Hareket Bulanıklığı Azaltma özelliği ,diye bir şeyi de ilk defa duyuyorum ?
    yani bize daha önce sattıkları ürünler bulanık mı gösteriyormuş ?

dava falan açsak bir şeyler kazanır mıyız acep :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: C.CEMİL

75 hz. olması iyi ama bu ips.lerin kontras oranı çok düşük oluyor beaaa :)
    5ms(yuksek), 1ms Hareket Bulanıklığı Azaltma özelliği ,diye bir şeyi de ilk defa duyuyorum ?
    yani bize daha önce sattıkları ürünler bulanık mı gösteriyormuş ?

dava falan açsak bir şeyler kazanır mıyız acep :)
    Bir tuvnera gördüm sanki :)

• yog errf kullanıcısına yanıt
    RX570, 16gb ram, i5-7640
  • dün geceden sabaha 6TL zam gelmiş :) ben siparişi geçtim inşallah memnun kalırım... alacak herkese şimdiden hayırlısı olsun.
    günlük kullanım için demişsiniz viewsonic için, oyun monitörü olarak iş görmez mi acaba?
    bunun 27 olanına bakmıştım da aynı şeyler onun için de geçerli midir acaba. ek olarak freesync sadece dp üzeirnden destekeniyor demişsin de bu monitörün kötü tarafı diye değil dimi ? fs zaten dp den çalışıyor diye biliyorum çünkü :)

redditte driver ile çoğu şeyin çözüldüğünü sadece 75hz de mavi ve turuncularda sorunun devam ettiğini yazmışlar. bilemedim şimdi napsak :)
  • Anladığım kadarıyla bu monitör baş ağrıtabilir. Pubg gibi oyunlar için ne tavsiye edersiniz peki? Bunlar nasıl, 1400TL civarı limitle ne almalı beyler?

Asus VS248HR 24" 1ms (Analog+DVI+HDMI) Full HD Led Monitör

Asus VG248QE 24” 144hz 1ms (DVI+HDMI+Display) Full HD LED Oyuncu Monitör

• Hocam bütçe 1400 TL'ye kadarsa tartışmasız bu monitör

1390 TL Samsung 23.5'' LC24FG70FQMXUF 144Hz 1ms Freesync 1800R Curved Oyuncu Monitörü

https://www.gameekstra.com/Samsung-235-LC24FG70FQMXUF-144Hz-1ms-Freesync-1800R-Curved-Oyuncu-Monitoru,PR-7818.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: cohannan

Hocam bütçe 1400 TL'ye kadarsa tartışmasız bu monitör

1390 TL Samsung 23.5'' LC24FG70FQMXUF 144Hz 1ms Freesync 1800R Curved Oyuncu Monitörü

https://www.gameekstra.com/Samsung-235-LC24FG70FQMXUF-144Hz-1ms-Freesync-1800R-Curved-Oyuncu-Monitoru,PR-7818.html
    Hocam bu curved olayı korkutuyor biraz. biraz uzaktan film-dizi izlediğim oluyor bazen pc'den. Bu kavis rahatsız eder mi, yoksa farkedilmiyor bile mi? Son olarak pubg de sniperla falan hedefi takip ederken mouse'u sağa sola kaydırırken kavisin eksi bi etkisi olur mu acaba? Bu curved olayı kafamı karıştırdı sadece

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.