Şimdi Ara

729 barkodlu urunler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
20.903
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaslar forumda bır kac yazı vardı ısraıl urunlerını almayalım dıye.
    bır arkadasım bana 729 ıle baslayan barkotlu urunler ısraıl urunlerıymıs dıye bırsey soyledı.bunun dogrulugu nedır bılen varmı?
    barkotlarda boyle ulkelere has kodlar oldugunu bılıyorum.

729 barkodlu urunler

http://img255.imageshack.us/f/barkodwt4.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vvassabi -- 2 Haziran 2010; 13:23:31 >

• kesinlik belirtmez

quote:

GS1 Uygulama Talimatnamesine göre GTIN (Barkod üzerinde yer alan ticari ürün tanımlama numarası) ürünün menşei hakkında hiçbir bilgi içermez. Bir ticari ürüne GTIN atamasını üretici, dağıtıcı, ihracatçı veya ithalatçı yapabilir. Örnek olarak Çin’den ithal edilen bir ürün GS1 Türkiye’den alınmış olan numara ile tanımlanabilir. Ya da uluslararası bir firmanın Türkiye’de ürettiği ürün, başka bir GS1 Organizasyonundan alınmış numara ile tanımlanabilir.

Bu sebeple ülke öneklerinin, ürünün üretildiği ülke olarak anlaşılmaması gerekir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yekialem

kesinlik belirtmez

quote:

GS1 Uygulama Talimatnamesine göre GTIN (Barkod üzerinde yer alan ticari ürün tanımlama numarası) ürünün menşei hakkında hiçbir bilgi içermez. Bir ticari ürüne GTIN atamasını üretici, dağıtıcı, ihracatçı veya ithalatçı yapabilir. Örnek olarak Çin’den ithal edilen bir ürün GS1 Türkiye’den alınmış olan numara ile tanımlanabilir. Ya da uluslararası bir firmanın Türkiye’de ürettiği ürün, başka bir GS1 Organizasyonundan alınmış numara ile tanımlanabilir.

Bu sebeple ülke öneklerinin, ürünün üretildiği ülke olarak anlaşılmaması gerekir.

ben bu ıhtımalı de dusunmustum.fotografın altınd bır lınk var o lınk te bu barkot lıstesı var.

• Amerikan mallarınıda almamamız lazım o zaman.

Ama herkesin ayağında Converse, cebinde Iphone, evinde Microsoft, bilgisayarında Amd/İntel...Nasıl olacak bu iş?
  • Hayır
  • sıktı artık
  • Bu saatten sonra İsrail'i boykot etmeye çalışmak anlamsızdır.Adamların elini atmadığı şey yok,giydiğin donda bile adamların parmağı var afedersin.Bu iş adamlar tam organize olmadan yapılacaktı.
  • israil ürünlerinde 3 ü:

Maggi

Hacı Şakir

Lancome Paris

ÇEKTİĞİMİZ 31 DE BİLE ADAMLARIN PARMAĞI VARMIŞ NEYİ BOYKOT EDECEĞİZ BİZ

• 9 la başlayanlarda Türk malı diye biliyorum
  • Nasıl boykot edeceksin? Onlardan başka alternatif marka varmı? Birşeyi boykot edebilmen için öncelikle alternatifin olması lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Impala_vs_Tiger

Nasıl boykot edeceksin? Onlardan başka alternatif marka varmı? Birşeyi boykot edebilmen için öncelikle alternatifin olması lazım.

keske daha cok yerlı uretım olsa devlet tesvık etse de bızde bunlara muhtac olmasak
  • quote:

Orijinalden alıntı: ererden

quote:

Nasıl boykot edeceksin? Onlardan başka alternatif marka varmı? Birşeyi boykot edebilmen için öncelikle alternatifin olması lazım.

keske daha cok yerlı uretım olsa devlet tesvık etse de bızde bunlara muhtac olmasak

Devlet büyükleri zamanında bunları düşünselerdi amerikaya ve israile muhtaç olmazdık. Zaten kendi malımızı kendimiz üretseydik şuan amerikanın emirlerini dinlememiz gerekmeyecekti. Türk milleti uyuyor hala, bakalım ne zaman uyanacak bu derin uykudan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sadık2332

israil ürünlerinde 3 ü:

Maggi

Hacı Şakir

Lancome Paris

ÇEKTİĞİMİZ 31 DE BİLE ADAMLARIN PARMAĞI VARMIŞ NEYİ BOYKOT EDECEĞİZ BİZ

hiç güleceğim yoktu ama haklısın

2 sene önceki boykotta türkiyenin sadece %2si katılmıştı, etkisini kimse hatırlamıyor sanırım..
    herkes "bütün herşey onların bunları kullanmadan nasıl yapcaz" derdinde. kandırmayalım kendimizi. hadi bazı istisnalar olur arada fakat ürünlerin bir çoğuna alternatif mevcut...

hacışakir yerine aktardan zeytinyağlı sabun alabilirsin mesela

• Alternatif dolu evet. japon , alman , rus , amerikan(ki aynı mokun lacivertidir kendisi) malları. Çok geç kaldık bazı şeyler için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ererden

quote:

Olsa ne ki, gençlerimizde ki bu özenti olduğu sürece, sanıyormusun sen özenilen bir amerikan ürününü aynı kalitede yap hatta daha iyisini yap giyer mi o özenticik üzerinde nayk yazmadığı sürece ?
  • Boykot ederseniz aç kalırsınız,umarım bir gün devletler bizi de boykot edecek duruma geliriz.

Anlayana.
  • İstediğinizi alın kafa yormayın böyle saçmalıklara.
  • quote:

Orijinalden alıntı: wizQ

İstediğinizi alın kafa yormayın böyle saçmalıklara.

adam haklı beyler
  • quote:

Orijinalden alıntı: the_beatles

quote:

Orijinalden alıntı: wizQ

İstediğinizi alın kafa yormayın böyle saçmalıklara.

adam haklı beyler
    Bağış yapmıyoruz sonuçta karşılığını veriyorlar , verdiğimiz paranın.
  • 7 yıl sonra yazıyorum . Annem de bana mesaj atmış 729 İsrail markası diye . Oda başkasından görüp bana atmış . Almazsanız olmezsiniz diyor birde yazıda

729 barkodlu urunler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.