Şimdi Ara

7000-8000tl ye araç

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.034
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Ehliyet sahibi olmama rağmen, trafikte sıfırım, orta ayar bişey alıp kabiliyetimi geliştireyim istiyorum. Kuzen de anca alıp vura kıra öğrenirsin dedi
    Aslında kiralayıp öğrenmeye niyetim var da, 1 senelik ehliyete sanırım vermiyorlar kiralk.
    Bundan kelli bir araç bakıyorum, parçası ucuz, 1 sene sonra elden kolay çıkartabileceğim bişey olmalı. Otomatik vites düşünüyorum.
    Masrafı az, az yakan cins bişey. Kliması olsun. 10.000e kadar çıkabilirim de, mümkün olduğu kadar ucuz en iyisi.

Aklımda
    1. Ford Ka,
    2. Peugeot 106
    3. Clio1 Rs var.

Tavsiyeleri duymak istiyorum, 1-2 ay kadar daha alacağımı sanmıyorum, araştırmadayım :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vynym -- 11 Nisan 2012; 14:47:04 >

• peugeot 106 tavsiye ederim.aralarından en çabuk elden çıkan odur bence.modiyeye uygun , iyi bir araç.otoban faresi
  • Hocam bence otomatik bakmayın. Manuel bakın, hem masraf hem de acemilik bakımından manuel daha iyi olacaktır.

Bu benim düşüncem, diğer arkadaşlar daha iyi yönlendirir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: phantomddl

Hocam bence otomatik bakmayın. Manuel bakın, hem masraf hem de acemilik bakımından manuel daha iyi olacaktır.

Bu benim düşüncem, diğer arkadaşlar daha iyi yönlendirir.

arkadaş haklı 7-8 binlik bir otomatik araç alıcaksınız otomatik vites arıza yaptımı 1-2 bin masraf açabilir
  • Ben de aynı durumda(y)dım. 4 sene önce ehliyet aldım, 2-3 kez araç kiraladım patır kütür gezdim. Tam araca alışacakken ertesi gün teslim ediyordum...

3-4 hafta önce Lada Vega aldım. Arkadaşımı da yanıma alıp sürekli bir yerlere gittim, uyarılarını dinledim. Otoparktan çıkarken sol tarafta nerdeyse komple ince bir çizgi oldu. Vitesi mümkün olduğunca sarsmadan düzgün attım ama orda da yapmışımdır bir şeyler.

Aldıktan 1 hafta sonra plaka değişimi için sanayiye gittiğimde genç bir çocuk abi aracı şöyle alalım dedi(dar bir yer). Tamam dedim ama ıkına sıkıla çektim arabayı, çok acemiyim napcam bilmiyorum dedim.

Çocuk 2 ayda çözersin abi dedi. Gerçekten de öyle oluyor, zamanla hem aracı hem yolları tanıyınca daha rahat,kasmadan kullanmaya başladım.

Valla ben bu araçla başladım, o çizikten sonra ve bazı tehlikelerden sonra iyiki de öyle yapmışım dedim. Hidrolik direksiyon olmadığından dönüşleri hızlı yapamıyorum , mecburen kavşaklarda yavaşlıyorum. E-5'te fazla hız yapmıyorum ABS olmadığından ve frenlere fazla güvenmediğimden.

Dedikleri gerçekten doğru, acemiyken kötü arabadan başlamak daha iyi.

• 106 tavsiye ederim. Şehir içinde gezmesi, park etmesi kolay bir araç. 3 araç arasında satması kolay olanıdır. Fazlada yakmaz. Acemilik için uygun bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Barracud@ -- 12 Nisan 2012; 10:44:38 >
  • Teşekkürler arkadaşlar :)

otomatiği trafikte dur-kalk yaparken uğraşmayayım diye istiyorum, aklımda manuel vardı öğrenmek için ama istanbul trafiği çok kasar gibi :((

bir de, 106 gibi bir aracın ortalama aylık/yıllık masrafı nedir? bakım, vergi vs gibi masrafları soruyorum.
    teşekkürler tekrar
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.