Şimdi Ara

700 TL Civarı Kaliteli ve Stabil VDSL2 Modem Önerisi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
1.997
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Türkiye pazarına bakıyorum da dosdoğru kaliteli bir VDSL2 modem bulamadım. Tp-Link var ama CRC hatası ve bağlantı kopukluğu nedeniyle garantiye gönderdiğim ürün beni biraz uğraştırdı, hemde Firmware güncellemelerini çok yayınlamıyor.
    Asus'ta hep MediaTek chipset kullanmış.

Bana Broadcom ya da daha iyi chipsetli VDSL modem önerebilir misiniz? Eğer Black Friday indirimlerinde Netgear D7000v2 büyük indirime girerse ondan almayı planlıyorum. Şu an Amazon Türkiyede 1390 TL'ye satılmakta. Onun haricinde hangi modemi tavsiye edersiniz? MediaTek chipsetli modem önermezseniz sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BilgisayarMeraklısı -- 15 Kasım 2018; 21:6:45 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• işyeri için istiyorsanuz Draytek gibi cihazlara bakabilirsiniz ama eve istiyorsanız öyle bir cihaz çok uçuk kaçabilir
  • Ev için hocam. Daha önceden TT'nin verdiği TD-W9970v3 kullanıyordum memnundum. Ama sonra bozulunca gittim TD-W9960 aldım hattım iyi olmasına rağmen CRC hataları vermeye başladı, 2 günde bir bağlantı kopukluğu yapıyor.

TD-W9970v3 modelinde ne CRC hatası vardı nede bağlantı kopuyordu. Sanırım MediaTek olduğu için CRC ve Bağlantı kopuyor TD-W9960 modelinde. TT'nin modemini tekrar kullanmak istemediğim için de farklı alternatiflere bakıyorum. Sonuçta Firmware'nin içine ne koydukları belli değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BilgisayarMeraklısı -- 15 Kasım 2018; 22:19:35 >
  • 2.el 0 ayarında modemler var letgoda onlardan birini alabilirsin ama servis sağlayıcı modemi alıcaksanız td 9970 v3 alın ve 100 tl den fazla para verme yanına xiaomi mi router 3g alabilirsin routerın openwrt ve padavan firmware desteği mevcut işinizi faylasıyla görecektir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AirJET -- 15 Kasım 2018; 22:32:30 >
  • Peki hocam diyelim ki TT'nin modeminde bilgi toplama amaçlı casus yazılım var, biz buna router bağlasak bile yine etkilenir miyiz? Bu arada kablosuz çekim gücünden ziyade DSL modülünün stabil olması önemli benim için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BilgisayarMeraklısı -- 15 Kasım 2018; 22:40:57 >
  • BilgisayarMeraklısı B kullanıcısına yanıt
    router bağlarsanda bağlamasanda etkilenirsin sonuçta adamın altyapısını kullanıyorsun ama td 9970 v3 e root atarak uzaktan erısımı kapatabılırsın bu sayede modeme binen yükte azalır
  • Peki teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: BilgisayarMeraklısı

Peki hocam diyelim ki TT'nin modeminde bilgi toplama amaçlı casus yazılım var, biz buna router bağlasak bile yine etkilenir miyiz? Bu arada kablosuz çekim gücünden ziyade DSL modülünün stabil olması önemli benim için.
    Konu dışı ancak bir konuyu değinmek isterim, tt yazılımı casusluk yapmak için değil.
    Bir kullanıcı talep ederse (modem arayüzünü kullanmayı bilmiyorsa ve wibi şifre değiştirmek için m.h.ni ardığında) wan pppoe, wifi gibi ayarları mümkün olduğunda uzaktan değiştirmek için kullanılıyor, aksi halde yerinde destek için ücretli elitt ekip yönlendirilmesi gerekiyor. Uzaktan değiştirmeden önce tt kullanılan şifreleri göremez. Kişilerin bilgileri toplanma gibi bir amacı yoktur, sadece uzaktan cihaz desteği artırabilme ve ilk kurulumu kolaylaştırma amaçlıdır.

• Yok hocam ben TR-069 uzaktan yönetimini kastetmiyorum. Eskiden ttnet'in "gezinti" şeysi vardı hatırlarsanız, gezinti gibi türevleri kastediyorum. Firmware kısmına casus yazılım koyma ihtimallerini soruyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BilgisayarMeraklısı -- 15 Kasım 2018; 23:46:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AirJET

2.el 0 ayarında modemler var letgoda onlardan birini alabilirsin ama servis sağlayıcı modemi alıcaksanız td 9970 v3 alın ve 100 tl den fazla para verme yanına xiaomi mi router 3g alabilirsin routerın openwrt ve padavan firmware desteği mevcut işinizi faylasıyla görecektir
    td 9970 modem wan portundan xiaomi routere çıkış alabilir miyiz?

• thorondor06 kullanıcısına yanıt
    td 9970 lan portundan xiaomi routerın wan portuna kablo takarak kullanabilirsin
  • Arkadaşlar hangi modemi alacağıma karar veremedim hâlâ. Acher VR1200 modeli dikkatimi çekti.
    https://www.tp-link.com/tr/products/details/cat-15_Archer-VR1200.html

Sanırım yeni çıkmış ama chipseti Broadcom olup olmadığı belli değil maalesef. Broadcom chipset kullandığını nereden öğrenebilirim? Gigabit portları falan var. Kâğıt üstünde iyi gibi görünüyor. Siz ne düşünüyorsunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BilgisayarMeraklısı -- 23 Kasım 2018; 23:7:46 >
  • Up

• Hocam bende aynı fiyat bantlarında kaliteli bir modem arıyorum özellikle wifi performansı başarılı

Evde eskiden kalma asus dsl n16 var ama wifi performansı berbat bir kaç farklı cihazı bağlayınca internet kafayı yiyor

Soruya biraz soruyla karşılık gibi olucak ama yazları Almanyada oluyorum kaldığım yerde servis şağlayıcının verdiği şu modemi kullanıyoruz

https://www.amazon.de/gp/aw/d/B00N80INBM/ref=ox_sc_act_image_1?smid=A3JWKAKR8XB7XF&psc=1

Gerek stabilite gerekse wifi performansı olarak mükemmel hani 3 ay boyunca internetle ilgili hiçbir proglemim olmuyor

Şimdi sorum şu ben bunu alsam Türkiyeye uyumlu olur mu ki herhangi bir sıkıntı yaşar mıyım

• quote:

Orijinalden alıntı: Ns Glow

Hocam bende aynı fiyat bantlarında kaliteli bir modem arıyorum özellikle wifi performansı başarılı

Evde eskiden kalma asus dsl n16 var ama wifi performansı berbat bir kaç farklı cihazı bağlayınca internet kafayı yiyor

Soruya biraz soruyla karşılık gibi olucak ama yazları Almanyada oluyorum kaldığım yerde servis şağlayıcının verdiği şu modemi kullanıyoruz

https://www.amazon.de/gp/aw/d/B00N80INBM/ref=ox_sc_act_image_1?smid=A3JWKAKR8XB7XF&psc=1

Gerek stabilite gerekse wifi performansı olarak mükemmel hani 3 ay boyunca internetle ilgili hiçbir proglemim olmuyor

Şimdi sorum şu ben bunu alsam Türkiyeye uyumlu olur mu ki herhangi bir sıkıntı yaşar mıyım
    Eğer uyumluysa (Büyük ihtimal uyumludur.) bende bu modelden alabilirim.

@Cpt. MacMillan Bu modeli görmüştüm sanırım CISCO firmasının. CISCO'nun kalitesini biliyorum ama kullandığı chipset Realtek miş. Broadcom ya da Lantiq chipsetli modem almayı düşünüyorum. Ayrıca bazıları ürün hakkında olumsuz yorumlar yapmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BilgisayarMeraklısı -- 26 Kasım 2018; 0:57:53 >

• 700 TL Civarı Kaliteli ve Stabil VDSL2 Modem Önerisi

Adamlara Archer-VR1200'ün kullandığı chipset'i soruyorum verdikleri cevaba bak. Alt tarafı kullandığı chipset'i söyleyeceksiniz. Böyle saçma bir şey olabilir mi? Paylaşmazsanız paylaşmayın, yakında yabancı forumlara düşer hangi chipset'in kullandığı bilgisi.

Modemin kalitesini ilk önce kullandığı chipset modeli belirler, tüketici buna göre seçimini yapıyor. Yabancı sitelerde tüm ürünlerinizin chipset modelleri belli, nasıl paylaşmıyorsunuz?

Avustralya forumlarında TD-W9960'ın hangi chipsetin kullandığı sorusu üzerine TP-Link çalışanı TD-W9960 modelinin chipsetini nasılda paylaşmış.

https://forums.whirlpool.net.au/archive/2691642

Neyse artık beni ilgilendirmiyor böyle saçma cevaptan sonra, zaten firmware destekleride çok yetersiz.

Yurtdışı amazon yolu göründü bana. Daha fazla para veririm bunlarla uğraşamam yeter artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BilgisayarMeraklısı -- 26 Kasım 2018; 17:53:54 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.