Şimdi Ara

70-80 bin arası araç tercihi (kararsız kaldık)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
1
Favori
396
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 74 bine Kadjar 1.2 touch, sedef beyaz, muson paketi için kapora vermiştik.
    Araç Bayram'dan önce teslim edilecekti ancak yetiştirmediler.
    Bayram'da arabasız kaldık, memlekete arabayla gidemiyoruz. (Mecbur otobüsle gidicez.)
    Bir aydır bekliyoruz, hala ilgilenen yok.
    Beklemek zorunda olmamız arabadan soğuttu.
    Zaten bundan sonra Kurban Bayram'ına kadar arabaya fazla ihtiyacımız olmayacak.
    Aracı sadece uzun yolda kullanıyoruz.
    Babam kullanacak ama ileride babamın yaşından dolayı ailemi ben gezdireceğim.
    Arabaya devamlı 4 kişi binecek.
    Bu şartlar altında sizce ne yapmalıyız ?
    Aklımızda Trendline Passat ve Kadjar var.
    Benzinli, düz vites ve sıfır olmasını istiyoruz.
    Bu iki modelden hangisini önerirsiniz, başka öneriniz varsa söylerseniz sevinirim.
    Şimdiden herkese hayırlı bayramlar...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Burada kadjar diyen çıkacağını sanmıyorum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sizin düşündüğünüz seçenekler oldukça mantıklı, arka yaşam alanının ferahlığı açısından skoda superb öneririm.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TurkishDrifter

Sizin düşündüğünüz seçenekler oldukça mantıklı, arka yaşam alanının ferahlığı açısından skoda superb öneririm.

+1
    Süper tsi Manuel gayet mantıklı bir seçim

• Yüksek araç istiyorsa Kadjar, babalar gibi gemi gibi uzun rahat araba istiyorsa SuperB.

• Herkesin atladığı bi konu var.

Konuda aileden bahsedilmiş ki genelde o arabaya orta yaşlılar ve yaşlılar inip binicek.O yüzden Kadjar da çok rahat ederler.Passat,Superb ve diğer sedanlara inip binerken zorlanırlar.

Benim 3 serisine annem ve babam inip binerken zorlanabiliyolar bazen yaşları 60 olmasına rağmen.Bundan önce Tiguan vardı,ondan inip binmeye alışınca buna bi türlü alışamadılar bi süre.

Benim sana tavsiyem yüksek bi araç almandır kardeşim,dolayısıyla ben Kadjar diyorum.

• Passat al geç. Kadjar ne yaa

• 0 araç en az 10 bin lira kazıklanmaktır bana göre. 2. el 30 bine kadar almak çok daha mantıklı. 4 kişi sürekli binecekse ve uzun yoldan dolayı bagaj ihtiyacı olucak anlaşılan. D segmenti yada C segmenti Sedan araç bakın.

1.6 Dizel Superb Elegance veya Prestige
    1.6 SIDI+Sıvı LPG İnsignia Cosmo
    1.6 Dizel Citroen C5
    1.4 TSİ B7 kasa Passat Higline

İlla sıfırda sıfır derseniz şuan Kia Cerato var 80 e alınır 1.6 Dizel DCT Concept Plus alabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: YozgatLee0666

0 araç en az 10 bin lira kazıklanmaktır bana göre. 2. el 30 bine kadar almak çok daha mantıklı. 4 kişi sürekli binecekse ve uzun yoldan dolayı bagaj ihtiyacı olucak anlaşılan. D segmenti yada C segmenti Sedan araç bakın.

1.6 Dizel Citroen C5

İlla sıfırda sıfır derseniz şuan Kia Cerato var 80 e alınır 1.6 Dizel DCT Concept Plus alabilirsiniz.

0 km esittir opucuk

• shadowgeist kullanıcısına yanıt
    Doğru tespit bu yüzden hep 30 bin km ye arabasına göre 40 bine kadar bakıyorum

Hatta vazelinsiz öpücük

• quote:

Orijinalden alıntı: kartalus

Herkesin atladığı bi konu var.

Konuda aileden bahsedilmiş ki genelde o arabaya orta yaşlılar ve yaşlılar inip binicek.O yüzden Kadjar da çok rahat ederler.Passat,Superb ve diğer sedanlara inip binerken zorlanırlar.

Benim 3 serisine annem ve babam inip binerken zorlanabiliyolar bazen yaşları 60 olmasına rağmen.Bundan önce Tiguan vardı,ondan inip binmeye alışınca buna bi türlü alışamadılar bi süre.

Benim sana tavsiyem yüksek bi araç almandır kardeşim,dolayısıyla ben Kadjar diyorum.

Babam aslında ikinci el Bmw 3.16i istiyor ancak bütçemize göre temiz F30 kasa bulamadık.
    Modernline temiz bir 3.16i için 100 bin seviyesine çıkmamız gerekiyor.
    O yüzden alacağımız aracı bir süre kullandıktan sonra 3 serisine geçeriz diye düşünüyorum.
    Alacağımız aracın bize fazla zarar ettirmemesi gerekiyor.
    Kadjar kafamıza yattı ancak 3-4 sene sonra satarken çok zarar ettirir mi ki ?

• quote:

0 araç en az 10 bin lira kazıklanmaktır bana göre. 2. el 30 bine kadar almak çok daha mantıklı. 4 kişi sürekli binecekse ve uzun yoldan dolayı bagaj ihtiyacı olucak anlaşılan. D segmenti yada C segmenti Sedan araç bakın.

1.6 Dizel Citroen C5

D segmenti veya C segmenti crossover düşünüyoruz.
    İkinci el Bmw 3 serisi F30 kasa harici düşünmüyoruz, mesela ikinci el Passat highline alacağımıza sıfır trendline alırız.
    Zaten ikinci elleri sıfırından pahalı satılıyor.
    Superb hiç düşünmemiştim ona bakmam lazım teşekkürler.

• Otomobilgini kullanıcısına yanıt
    70-80 e F30 un hasar kayıtlısı bile vermezler :)

2. Eli sıfırdan pahalı satıyorlar olayına bir daha bakın. Passat belki bu dediğiniz lafta olabilir ama diğerleri sıfırına göre baya ucuz özellikle D segmentinde 1.6 SIDI+Sıvı Lpgli İnsignia Cosmo favorim

• Passat Trendline al geç

• YozgatLee0666 kullanıcısına yanıt
    Lpg ve İnsignia düşünmüyoruz.
    Aklımızda daha güncel modeller var, bence İnsignia'nın kasası eskidi .
    Yeni Sportage ve Tucson baktım ama bu bütçeyle düzgün donanım ve motorlu modelleri yok.
    115 civarına çıkabilsek Tucson'u çok beğendim.
    Ama dediğim gibi o kadar çıksak 3 serisi alır geçeriz.
    70-80 bin arası Kadjar ve Passat'tan başka bize göre araç yok sanırım.
    Şimdilik Kadjar'da karar kıldık.
    Bu arada biz Kadjar için bin lira kapora verdik, bayramdan sonra fikrimiz değişirse Passat'a yönelirsek kapora yanmaz değil mi ?
    Kusra bakmayın bilmediğim için soruyorum.

• Otomobilgini kullanıcısına yanıt
    Verdiğiniz para kapora değil yer ayırtma kapora değil bu yüzden yanmaz ama sıfır araba almayın 2014-2015 model düşük km araç alın geçin

• Kısa sürede değiştirme planı varsa 1.4 tsi trendline passat candır, kandır.
  • gyradel kullanıcısına yanıt
    3-4 sene sonra satarız.
    Passat 82.800 ₺ liste fiyatına sahip.
    Kadjar eklediğimiz donanımlarla beraber 82.000 ₺ civarında liste fiyatına sahip oluyor.
    Ancak biz Kadjar'ı 15 Haziran'a kadar olan kampanyayla belli şasilerde indirim olduğu için 74.000 ₺'ye anlaştık.
    Kadjar fiyat ve görünüş olarak hoşumuza gitti.
    Babam hep otomobil kullandı, Kadjar yüksek olduğu için gözünde albenili oluyor.
    O kadar bekledik bir hafta daha bekleriz diye düşünüp Kadjar kararımızdan vazgeçmeyelim dedik.
    Passat piyasası daha iyi ancak trendline görünüş olarak güzel değil bence comfortline alabilsek lafım yoktu.
    Aklımızda Tiguan da vardı ancak Tiguan trendline 87.000 ₺ liste fiyatıyla geldi, aşırı yüksek bulduğumuz için bakmadık.

• quote:

70-80 e F30 un hasar kayıtlısı bile vermezler :)

2. Eli sıfırdan pahalı satıyorlar olayına bir daha bakın. Passat belki bu dediğiniz lafta olabilir ama diğerleri sıfırına göre baya ucuz özellikle D segmentinde 1.6 SIDI+Sıvı Lpgli İnsignia Cosmo favorim

Donanım ve motoruna göre insignia benim de çok hoşuma giden bir araç fakat bildigim kadarıyla lpg olayı çok yaygin degil ve 6-7 bin lira gibi bir ücreti var.
    Forumda ariza yasayan bir arkadas vardi, o yuzden SIDI motora lpg taktırmak riskli gibi

• Gokhan G. kullanıcısına yanıt
    SIDI motora karma Lpgyi tam oturtamadılar. 6-7 bin lira olan Prins Sıvı sistem ve gene randıman aldılar ama Prinsin tek pompa olmasından ötürü 2-3 marşta çalışma durumu varsa yok yakıt tüketimi vb sorunlar görülmedi. Birde sorun yaşayan kimse yönlendirseniz sevinirim montaj hatasımı yoksa LPG kitimi sorunlu üretilmiş öğrenmek isterim. Şuan Marjet sıvı var TÜRK mühendislerimizin yaptığı yerli malımız. Fiyatı 4 bin lira ve sıkıntı çıkarmaz çünkü gaz fazında değil sıvı fazında Lpg . Böylece Benzin gibi yanma odasına gidiyor...

Edit:Yazım hatası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YozgatLee0666 -- 5 Temmuz 2016; 20:55:20 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.