Şimdi Ara

70.000'e dizel otomatik tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
3.560
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bursa'da çalışan Aksaraylı bir öğretmenim. Elimdeki mevcut ve üzerine navigasyon geri görüş gibi aksesuarlar eklediğim 2010 model makyajlı VW Jetta 1.6 TDI Comfortline DSG aracımı hem kilometresinin 136 bin olmuş olması, buna paralel de çıkarmaya başladığı ilk çalışmada ki şıkırtı sesi, bazen gaz yememe gibi problemler nedeniyle (ki triger seti vs masraf isteyen tüm bakımlarını da yaptırmış oldum) elden çıkarmaya ve yeni bir araç almaya karar verdim, ancak kararsızlığın zirvesindeyim..

Volkswagen araçları hep hoşuma gitmiştir ama bu kez tercih yaparken sorunsuzluk kriterini önceliğe almak istiyorum..

Aşağıdaki şartlara uygun hangi aracı almak daha doğru bir karar olur?

- Fiyat 70 bin dolayı ama 75 ve biraz üzerini de zorlayabilirim..
    - Çocuğum var ve yılda iki ayrı memlekete uzun yol yaparken bagaj ihtiyacım çok oluyor, bu anlamda Jetta'dan memnundum..
    - Otomatik vites istiyorum, alışınca gerçekten büyük kolaylık..
    - C ya da D segment bir araç istiyorum, D segment bu fiyata biraz zor olsa da.. maalesef..
    - Kilometre olarak 70 binlerin çok üstüne çıkmak istemiyorum.. Jetta'yı 105 binde almıştım, 2.5 senede 136 bin oldu..
    - Araç içinde ses yalıtımı ve kaliteyi önemsiyorum, yaşı hiç önemli değil.. Sessiz olsun yeter yani..

Tavsiyelerinizi bekliyorum.. Şimdiden hepinize sonsuz teşekkürler..

• 1.5 tdci powershift focus
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vatansever Müslüman Türk

1.5 tdci powershift focus

Focus'un içi dar geliyor bana boyum 1.83 daralıyorum aracın içinde, bagajı da biraz ufak kalıyor, süspansiyonlar da biraz sert Jetta'ya göre..
  • Aracınızı söylüyorum 508

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zorlarsaniz 82-83e yeni kasa elantra 2016 alabilirsiniz.tavsiye ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: yargicc

Aracınızı söylüyorum 508

508'i araştırdım bayağı bi ama ikinci elde zor satarsın diyor herkes, bir de bu fiyatlara düşük kilometreli temiz araç bulamadım hiç 508'lerden..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nirvana333

Zorlarsaniz 82-83e yeni kasa elantra 2016 alabilirsiniz.tavsiye ederim.

Elantra'nın iç malzeme kalitesi düşük geldi bana i30'a göre özellikle.. bilmiyorum diğer yönlerden nasıl ama.. özellikle ses konusunda endişeliyim, Hyundai'a güvenemiyorum..
  • 508 ya da superb

Megane sw bulursanız o da olur.

508 gibi araçlar ilk elde zarar ettirir sonrasında rahat satılır zarar da etmesiniz fazla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amadeus99 -- 20 Eylül 2017; 20:58:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yargicc

Aracınızı söylüyorum 508

olmaz, bence epica ;)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam hyundai elentraya giydirmişsin yukarda ama yeni kasası baya iyi
  • İlan numarası bu malum sitede. 479049699

Hyundai i30 station wagon ben arabayı bursadan almıştım güzel araba sadece yakıtı diğer otomatiklere göre biraz fazla

42 binde 2014 model boyasız değişensiz plakayı değiştirmenede gerek yok hem 😎

• 2015 ÇIKI?LI OTOMATİK i30 CW

İlan No: 479049699

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-2015-cikisli-otomatik-i30-cw-479049699/detay

• bursAksaray kullanıcısına yanıt
    Hocam 6 ay önce sıfır aldım.çok memnunum.yakıtı,konforu,gücü torku,genişliği vs gayet iyi."elantra aldım kullandım yazdım"diye inceleme konum var forumda.ordan bakabilirsiniz.

• Jetta dan i30 veya Elantra ya geçmek anlamsız.Jetta yalıtım ve genişlik açısından çok iyi bir araç bütçeyi 100 bine çıkarmadan değiştirmemenizi öneririm.İlla değiştirecekseniz biraz daha yaşlı D segment araçlara bakmalısınız 508,C5,Mondeo,Lattitude aradığınız her şeyi verecektir.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-sahibinden-ozenle-kullanilmis-tertemiz-hatasiz-107.000-km-mondeo-450688420/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-citroen-ilk-sahibinden-483013252/detay

• İmzamdaki 3. aracı tavsiye ederim. 65 bine almıştım 56 bin km'de iken. DSG gibi patlama riski yok. 6 ileri tam otomatik tork konvertörlü şanzımana sahip.

Şehiriçinde 9 lt civarında yakıtı var.
    Uzun yolda 6'nın altına çok rahat düşüyor. Hatta 5.5 civarında geziyor.
  • TurkishDrifter kullanıcısına yanıt
    yeni 2017 elantra da yabana atılır bişey değil hani.
    liste fiyatı 77 lira benz otomatik sıkı bir pazarlık ile daha uyguna alınabilir.
    üstelik tam otomatik ömürlük şanzıman
    eksi yönleride yok değil hani fakat
    güvenlik donanımı standart eksiksiz

2010 jetta elden cıkarılıp ciddi ciddi düşünülebilir..
  • sessizlik istiyorsanız 308 ve golf dışında bir seçenek yok. dsg patlamaya musait olduğu için tam otomatik sorunsuz 308 i showroomda gidip bir deneyin.
  • hbasaran82 kullanıcısına yanıt
    Elantra güzel bir araç zaten 5-7 yıl garantisi var ikinci el dizel-otomatikte mantıklı.Jetta dan sonra d segmentine geçilmesi gerek diye düşünüyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Nirvana333 kullanıcısına yanıt
    Elantra'yı siz dedikten sonra gidip bayiide inceledim, içi fena değil malzemeler güzel geldi bagaj da orta seviye sonra temiz km bulup bir galeriye görmeye gittim, çok kısa bir alanda kullandım ama yol sesi çok fazla geldi bana içeride, tabi jetta'ya göre, uzun yolda yorar diye düşünerek vazgeçtim..
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.