Şimdi Ara

70.000 ₺ Bütçe - Dizel Otomatik Yardım (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
2
Favori
1.025
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CaptainTeeemo

Hocam ben leon derim.DSG den o kadar korkmayın.Kullanıcı nazik davranırsa hepsi dayanıklı şanzumanların.2013 sonrası olan dsg arızalarını bir araştırın derim.Eskisi gibi değil.Ayrıca keyifli şanzımandır.Kavrama 90-100k gibi biter.Fark edip değiştirirseniz hiç pahalı değil ancak kavrama bitince mekantronik arızaları baş gösterir ve o zaman elinizde patlar.Ben şiddetle leon öneririm.

Mekatronik arızası balata bitmesinden kaynaklanmaz. 300 - 500 km.de dahi çokça mekatronik bozan var. Her dsg mekatronik bozacak diye bir kaide yok ama oran yüksek maalesef.

Bu arada i30 a teneke diyen oldu, gülermisin ağlarmısın ?

• bmw i8

• quote:

Orijinalden alıntı: orhan1461

quote:

Hocam ben leon derim.DSG den o kadar korkmayın.Kullanıcı nazik davranırsa hepsi dayanıklı şanzumanların.2013 sonrası olan dsg arızalarını bir araştırın derim.Eskisi gibi değil.Ayrıca keyifli şanzımandır.Kavrama 90-100k gibi biter.Fark edip değiştirirseniz hiç pahalı değil ancak kavrama bitince mekantronik arızaları baş gösterir ve o zaman elinizde patlar.Ben şiddetle leon öneririm.

Mekatronik arızası balata bitmesinden kaynaklanmaz. 300 - 500 km.de dahi çokça mekatronik bozan var. Her dsg mekatronik bozacak diye bir kaide yok ama oran yüksek maalesef.

Bu arada i30 a teneke diyen oldu, gülermisin ağlarmısın ?

Onun harici de bozulabilir hocam kul yapımı ama balata bittiğini fark etmezseniz mekantronik sorunu garanti.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: zhaferr

quote:

Bu arada CR Style ile Style paketleri arasında ne fark olduğunu ben çözemedim bir bilginiz var mıdır hocam?

maalesef hocam.Ben 1.6 tdi fsg style octavia kullanıyorum.2016 model 110 beygir.Motor ve şanzımanla ilgili sorularınızı yanıtlayabilirim ancak.İyi forumlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Temizini bulduktan sonra çıkarım biraz daha sorun değil
  • Bu üç seçenek dışına çıkıp 308 blue hdi alırdım. Çünkü Motor olarak bu 3 modelden başarılı bir motoru var. Otomotaik şanzımanıda japon aisin üretimi. Bu 3 seçenek arasındaki en iyi otomatik şanzıman.

Ama yok illa bu üçün arasında bir seçenek söyle derseniz.

Leon dan ilk başta vazgeçerdim. Çünkü Emisyon skandalı ve DSG şanzımanın problemleri bana VAG grubuna karşı güven vermiyor.

Tercihimi düşük yakıt tüketimi ile (dizel alıyorsan yakıt ekonomsi önemli o yüzden hyundai elenir) öne çıkan Auris ten yana kullanırdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Selçuk ALAGÖZ -- 3 Ocak 2018; 20:23:27 >
  • Al servis bakımlı leon sende serviste yap bakımları düşünmene gerek kalmaz DSG yi 1 depo yakıt parasına yapıyorlar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yorumlar için teşekkürler hepsini okumaya devam edeceğim.
  • Stepway sıfır dizel otomatik alınabiliyor...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Led paket leon derim, sanırım bu birim fiyata ledli 308 alınamıyor?

• C sınıfında seçenekleriniz güzel.

Ben olsam i30 veya LEON alırdım.

D sınıfı almak isterseniz de Insignia'ya bakın derim. Yakıtı şehiriçi 9litre civarı.

uzun yolda 5.5 6 litrelere çok kolay düşüyorum.
  • i30 tercih edin temiz araç bulduysanız mümkünse 2013 model olmalı. Style yada elite paketler olsun olmasın donanım olarak her yönden gayet iyi rahat binersiniz yetkili servis de uygun
  • Ceed piyasasi yüzünden elenmesin ülkemizde temiz bir dizel otomatik kombinasyonu rahat alıcı bulacaktir.Onun dışında 3 ü arasında i30 benim tercihim olurdu

• quote:

Orijinalden alıntı: mob411

i30 tercih edin temiz araç bulduysanız mümkünse 2013 model olmalı. Style yada elite paketler olsun olmasın donanım olarak her yönden gayet iyi rahat binersiniz yetkili servis de uygun

Şu an i30 alacak gibiyim. 2012lerde kronik bir sorun mu var? Bir tane bulmuştum da
  • 2013 ve sonrasında abs nin parçasını güncellediler. Eskilerde de güncellediler yani 2012 de sorun yapmaz ancak 2013 teki bazı modeller ve sonrası güncel olarak geldi. Bu dediğim parça kaput'u açınca motor kapağının solunda gri parça üzerinde 1.3 yazdı mı güncel deniliyordu.

ayrıca hangi model yılında hatırlamıyorum 128 hp den 136 hp ye çıkardılar motor gücünü. Temizse içinize sindiyse alabilirsiniz şuana kadar güncellemiştir yetkili servis 5 yıl garanti altında, önemli olan sahibinin bakımları yetkili serviste düzenli yaptırmış olması.

edit: ayrıca açılır cam tavan dan ses kendiliğinden çatlama vb. şikayetler oldu yağlandı gergileri değişenler oldu. Direksiyon değişenler oldu derisi çabuk yıpranıyordu. Garantiden hallediyorlardı.

en son 7 dct olanlarda sanırım, sabah soğukta ses yapıyor diye debriyaj seti volant dişlisi değişti garantiden. Ama sizin alacağınız 6 ileri otomatik olması lazım.

bütün bunları yazdım ama gözünüz korkmasın üzmeyen bir araç :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mob411 -- 5 Ocak 2018; 0:23:7 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mob411

2013 ve sonrasında abs nin parçasını güncellediler. Eskilerde de güncellediler yani 2012 de sorun yapmaz ancak 2013 teki bazı modeller ve sonrası güncel olarak geldi. Bu dediğim parça kaput'u açınca motor kapağının solunda gri parça üzerinde 1.3 yazdı mı güncel deniliyordu.

ayrıca hangi model yılında hatırlamıyorum 128 hp den 136 hp ye çıkardılar motor gücünü. Temizse içinize sindiyse alabilirsiniz şuana kadar güncellemiştir yetkili servis 5 yıl garanti altında, önemli olan sahibinin bakımları yetkili serviste düzenli yaptırmış olması.

edit: ayrıca açılır cam tavan dan ses kendiliğinden çatlama vb. şikayetler oldu yağlandı gergileri değişenler oldu. Direksiyon değişenler oldu derisi çabuk yıpranıyordu. Garantiden hallediyorlardı.

en son 7 dct olanlarda sanırım, sabah soğukta ses yapıyor diye debriyaj seti volant dişlisi değişti garantiden. Ama sizin alacağınız 6 ileri otomatik olması lazım.

bütün bunları yazdım ama gözünüz korkmasın üzmeyen bir araç :)

evet düzenli şekilde yetkili serviste yaptırmış şu an baktığım araba. cam tavandan ses gelme olayı ve direksiyon simidini satıcıya sorarım çok iyi oldu söylediğiniz evet 6 ileri otomatik şanzıman ama ben yine de 2013 üstü bakayım bu araba olmayacak olursa. bilgili insan bir başka oluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zhaferr -- 5 Ocak 2018; 0:32:1 >

• kapı yan iç döşemelerdeki gri boyalı kısımlar da da atmalar oluyor onlarıda garantiden değiştirenler oldu. İ30 alma düşünceniz varsa en azından garantisi 1 -2 sene daha olan araçlarda bakılabilir ama temizse 2012 model de alınabilir.Garanti bitse bile İyi niyet garantisinden devam edilebilir, tabi sahibinin aracı yetkili servise götürmüş olması gerek bütün bakımları boyunca bunun için. Hyundai yetkili servisi o konuda çok iyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mob411 -- 5 Ocak 2018; 12:42:10 >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.