Şimdi Ara

70.000 ₺ Bütçe - Dizel Otomatik Yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
2
Favori
1.025
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar ikinci el araç almaya karar verdim 70-75binlira civarında bütçem var. dizel otomatik düşünüyorum. Seçeneklerim şunlar:

Seat Leon 1.6 TDI - Style (LED Paket) (2013+) (DSG korkutuyor açıkçası)
    Hyundai i30 1.6 CRDi - Elite (2012+) (Şehiriçi yakıt tüketimi biraz fazla gibi(6-8 litre))
    Toyota Auris 1.4 D-4D - Premium (2013+) (Bir arkadaşım seçeneklerime katmamı söyledi. Bir fikrim yok sadece az sorun çıkaran sağlam bir araç olduğunu biliyorum.)

Araçların hepsi en dolu paketleri oluyor sanırım. Ne almalıyım kafam çok karışık bu konuda. Fikrinizi neden sonuç şeklinde belirtirseniz sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zhaferr -- 11 Ocak 2018; 20:9:37 >

• Dsgli leon öneririm şiddetle

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kardeş sen bu seçeneklere Ceed i de ekle. İ30 la aynı motor şanzumana sahip. Leona göre biraz fazla yakar ama şanzumanı torununda kullanır. Geri kalan hiçbir kriterden endişe etme , hepsi fazlası ile mevcut...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orhan1461 -- 3 Ocak 2018; 17:16:6 >
  • Leon > i30 > Aur
  • orhan1461 kullanıcısına yanıt
    Kia Ceed de vardı seçeneklerimde onu da epey araştırdım fakat 2.el piyasası biraz kötü. Yakın zamanda ev alma durumum da var eğer ki satmak zorunda kalırsam fazla uğraştırmadan satılabilecek bir model olsun istiyorum.
  • İ30 sahibiyim, 2013 model elite paket dizel otomatik.
    Dediğiniz gibi yakıt konusunda bir tık fazlalığı var. İstanbul' da 8 Lt altına düşemedim. Onun haricinde dolu dolu bir araçtır, yakıt sorun olmaz derseniz bu kıyaslamanın lideridir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: defiant82

Dsgli leon öneririm şiddetle

Dsg güzel ve ödüllü bir şanzuman fakat bir arıza çıktı diyelim ki bu işler kullanıma bağlı ama biraz da şans işi. Masrafı beni korkutuyor epey
  • quote:

Orijinalden alıntı: zhaferr

quote:

Orijinalden alıntı: defiant82

Dsgli leon öneririm şiddetle

Dsg güzel ve ödüllü bir şanzuman fakat bir arıza çıktı diyelim ki bu işler kullanıma bağlı ama biraz da şans işi. Masrafı beni korkutuyor epey

Dedikodu onlar al bin gez

• quote:

Orijinalden alıntı: özgürwilly

İ30 sahibiyim, 2013 model elite paket dizel otomatik.
    Dediğiniz gibi yakıt konusunda bir tık fazlalığı var. İstanbul' da 8 Lt altına düşemedim. Onun haricinde dolu dolu bir araçtır, yakıt sorun olmaz derseniz bu kıyaslamanın lideridir.

Aynen öyle segmentine göre gırtlağına kadar dolu bir araç. Zaten i30 alacağım diye çıkmıştım yola hatta bir de şöyle planlarım vardıhttps://www.youtube.com/watch?v=tlDK-viYMo8& Diğer seçenekler de dahil olunca işler biraz karıştı

• 3-5 bin ekleyip 308 alınabilir

• Leon . İ30 teneke gibi geliyor bana . Ama kırmızı leon fena birşey :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: icemy

3-5 bin ekleyip 308 alınabilir

3 araç dışında başka araç düşünmüyorum maalesef
  • quote:

Orijinalden alıntı: flowerhorn

Leon . İ30 teneke gibi geliyor bana . Ama kırmızı leon fena birşey :)

• Hocam ben de sizinle aynı durumdayım. 60-65 arası bakıyordum 70e çıkardık bütçeyi. Ben de bi süredir araştırıyorum. Bu aralıkta Peugeot 308 ve leon arasında kaldım ben de. Leonun dsg si korkutuyor tabi. Bakmadıysanız 308e de bakın derim güzel bi araba. Alınca haber verirseniz sevinirim

• quote:

Orijinalden alıntı: FuzuIi_

Hocam ben de sizinle aynı durumdayım. 60-65 arası bakıyordum 70e çıkardık bütçeyi. Ben de bi süredir araştırıyorum. Bu aralıkta Peugeot 308 ve leon arasında kaldım ben de. Leonun dsg si korkutuyor tabi. Bakmadıysanız 308e de bakın derim güzel bi araba. Alınca haber verirseniz sevinirim

308lere de baktım evet fakat şu 3 araç dışında bir şeyde karar kılamadım Tabiiki haberdar ederim hocam

• Hocam ben leon derim.DSG den o kadar korkmayın.Kullanıcı nazik davranırsa hepsi dayanıklı şanzumanların.2013 sonrası olan dsg arızalarını bir araştırın derim.Eskisi gibi değil.Ayrıca keyifli şanzımandır.Kavrama 90-100k gibi biter.Fark edip değiştirirseniz hiç pahalı değil ancak kavrama bitince mekantronik arızaları baş gösterir ve o zaman elinizde patlar.Ben şiddetle leon öneririm.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CaptainTeeemo

Hocam ben leon derim.DSG den o kadar korkmayın.Kullanıcı nazik davranırsa hepsi dayanıklı şanzumanların.2013 sonrası olan dsg arızalarını bir araştırın derim.Eskisi gibi değil.Ayrıca keyifli şanzımandır.Kavrama 90-100k gibi biter.Fark edip değiştirirseniz hiç pahalı değil ancak kavrama bitince mekantronik arızaları baş gösterir ve o zaman elinizde patlar.Ben şiddetle leon öneririm.

Dikkate aldım önerini teşekkür ederim hocam DSG denince bir adım geri çekilen bir çevreden geldiğim için çok önyargıyla bakıyorum konuya maalesef hala önyargımı kıramadım

• quote:

Orijinalden alıntı: CaptainTeeemo

Hocam ben leon derim.DSG den o kadar korkmayın.Kullanıcı nazik davranırsa hepsi dayanıklı şanzumanların.2013 sonrası olan dsg arızalarını bir araştırın derim.Eskisi gibi değil.Ayrıca keyifli şanzımandır.Kavrama 90-100k gibi biter.Fark edip değiştirirseniz hiç pahalı değil ancak kavrama bitince mekantronik arızaları baş gösterir ve o zaman elinizde patlar.Ben şiddetle leon öneririm.

Bu arada CR Style ile Style paketleri arasında ne fark olduğunu ben çözemedim bir bilginiz var mıdır hocam?
  • Bende diğer arkadaşlar gibi 308 öneriyorum. Aisin tam otomatik sorunsuz şanzıman. Saydığınız araçlardan daha kalitelidir.

• 308 bluehdi
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.