Şimdi Ara

7 yılda mezun olamayınca(azami süre) askerlik tecili yapilır mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
462
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

14.10.2014 DGS ile AÖF lisans okuyorum. 1 adet dersim var 3-4 senedir bilerek girmiyorum( askerlik sebebiyle). Yaş 25. 4 yıl okuyanlar için azami süre 7 yıl. Ama onlisansıda DGS ile geçildiği için sayılmıyormuş. Şuan çalışıyorum bütün planlarımı bozdu.

Askerliğimi nasıl tecil ettirebilirim/sadece sınava girme hakkınız olur öğrencilik hakkından faydalanamazsiniz deniyor. Cuma askerlik şubeye gidicem ama sabredemedim. Bilen var ise dönerse sevinirim. 31 Aralık tecil son askere gidemem( ailevi)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elbezi -- 16 Ekim 2019; 9:53:15 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 1sene daha tecil ettirebiliyorsun mezun olunca yada çalışınca sanırım ondan sonra jandarma
    en geç 2022de bye bye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-39A3D5E9A -- 16 Ekim 2019; 10:7:18 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Sorun orda aslında mezun değilim şuan 2 senem daha var diye ders bıraktım. Şuan ne mezunum ne öğrenci. 1 sene tecil etseler yetecek hemen mezun olur seneye mezuniyet sonrası 2 sene hakkım var onu kullanıcam. Cumaya kadar nasıl zaman gecicek bilmiyorum. Teşekkürler mesaj için

• Elbezi kullanıcısına yanıt
    Kaç dersin kaldı?
    eğer 5 veya daha az ders kaldıysa 1 dönem fazladan okumana veya tek ders sımavına girmene izin veriyorlar
    eğer daha fazlaysa atılıyorsun 7yıl süren bittiğinde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-39A3D5E9A -- 16 Ekim 2019; 10:13:56 >
  • Guzden dersim yok. Bahardan 1 adet dersim var .Yine aktif gözükmek için ders olmamasına ücret yatırdım . Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elbezi -- 16 Ekim 2019; 10:45:26 >
  • Elbezi kullanıcısına yanıt
    üniversitedeki öğrenci işleriyle konuş tek ders sınavları nasıl işliyor nezaman oluyor öğren

• Haziranda oluyor sınavlardan sonra. Bende öğrenci olmadığım için tecil ettirmem lazım . Şuan öğrenci gozukmuyorum. Askerde izin veriliyor sınav için aman benim sorunum gitmemek. Bu sene bir şekilde tecilbettirmem lazım . Artık cuma askerlik bürosundan ogrenecegim

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.