Şimdi Ara

7 Yaşında Honda Jazz'a 75000TL İstenmesi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
78
Cevap
0
Favori
6.710
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 3000 dolar eder.Hadi Türkiyede 25 Bin tl etsin.Gerisi balon.
  • Jazz kadar balon bir araba yok. Millet Polo'ya Fiesta'ya pahalı der Jazz'ı görmez.
  • msansertekin kullanıcısına yanıt
    b sınıfında dizel çoğu araç 20 kuruşlarda geziniyor zaten dediğiniz senaryoda. üstüne üstlük hem motor esnekliği hem de performans konusunda daha iyi olan modeller de var.(mesela 1.4 tdi 90 hp polo)
  • quote:

Orijinalden alıntı: zotacing

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    attıkları benzini hiç hesaba katan yok abimde lpg li araç var illallah etti hem gaz hem benzin atmaktan... Bende dizel c3 var kıymetini bil diyor satıp dizel alıcak oda

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Keiichi Tsuchiya

b sınıfında dizel çoğu araç 20 kuruşlarda geziniyor zaten dediğiniz senaryoda. üstüne üstlük hem motor esnekliği hem de performans konusunda daha iyi olan modeller de var.(mesela 1.4 tdi 90 hp polo)
    Valla şöyle diyeyim. Dizel araçlar fabrika verilerinde gezinse o kadar yakıyor. Ben uzun yolda 90-100 gitmekten bahsetmiyorum. 120-130 gitmekten bahsediyorum. Gerçek koşullarda zaten araçlar fabrika verisinden 1 litre fazla yakıyor genelde.

3-4 farklı 1.4 tdi 90 hp poloyu otobanda rahatlıkla yemişliğim var. Binmediğimiz araç da değil. O yüzden performans konusunda daha iyi olduğunu iddia etmek biraz boş olmuş.

Benim modelin sadece 0-100 değeri olduğu için 102 hp lik yeni kasa ile karşılaştırmasını veriyorum:http://www.zeperfs.com/duel5832-5961.htm . Benim araç ise 3 hp daha güçsüz olduğu için, 102 hp'nin bariz ezdiği poloya geçileceğini düşünüyorsanız siz bilirsiniz.

• quote:

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Valla bana göre komik olan sensin

Birincisi, şehiriçi veri paylaştığımı kim söyledi ? Kendin mi uydurdun ? Mesajı oku bir daha.

Gelsene bir dizel B segmenti 80-90 hp araçla, yokuşta hem de Valla bak. Göstereyim boğulup kalanı. Dilovası rampası tarzı bir yerde, şöyle 50-60 km hızdan uzun uzadıya 160 lara kadar. Neredeyse her Allahın günü yollardayım, şu kafaya haddini bildirmekten sıkıldım. Torkum da düşük bak, 127 Nm 'cik. Gel, rahatlıkla geçersin beni

Ama önce sana bir fragman izleteyim, atmosferik motor dizele karşı bayırda nasıl diye . Sonra filmini çekeriz. Dakika 1.26 . Video alıntıdır.

Şehiriçi bundan çok bariz fark oluşturmuyor. Çünkü 120-130 giderken ortalama benzin tüketimi 6 litre, şehiriçi ise 6.5 litre yakıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi msansertekin -- 28 Mayıs 2018; 0:29:19 >

• quote:

Orijinalden alıntı: BabyLatte

attıkları benzini hiç hesaba katan yok abimde lpg li araç var illallah etti hem gaz hem benzin atmaktan... Bende dizel c3 var kıymetini bil diyor satıp dizel alıcak oda

Alıntıları Göster
    "benzinde kullanım süresi dahil edilmeden" yazısını okuyabilmeniz için hangi göz doktoruna görünmeniz gerektiğini düşündünüz mü ?
  • 38k olduğu günleri hatırlıyorum, taa 7-8 sene önce! Avrupaya baksan orada fiyat hala aynıdır! Bizde hem zam var, hem kur farkı var, hem de vergi farkı var!
  • 75.000'ye satarsa o arabayı bir ay içinde beni bulsun,bizim arabaları da ona sattıralım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • akıl mantık şu araç bu kadar bu 2.elde şu etmez,şunun fiyatı ne aman Allahım bu ne gibi kavramları artık geçin..

idrak yollarının kapalı olduğu bir düzleme giden bir otomobil piyasası var..

birileri yönetiyorlar,saraydan doğru biri kendine biri size olduğu zaman herkes bildiğini yazar okur..

bunu değiştirme adına bir fırsat çok yakında onuda geçersek buna benzer ve daha beterleri buralara malzeme olur ancak..

konuda ki araç hakkında ise bu zamana kadar toyota,reno,fiat,vw,nıssan,ford,mercedes,bmw,peugeot,landrover marka araçların farklı modellerini kulladık halada güncel olarak bmw ve land rover kullanımızda..

honda marka aracı kapıma getirmezdim,motor teknolojisi olarak en az 20 sene geriden geliyorlar.cila parlat denen olayın ta kendisi.

ülkemizde resmen butik tarzı bir yaklaşımları var.servis parçada aynı şekilde,sorunsuzluk diye övünmezlermi birde araçta sorun çıkarabilecek bir detay yokki motor tarih öncesi zaten.

son bombalarıda omurgasız bir araç yaparak yol şartlarında bükülebilme özelliği eklemişler ki tadından yenmez.
    gamzeli civicler tarih yazdılar.

• quote:

Orijinalden alıntı: msansertekin

"benzinde kullanım süresi dahil edilmeden" yazısını okuyabilmeniz için hangi göz doktoruna görünmeniz gerektiğini düşündünüz mü ?

Alıntıları Göster
    Sende ilaçlarını düzenli kullan olurmu psikolojik sorunlusun belli! Ben lpg ve benzin toplamından bahsediyorum lpg nin dizel karşısında ekonomik olmadığını vurguluyorum ama anlayacak kapasiten olduğunu sanmıyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • msansertekin kullanıcısına yanıt
    Pardon benim hatam. Performans anlamında biraz geriymiş 1.4 tdi. Ancak esneklik konusunda daha iyi olduğu bariz. Yakıt konusu da kullanılan çevreye bağlı. Yokuşlu bölgelerde dizel avantajlı hale gelir. Diğer durumlarda sizin aracınız 20 Kr yakarsa dizel olan 25 yakar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 75 bine bir sürü güzel araç bulursun jazza verilmez o para
  • quote:

Orijinalden alıntı: ReaperVR

75 bine bir sürü güzel araç bulursun jazza verilmez o para
    Jazz kullanıcısıyım. 75 bin lira nakitim olsa ilk alacağım araç muhtemelen insignia 1.6 turbo
  • quote:

Orijinalden alıntı: BabyLatte

Sende ilaçlarını düzenli kullan olurmu psikolojik sorunlusun belli! Ben lpg ve benzin toplamından bahsediyorum lpg nin dizel karşısında ekonomik olmadığını vurguluyorum ama anlayacak kapasiten olduğunu sanmıyorum

Alıntıları Göster
    Valla mı ?

Arabamın egzoz manifoldunun çevresinde soğutma suyu dolaşıyor. Manifoldum silindir kapağına entegre. Motor daha 2 dakika olmadan ve zorlanmadan kışın bile 40 dereceye geliyor ve tüpe geçiyor. Bunun benzin ile fiyata katkısı ise yarım kuruş ancak eder. O yüzden kale alıp yazmadım bile. Tabi insan teknoloji yoksunu atmosferik motorlara alışınca zor geliyor böyle şeyler.
    http://asia.vtec.net/Engines/LSERIESG2/index.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi msansertekin -- 28 Mayıs 2018; 18:9:53 >

• quote:

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    2 sene boyunca turbo dizel araba kullandım. Şu an bunlar bana masal geliyor.

İşim gereği istanbul izmit arasında gidiyorum. Dilovası rampasını beşinci vites 3000 devir 100 ile yarı gaz ile tırmanıyorum. Zorlanmıyor. Benim 4000 devir çevirdiğim yerde aynı gücü üretmesi için dizelin 2500 devirle tam gaz tırmanması ve bu esnada 200 Nm tork üretmesi gerekiyor.

Aracın kütlesi belli, çıkacağı rampa belli. Gerekli enerji belli. Araçların kütlesi hemen hemen aynı, çok oynamıyor. (aslında dizel fiestam şu anki aracımdan 60 kg daha ağırdı da neyse onu da avans vereyim.) Diyelim benzinli motor %35 verimle, dizel %40 verimle çalışıyor. Benzinlinin 8 yaktığı yerde dizelin yakarı 7.

Ki zaten fiesta ile rampada gaza bastığımda gayet de güzel lt/100 km ibresi sağa doğru akıp gidiyordu. Jazz ile daha seri tırmanıyorum rampaları.

Rampada atmosferiğin çekmeyeceği ve normalde bile dipgaza yakın gideceğini düşünüyorsun. %80-90 gaz pedalı, atmosferik benzinli motorun birim güç başına en az yakıt harcadığı bölgedir. Bu da sana hediyem olsun.

Hiç de öyle "hiç yorulmadan" falan yok. Rampaya geldiğinde gaza basınca 1 bar turbo basıncı altında ezilen motor mu yorulmuyor ? Devir dönmeyince bir şey olmadığını mı sanıyorsun ?

Segmentim olduğu için ve güçleri yakın olduğu için 1.4 tdi 90 hp ile kıyaslama yapmam doğal. 75 hp 1.5 dci clio ile yapsam isyan edecektiniz. Jazz'ı 320d ile kıyaslayacak duruma ise düşmedim

320d'nin muadili mi lazım sana ? Al sana benzer güçte muadili: 184 hp vs 190 hp

(He bu arada, accord tork konvertörlü otomatik şanzımana sahip ve şanzımanı da zf kadar sofistike değil. Manuel şanzımanlı k24 var kocaeli'de. Denemek istersen zevkle izlerim sana en az 2 boy atmasını. Geç kalma ama turbo ile yüklemek üzere çünkü.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi msansertekin -- 28 Mayıs 2018; 18:8:21 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Keiichi Tsuchiya

Pardon benim hatam. Performans anlamında biraz geriymiş 1.4 tdi. Ancak esneklik konusunda daha iyi olduğu bariz. Yakıt konusu da kullanılan çevreye bağlı. Yokuşlu bölgelerde dizel avantajlı hale gelir. Diğer durumlarda sizin aracınız 20 Kr yakarsa dizel olan 25 yakar.
    Estağfurullah.

Tercih meselesi. Kimisi bulunduğu viteste gaza basıp ilerlemeyi seviyor. Ben ise vites düşürmeyi seviyorum. O yüzden manuel araç kullanıyorum zaten.
  • gırtlak dolu diyip kafadan 10bin koyanlar yüzünden zaten heryer sacma sapan ilanlarla dolu

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 35 bin ederi.
  • Jazz ile eşdeğerlerde az yakan Suzuki Baleno 72.000 tl civarında sıfır km otomatik alınabiliyor.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.