Şimdi Ara

7 nm ama 225 watt. AMD bu işi yapamayacaksin (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
87
Cevap
1
Favori
4.088
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ulan daha 5700 xt nin testlerini görmedik 94 dereceyi nereden salladın sen? gitmiş bilmem kaç yıl önceki kartları örnek gösteriyor bana. 300 wattan kastın radeon vii ise, sen alma o zaman. şahsen param olsa net alırdım. adama kart beğendiremiyoruz ya. bu eleman 2080ti gücünde 120w tüketen kart istiyor sanırım. ne tür bi tdp manyağısın sen yahu? 3-5 liranın hesabını yapıyor. gelmiş devir tasarruf devri diyorsun. hacı o zaman evinde çamaşır mak, buzdolabı, tv kullanma. bunlar 2000-2500w tüketen cihazlar. senin tabirinle mikrotrafo. ee ne de olsa “bu devirde tasarruf önemli..”

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ein ausländer -- 12 Haziran 2019; 15:44:15 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ein ausländer

vallahi ya çok tilt olmaya başladım bu tdpcilere. adam utanmasa misafir gelince çok elektrik çekiyor diye evinde TV açmayacak. Allah bilir bu arkadaş pc nin çektiği elektriğin tv nin çektiğinin 1/4’ü kadar olduğunu bilmiyordur. bu ne para hırsıdır arkadaş. anlamadım gitti.
    4k 50 inc tvler 70 watt harcıyor. Ben hiçbir bilgisayarın beklemede 17.5 watt çektiğini duymadım görmedim. Netbook belki

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Madnessisme M kullanıcısına yanıt
    4k 50 inch tv 70w mı harcıyor gülmekten zor yazdım. FHD televizyonlar bile 1500W çekerken 4k 50” tv 70w çekiyor ha? bak sen şu işe. hacı sen biraz araştırma yap da öyle gel en iyisi.

• watt ne fark eder allah aşkına pc de 10 tane fan var bende hepsi 5 tanesi max hızda çalışıyor watt öyle can alıcı nokta değil

hele ki FPS uçuyor performans güzelse watt kimin umrunda.. 10tl fatura fark etmiş kim bunu ölçecek. evde bir su ısıtıcı çalıştır al sana aradaki fark kapandı gitti

ha ama mining v.s için dert edinen varsa o benim hiç umrumda olmaz. patlasınlar. ben oyuncuyum.

AMD nin hamleleri çok güzel. birde şu ekonomi biraz yolunda gidip dolar euro kuru düşse tamamdır.
  • quote:

4k 50 inch tv 70w mı harcıyor gülmekten zor yazdım. FHD televizyonlar bile 1500W çekerken 4k 50” tv 70w çekiyor ha? bak sen şu işe. hacı sen biraz araştırma yap da öyle gel en iyisi.
    1500 mu? 😂😂 iyi misin

7 nm ama 225 watt. AMD bu işi yapamayacaksin

• gayet iyiyim. hatta senin bu attığın resim bana hak veriyor. bilmem farkında mısın bilmiyorum ama 99 kW/h yazıyor orda. yani 1650W tüketiyor ya da elektrikli süpürge ile karıştırmış olabilirim tv yi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ein ausländer -- 12 Haziran 2019; 16:15:17 >
  • quote:

gayet iyiyim. hatta senin bu attığın resim bana hak veriyor. bilmem farkında mısın bilmiyorum ama 99 kW/h yazıyor orda. yani 1650W tüketiyor ya da elektrikli süpürge ile karıştırmış olabilirim tv yi.
    Saatte 1650 watt tüketse 1.65×24×365 yılda 14bin kw enerji tuketmesi gerekli. Sanki fırından bahsediyoruz😂
    Evet karistirdin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Madnessisme -- 12 Haziran 2019; 16:24:31 >
  • onu anlatmaya çalışıyorum da arkadaş 225w tüketime taktı kafayı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-69D872379

watt ne fark eder allah aşkına pc de 10 tane fan var bende hepsi 5 tanesi max hızda çalışıyor watt öyle can alıcı nokta değil

hele ki FPS uçuyor performans güzelse watt kimin umrunda.. 10tl fatura fark etmiş kim bunu ölçecek. evde bir su ısıtıcı çalıştır al sana aradaki fark kapandı gitti

ha ama mining v.s için dert edinen varsa o benim hiç umrumda olmaz. patlasınlar. ben oyuncuyum.

AMD nin hamleleri çok güzel. birde şu ekonomi biraz yolunda gidip dolar euro kuru düşse tamamdır.
    İnanın elektriği takmıyorum zaten babam ödüyor ama amdnin bu konuda geri kalması çok kötü. Neden 550 watt yerine 750 watt psuya daha çok para vereyim ki

• Yemişim tdp sını yemişim nvidianin yüksek fps ama bunun yanında dalgalı frametime çizgisini üstelik droplarda çabası. Gtx 1080 den rx 580 e downgrade yaptım ama 1080 den daha akıcı oyun deneyimi sundu. Herşey maks fps değil pürüssüz oyun deneyimi önemli ise rx580 le gtx1060 radeon 7 ile 2080 vega64 ile gtx 1080 frametime sonuçlarına bakın youtube dan hangisi stutter veya dropsuz oyun deneyimi sunuyor bakın.

• Bir yanlışınız var hocam, 1500 watt çekmesi imkansız bir televizyonun. Benim gördüğüm en yüksek değer 170 watt civarındaydı ki o da plazma bir televizyondu. LED Televizyonlar kesinlikle 70 80 watt üzeri çekmiyordur. Konu sahibi arkadaşa gelecek olursak hocam siz de çok fazla takılmayın enerji tüketimine. 225w bir ekran kartı için çok fazla değil, hele ki Quadro Plex serisinin 600+, Tesla serisinin ise 800-900 watt çektiği zamanları hatırlıyorum. Tabi bu kartlar ile söz konusu kartı karşılaştırmak yanlış ancak vurgulamak istediğim nokta tdp değerinden çok sunduğu performansa odaklanmak gerektiği.
  • Soğansız Dürüm kullanıcısına yanıt
    elektrikli süpürgeyle karıştırdım :D bizim süpürge 1200w çekiyor da ondan aklımda kalmış :D

• Doğrudur hocam onlar hakkında bir bilgim yok :) Yukarıda yazdığınızı görmemişim kusura bakmayın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Madnessisme

İnanın elektriği takmıyorum zaten babam ödüyor ama amdnin bu konuda geri kalması çok kötü. Neden 550 watt yerine 750 watt psuya daha çok para vereyim ki

Alıntıları Göster
    niye vermeyesin ki bende 750 watt var ihtiyacı olmadığı halde bugün işine yaramazsa yarın yarar bence bahane arıyorsunuz.
  • Ya ne kadar boş konular açıyorsunuz ne kadar boş yorumlar yapıyorsunuz.

500 ila 600 dolar arası seyreden bir kartı 449 dolarla yenmişler. Sanki eskisi gibi devasa kasalar var, 1500 watt psu lar var.

Aradaki 5-10 watt için açılan konuya bak. Ne olsun ? Nvidia pazarın tek hakimi mi olsun ? Gördünüz rtx serisindeki %120 fiyat artışını.

Amd poşet bile çıkarsa desteklemek zorundasınız, rekabet olmak zorunda, umarım intel de bomba gibi girer piyasaya. Rekabet olmazsa önceki nesle %20 koyup fiyatı %100 arttırıp satanların eline bakarsanız böyle bön bön.

Veletler anlamadı gitti yahu. Birde elektriğini babası ödüyor-muş, ifşaya gel

En baba PC artık 500 wat tdp yi geçmiyor. At çöpe gitsin gerisini. Hala watt-tdp hesaplaması falan yapan kaldı mı ? 1990'lar da kaldı bunlar. Isınmıyor ki pc'ler. Şu yazın ortasında aida extremin full testinde (memory,cpu,gpu,fpu dahil) gayet çöpten fanlar ve çöp bir kasa ile 66 derce gpu - 50 derece cpu ile dolanıyorum.

Ki bu bileşenler artık 100 derece 90 derecelere karşı dayanım noktalarına geldiler üretim itibari ile.

Boş yapmaya gerek yok. Bana raw performans lazım ve cüzdanımdan çıkacak 'net' paraya bakarım.

2070'i %1 bile geçip 400-500 tl altına satarsa, geçeceğim kart bellidir.

Nvidia'dan bıktım. Kamyon gibi kartı ile daha doğru düzgün VP9 çözemeyen, HDR'ı görünce deliren kartlardan bahsediyoruz. 20 serisinde bu konularda durum ne bilmiyorum ama amd'nin renk sıkıştırma ve decoding algoritmaları yıllardır lider. HDR-4k 60-120 video seyretme testleri ... Zaten günümüzde olması gereken şeyler.

Avucum kadar telefon yapıyor bu işleri. Ama benim 1070 amp extreme 5 kiloluk kart 4k 60 hdr 'video' görünce başlıyor stutter başlıyor bağırma çağırma. Öteki tarafta 5" iphone rahatlıkla oynatıyor. Utanılası.
  • 2070 ,2060 ın overcloklu hali gibi bişeyken %10-15 fark var yada yok. Zaten saçma kart. AMD 2070 e rakip derken 2070 zorlucam diyor. Aslında 2060 rakip ebnim gözümde %10 iyi dahi olsa fiyat olarak rtx 2060 baz alırım.
  • asko56 kullanıcısına yanıt
    2500 e rtx 2060 hatta 2000 tl vega 56 varken niye alıyım :D
  • boss06 kullanıcısına yanıt
    Gtx 1080 ekran kartına sahibim. Forumda ilk defa ekran kartı modelini düşürüpte oyunları daha akıcı oynayan birini gördüm. Daha neler göreceğiz bakalım. Ekran kartların biri gtx 1080 biri rx 580 arada fark ciddi anlamda var. Bende gtx 1080 kullanıyorum fps drop felan yaşamıyorum. Oyunlarda gayet stabil akıcı yüksek fps ile oynuyorum. Siz büyük ihtimalle fps drop işlemciniz yüzünden yaşadınız. Ekran kartının verdiği yüksek fps yi kaldıramadı diye düşünüyorum. Çünkü rx 580 geçince oyunlarda fps oranı azaltı bu sayede işlemcinin yükü hafifledi.

• Arkadaş ağır saçmalıyor. Her yorumda daha da dibe batıyor.

Sana 75 watt çeken gtx 1650 önerirdim ama o bile fazla. 30 wattlık gt 1030 al sen en iyisi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.