Şimdi Ara

7 NCİ KOMD.TUG. TAŞKISIĞI K.YRD.LIĞI/SAKARYA ADAPAZARI Bedelli yapacaklar buraya (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
165
Cevap
3
Favori
78.886
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar, ben de 35b olarak 11 kasımda Sakarya/merkeze teslim olacağım. Sakarya'da birden fazla teslim birliği varmış, birliği merkez olan arkadaşlar bu konuda bilgi verebilir mi? Benimle aynı tarihte teslim olacak arkadaşlar whatsapp grubu falan var mıdır birbirimizle iletişime geçebiliriz.
  • 7 NCİ KOMD.TUG. TAŞKISIĞI K.YRD.LIĞI/TAŞKISIĞI
    1 kasım da teslim olacağım en kolay ulaşımı nasıl sağlarım minibüs servis ile bilgisi olan dönüş yaparsa çok sevinirim. Teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 12 Ekim giden var mı? Giden varsa yazabilir mi, tanışalım?

Birde hafta sonları izin demişler, çarşı izni mi var?
  • quote:

Orijinalden alıntı: guven7790

Bu mesaj silindi.
    hocam bana da 7 NCİ KOMD.TUG. KH. VE KH.BL./ADAPAZARI çıktı. Sanırım aynı yerde yapıcam.
    Nasıl bir yer bilgi verebilir misiniz ?
  • Banada 7 NCİ KOMD.TUG. KH. VE KH.BL./ADAPAZARI çıktı arkadaşlar askerliğini burada yapan veya bilgisi olan yardımcı olabilirmi?
  • Kardeşim öncelikle hayırlı olsun, anlaşılan bu sezon sen ve benden başka kimse gitmiyor.
    Bu arada iletişime geçebileceğim bir sosyal medya platformu veya tel no verebilir misin görüşelim.
  • Delected D kullanıcısına yanıt
    Özelden numaramı bıraktım kardeşim. Ulaşmak istersen ulaşabilirsin.
  • Birliğine akıllı telefon sokan arkadaşlar bunu nasıl başardınız? Bunun için özel bir arama yapılmıyor mu yada daha sonradan bi arama baskını yapılmıyor mu? Ve şarj olayını nasıl hallettiniz

• u145 U kullanıcısına yanıt
    Hocam 12ekim benimde 32B

• Sakarya merkez 32B whtsapp grubu varmi

• 32b ler whatsaap grubyy kuralım :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • muratkalli kullanıcısına yanıt
    32 b bende whatsapp gurubu yok galiba aramızda kuralım
  • Arkadaşlar muhtemelen bedelli yapılabilecek en kıyak yerlerden. 14 Ekim - 1 Kasım tarihlerinde oradaydım. Rahat geçti diyebilirim. Hele bazı arkadaşlarımın bedelli hikayelerini dinledikten sonra ben harbiden rahatmışım dedim.

Sabah içtiması 7:00 da. Hazırlanırım diyebiliyorsan istersen 6:50 de yataktan kalk. Herhangi bir rütbeli gelip kaldırmıyor koğuşu. Ama sabahları traş için tuvaletler baya dolup taştığından 6:30 da kalkmak mantıklı oluyor. Akşam da 17:00 den sonra eğitim, yürüyüş vs. kalmıyor. Artık akşam yemeğinin gelmesini bekliyorsun. Bazen ayakta bazen serbest bekliyorsun. Yemeğini yedikten sonra 20:30 gibi yat içtiması var. Yat içtimasına sivil kıyafetle katılabiliyorsun. Hergün sabahları ihtiyaç duşu var. Onun dışında bedelli takımlarını sıra sıra 20 dk da yıkanma şartıyla haftada 2 defa falan duşa gönderiyorlar. Duş yerinde 30 dan fazla kabin var. Takımlar 50 kişilik. Fazla bekleme olmuyor. Sıcak su sorunu yok. Hayatım boyunca alaturka tuvalete girmedim. Çok dert etmiştim nasıl olacak diye askerde. Şansıma gerek kalmadı alafranga tuvalet vardı ve gayet temizdi. Yine de ekstradan eldiven takıp oturak kısmını kolonyalı mendille sildikten sonra kağıt peçete diziyordum. Ayaklarım uyuşana kadar tuvalette takıldığım zamanlar oldu baya baya rahattı. İsterseniz büyük çöp poşetlerinin ortasını delip o şekilde de oturabilirsiniz. Yine de girmem diyorsanız alaturka tuvalet için 500ml lik pet şişelerinin kapağını delip taharet musluğu gibi kullanabilirsiniz. (Denemedim ama mantıklıymış) Giderken mutlaka kulak tıkaçı götürün. Kulak tıkacı acayip işe yarıyor. Geceleri koğuş hayvanat bahçesi gibi oluyor. Her türlü hayvan sesini çıkaran arkadaşlar mevcut. Kitap götürün. Güzel oluyor. Okuyacak zaman da oluyor. Silmarillion ı rahat rahat bitirdim. PES oynamayı seviyorsanız bol bol 1 lira götürün (Kantinci kağıt parayı da 1 lik olarak bozuyor ama her zaman olmayabiliyor). Kantinde 5 tane PS4 var. Langırt var. PS4 1 liraya 10 dakika oynanıyor. Ben baya pes 2018 oynadım diyebilirim. Keşke kendi dualshock u mu götürseymişim dediğim zamanlar bile oldu çünkü baya baya oynadım :). Akıllı telefon sokmadım ama sokan baya arkadaş vardı. Risk sizin. Komutanlar, rütbeliler vs. hepsi çok iyi insanlar. Özellikle çavuşlar 10 numaralar. Asteğmenlerde öyleydi. Sabah kahvaltısı yetersiz olabiliyordu ama öğle ve akşam yemekleri genelde iyi sayılabilirdi. Daha önceki celpte zehirlenme olayı olduğundan beri baya düzelmiş yemekler. Giderken burun spreyi, boğaz spreyi, mide koruyucu, vermidon ağrı kesici, pişik kremi, el kremi götürdüm sıkıntı çıkmadı. Tuşlu telefonu askercell almamak için ayakkabıya gizleyip girdim. Telefonda sivil hat varsa alıyorlar direk askercell almaya yönlendiriyorlar. O da 120-130 lira civarı birşeydi sanırım. Telefon saklama riskine girmeyeceğim diyorsanız. Sim kartı saklayıp ordan askercell i aldıktan sonra şahsi hattınızı kullanmaya devam edebilirsiniz. Mıntıkalarda kullanmak için latex eldiven alın. 50 li paket 5 lira gibi birşeydi a101 de. Sesten uyuyamam diyorsanız kulak tıkacı şart. 2-3 adet Yastık kılıfı götürün. Renk farketmiyor ama açık mavi normalde hepsi. Kilit falan götürdüm ama hiç kullanmadım. Çoğu dolabın kapağı da bozuk zaten. Nakit geçmiyor. Sadece 30 lira mehmetçik sigortası yaptıracaksanız onun içi lazım oluyor ve belirttiğim gibi kantinci nakit i bozuk 1 liğe çeviriyor. Onun dışında sadece banka kartı. Temassız götürdüm kullandım. Mavi kalem lazım olabiliyor. Kalem sırası beklemek istemiyorsanız götürün. Biz oradayken uzun dönem yok gibi birşeydi. 9 takım bedelli vardı. Max 50-60 tane uzun dönem asker vardı. Ama sanırım değişecekmiş acemiler falan gelecek diyorlardı. Sonuç olarak rahat askerlik yaptık diyebilirim. 18 günün %70 i bekleyerek geçti. Kalan kısımda da yemin töreni yürüyüşü için hazırlıklar falan yapıldı. Ama boşuna yapıldı. Törenin olacağı gün yağmur vardı. Tören gazinoda yapıldı. Yürüyüşe gerek kalmadı. Gidecek arkadaşlara hayırlı olsun şimdiden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Majesthion -- 13 Kasım 2019; 23:5:4 >

• Sevk tarihi 21.12.2019 olan ve adres olarak Merkez Adapazarı yazan arkadaşlar benimle bağlantıya geçebilir. Beraber teslim olabiliriz.

• Merhaba arkadaşlar Ben de bu ayın 21 i gidceğim whatsapp grubu varsa dahil olabilirim

• prince_of_ithilien kullanıcısına yanıt
    Alibarlas03 A kullanıcısına yanıt
    Numaranızı özelden atın whatsapp grubuna ekliyeyim.

• merhaba arkadaşlar 23 aralık 2019 teslim olucak arkadaşlar varmı
  • berixx B kullanıcısına yanıt
    0
  • fth6616 F kullanıcısına yanıt
    Özelden at numaranı hocam ekleyelim

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.