DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
7 Milyon Euro Çalan Güvenlik Görevlisi
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
343
Cevap
11
Favori
10.112
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> 7 Milyon Euro Çalan Güvenlik Görevlisi
Sayfaya Git:
Sayfa: << < önceki 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 sonraki >>>
Giriş
      435 Mesaj
      30 Mart 2013 09:36:36
      quote:

Orijinalden alıntı: stormeagle2

banka soyup yakalanmayan kaç kişi var dünyada bi arştırma yapsaydı keşke. 3 gün sonra yakalandı haberi gelir.

bu ülkede seçim için oy kullanmaya gidip yakalanan adam var. Adam suç işlediğini unutmuş, oy kullanmaya gidiyor.

Malum partiye oy vermek için gitmiştir

Taraf olmaktansa bertaraf olmayi tercih ederim...
    • Yarbay
      2434 Mesaj
      30 Mart 2013 09:50:29
      Meksika sınırını geçerse rahat eder

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

GALATASARAY

Video: Epson TW-9100W - LG TV
      Audio: Pioneer LX-85 - Monitor Audio RX Serisi
      Fotoğraf: Sony NEX-6 - 35 - 1635 - 55210
      Media: Playstation 4 - Pioneer BDP 140
    • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      30 Mart 2013 09:57:30
      Yeni bir akım başlıyor millet uyanmaya başlıyor...

“Petrolü kontrol ederseniz ülkeleri, gıdayı kontrol ederseniz insanları yönetirsiniz” ( Gdo lu gıda)
    • Yüzbaşı
      827 Mesaj
      30 Mart 2013 09:58:29
      Yurt dışına çıkmak için ya da parayi cikarmak için kamyoncular ile anlaşabilir.muhtemelen 1-2 sene yüklü meblada alışverişler yapmaz,sakın bir kasabaya sahte kimlikle yerleşir ardından ticarete atılır parayı ordan kazanıyor gibi gösterir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yüzbaşı
      742 Mesaj
      30 Mart 2013 10:09:00
      Arkadaslar 3-5 liradan bahsetmiyoruz " 7 milyon Euro" deniyor,bu parayı kesinlikle bi bankaya koyamazsınız eğer isviçreye gidemediyseniz,ismi ve resmi her yere dağıtılmıştır,ülke dışına çıkışı için kesinlikle önlem alınmıştır salak değil bu operasyonu yürütenler.Çok çok zeki bi adam değilse yakalanıcak,parada gidecek,hayatıda.. Şayet 900 lira maaş alarak calısan personel ben olsaydım

5 milyonu bi yere gömer,kalan Paranın 2 milyon euro'sunu mobese kameralarının gözü önünde halka acık yerde kapan alır mantıgıyla saçardım,(mantıga gellll) tutuklandıgım zaman tüm parayı bu sekilde dagıttımı,paranın bittiğini söyler(robinhood stayla),5-10 sene neyse yatar ondan sonrada 5 milyonumla kalan hayatımda mutlu mesut yasardım. Kesinlikle suriyeye falan geçmezdim eğer baglantım yoksa orda kimvurduya gidersin,zaten karısık o taraflar,az buz para değil,ortagın bile vurabilir seni..

• Binbaşı
      1296 Mesaj
      30 Mart 2013 10:17:32
      Herkes yurt dışına çıkış planlarını yazmışda bu adam parayı nasıl çıkartacak peki onu kimse yazmamış?
      Hiç bir bankaya koyamaz parayı çanta ile mi taşıyacak adam o kadar parayı ya da bim poşetine mi koyacak?

• Yüzbaşı
      541 Mesaj
      30 Mart 2013 10:36:02
      quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Skywalker

Alıntıları Göster

o nakiti nasıl çıkaracaksın yurt dışına paşam ?

o zaman hocam türkiye den bir ortağa teslim edeceksin,sana parça parça gönderecek parayı ancak ortak güvenilir olmalı kardeş gibi. her hafta 50 bin tl yollasa zaten yolunu bulursun

Salcano Astro 30 - 2013
    • Yüzbaşı
      955 Mesaj
      30 Mart 2013 10:43:32

quote:

Orijinalden alıntı: A.SAYGILI

Herkes yurt dışına çıkış planlarını yazmışda bu adam parayı nasıl çıkartacak peki onu kimse yazmamış?
      Hiç bir bankaya koyamaz parayı çanta ile mi taşıyacak adam o kadar parayı ya da bim poşetine mi koyacak?

Cantaya koyup cikaracak aga olmadi arabaya ozel bolme yaptir. Ornek vereyim Kapikulede bulgar sinir polisi pek bavul kontrol etmez.

"Celladına aşık olmuşsa bir millet,
      İster ezan ister çan dinlet.
      İtiraz etmiyorsa sürü gibi illet,
      Müstehaktır ona her türlü zillet."
    • Yarbay
      2447 Mesaj
      30 Mart 2013 10:47:17
      Adam kart aidatlarımızı çalmış

| M4A785TD-V EVO | Phenom II X4 955 | Red Scorpion | GTX 550 ti | 4 GB DDR3 1333 | Sandisk SSD Plus 120GB | Sharkoon Furious | 500W | Sony Bravia KDL-22BX200 | Logitech G400- F710 - S220 | Samsung Galaxy Note 2 | EP-630 | Samsung Galaxy Tab 8.9 P7300 |
    • Yarbay
      7747 Mesaj
      30 Mart 2013 10:48:16

quote:

Orijinalden alıntı: samsungr522tr

Türkiye dışına çıkamadan yakalanacak.. Okuruz birkaç güne.
      Umarım her şeyi planlamıştır önceden.. Parayı dışarı nasıl çıkaracak acaba..

Ben olsam sağlam bir yere önceden özel bir bölme yaparak parayı gömerdim toprağa. Kaçtığım minübüsü de ormanlık alana götürür yakardım. Bu süre içinde muhtemelen havalimanı ve gümrük kapılarına fotoğraf gönderilmiş olabileceği için bu yollarla sahte pasaport ile bile çıkılmaz sanırım. En mantıklı yol Hatay'a özel otomobil ile geçmek oradan da suriye'ye geçmek.

Civardaki mobese vb. kameralardan kaybolmamız lazım ki izlenmeyelim.. Önceden nerden nereye geçicez civarda hangi güvenlik kameraları var vb. şeylere bakılması lazım zaten. Yoksa eliyle koymuşlar gibi yolda yakalarlar.

Karayollarında jandarma çevirme yapma ihtimali var, olay gününde o yüzden ormanlık alandan sonra birkaç gün güvenli bir yerde saklanmamız lazım daha sonra hataya geçeriz.

Bundan sonra Türkiye'de kalan diğer güvendiğimiz elemana iş kalıyor.. Akraba demiyorum yakın akraba vs kim varsa gözetim altına alırlar muhtemelen.. Aradan bir süre geçtikten sonra eleman işe başlar. Parayı böle böle yurtdışına çıkartır..

Profsun galiba

İphone 7 32GB Mat Siyah
      Playstation 4 500GB l Psn:Omers25
      Xbox One 500Gb l Gamertag:Omers25
    • Yarbay
      2802 Mesaj
      30 Mart 2013 10:53:53
      takıp 3mesaj 3 sayfa olmus bakalım yakalanacak mı?
      orgut ısı olabılır,eger oyleyse yakalanmaz dıye tahmın edıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi b_sevki -- 30 Mart 2013; 10:55:50 >

• Binbaşı
      1601 Mesaj
      30 Mart 2013 10:58:38
      quote:

Orijinalden alıntı: Software Developer

Alıntıları Göster

o zaman hocam türkiye den bir ortağa teslim edeceksin,sana parça parça gönderecek parayı ancak ortak güvenilir olmalı kardeş gibi. her hafta 50 bin tl yollasa zaten yolunu bulursun

paraların seri numaraları belli hiçbi bankaya yatıramazsın

Su sesi,Para sesi,Fan sesi
      30 Mart 2013 11:09:52
      quote:

Orijinalden alıntı: Raimond

5 milyonu bi yere gömer,kalan Paranın 2 milyon euro'sunu mobese kameralarının gözü önünde halka acık yerde kapan alır mantıgıyla saçardım,(mantıga gellll) tutuklandıgım zaman tüm parayı bu sekilde dagıttımı,paranın bittiğini söyler(robinhood stayla),5-10 sene neyse yatar ondan sonrada 5 milyonumla kalan hayatımda mutlu mesut yasardım. Kesinlikle suriyeye falan geçmezdim eğer baglantım yoksa orda kimvurduya gidersin,zaten karısık o taraflar,az buz para değil,ortagın bile vurabilir seni..

Yakalanma riski düşünüülürse bu plan iyiymiş

“Petrolü kontrol ederseniz ülkeleri, gıdayı kontrol ederseniz insanları yönetirsiniz” ( Gdo lu gıda)
      30 Mart 2013 11:15:58
      Kim kime 7 milyar euro emanet eder bu devirde?Tanımadığın bir güvenlikçiyi geçelim yakın akraba , yakın dost olsa bile emanet edilmez.Haber kesinlikle uydurma.

30 Mart 2013 11:16:20
      quote:

Orijinalden alıntı: Nicotinell

Evet paraların seri nosu kayıtlı olduğu için bankalar aracılığı ile yurt dışına çıkaramaz. Mecbüren parça parça çıkaracaktır yurt dışına. O da yıllar sürecek bir süreç. Ayrıca avrupa ve amerika çok sakat. İnterpol ensene biner. En güzel orta asya cumhuriyetleri veya orta doğu ülkeleri gibi gözüküyor.

Hocam bence deniz yoluyla ispanyaya doğru kaçsın ordan panama veya meksikaya geçsin paralarla beraber panamada meksikada suçlu iadesi yok sıkıntı yaşamaz fakat haram para ne kadar hayır eder bilmem

• Yüzbaşı
      907 Mesaj
      30 Mart 2013 11:18:40
      Daha dün oglen gectim o bankanin önünde bise yoktu

• Yarbay
      2997 Mesaj
      30 Mart 2013 11:24:39
      quote:

Orijinalden alıntı: Gayipten Gelen Ses
      paraların seri numaraları belli hiçbi bankaya yatıramazsın

Seri numaraları belli değil..
      Paralar banka şubesinden alınıp G.antep Merkez bankasına gidiyor...
      Banka şubelerinde bu kadar büyük montanlı paraların seri numaralarını alacak cihazlar bulunmaz...
      Bu cihazlar Merkez bankalarında vardır...

Ayrıca bir diğer detay...

Parayı taşıyan araç bankaya ait değil...
      Türkiyede faliyet gösteren nakit taşıma hizmeti veren onlarca firmadan birine ait bir araç...

Bankalar maliyetleri düşürmek için bu zırhlı nakil işlerini de outsource ettiler...
      Anlaşıyorsun firma ile senin şubelerini gezip paralarını topluyor, merkezinde sayıyor istifliyor sonrada merkez bankasına yatırıyor..
      Hatta marketlerdeki paraları bile bu firmalar toplar.. Diasa, Kiler gibi zincir marketlerin akşam kasalarındaki paraları da alır bu firmalar gider istifler saklar ertesi gün bankaya yatırır...

Her hangi bir suistimal e karşı firmalar taşıdıkları paraları sigortalarlar... Yani ben X bankası olarak 10 Milyon TL yi bu firmaya verdiğimde , banka kapısından çıktığından itibaren sorumluluk bu taşıma firmasındadır... Herhangi bir suistimal durumunda bu firmanın sigortası tarafından bankanın mağduriyeti karşılanır...

" Otomobil 100 yılı aşkın süredir kullanılan bir ulaşım aracıdır. Hindistan ineği muamelesi yapıp tapmaya gerek yoktur....!!! "
    • Yüzbaşı
      343 Mesaj
      30 Mart 2013 11:25:56

quote:

Orijinalden alıntı: ALAK_

Alıntıları Göster

Fringe dizisinden alıntı

Hmmmm

There are more things in heaven and earth, Horatio, than are dreamt of in your philosophy.
    • Binbaşı
      1348 Mesaj
      30 Mart 2013 11:31:15
      sınırdan çıkmak için en garanti yol pkklı kılığına girsin.emniyet müdürlüğünün önünde geçse kimse dokunamaz.yüzü kapalı olur zaten,biri durdurursa ben silahımı bıraktım sınır dışına çıkıyorum,çözüm sürecindeyiz siz barış istemiyomusunuz der.

• Yarbay
      6425 Mesaj
      30 Mart 2013 11:33:44
      Lanet olsun hırsızlığa ve onu haklı bulup destek verenlerede,

Dünya üzerindeki canlıların, DNA zincirinde sadece dört Nükleotit bulunur. Her canlı varlık, bu dört temel yapı taşlarının değişik kombinasyonlarıyla yaratılmıştır. Bizim gen zincirimizde ise; Boşluklar vardır. Bunlar beşinci ve altıncı DNA Nükleotidir. Şu an gen aktarımını tamamladık, yeni bir tür yaratmayı başardık, Bu tür insan ile uzaylı melezidir,
Reklamlar
-x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.