Şimdi Ara

7 kişilik araç önerisi olan varmı??? (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
94
Cevap
1
Favori
55.294
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2012deki fiyatları görünce hüzünlendim..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kesinlikle C MAX

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: forduna61

kesinlikle C MAX

YouTube ta Adviser açarsanız rezil olmamak için 3.sıra koltuğuna pturmadığını görürsünüz. Wowcar da ise ufak kadın bile sığamadı.

Neden Grand C Max?

• quote:

Orijinalden alıntı: husamsdu

quote:

kesinlikle C MAX

YouTube ta Adviser açarsanız rezil olmamak için 3.sıra koltuğuna pturmadığını görürsünüz. Wowcar da ise ufak kadın bile sığamadı.

Neden Grand C Max?

Mantıklı bir cevap veremez.. başka konuda yazdığı mesaj ortada

"Bir hb focus bie passat superb 520 insignia vs gibi arclardan daha iyi yol tutar. Yari araclarinin tamami hb dir"

He he deyin geçin. Ben yıllardır bıktım her 7 kişilik araç konusunda bunlara cevap vermekten.. Smax dese gam yemem.. bı Verso bı de C-Max 5 buçuk kişilik arabaları 3 çocuğu olan ailelere bile öneriyorlar.

• husamsdu kullanıcısına yanıt
    Yakiti , yuksek inis binis, ferahlik, saglamlik, yol tutus, sorunsuz tdci motor, otomatik aramiyorsaniz sorunsuz manurl sanziman. Arka koltuklarda gerektiginde 190 boyunda biri bile oturabilir bu da grand c max da arka 3 koltugun bagimsiz hareket edebilmesi ile olur. Fakat bu 3. Sira koltuklar genelde 1.65 ve alti insanlar icin daha uygun olabilir. Grand picasso bu,aractan bir tik daha genistir bu aracin bence tek rakibi odur o da sanzimani. Yol tutusu ve uzun vadede ortaya cikacak olan diger sorunlari ile bu aravin gerisinde kaliyor. Verso ve gran scenice hic girmiyorum bile. Bu 4 araci test etmis biri olarak. Bu sinifin en iyisi galaxy ve s max dir. Grand c max ise optimum bir denge sunuyor. Ozellikle kayar arka kapilar muhtesem bir ozellik. Zaten bu segmentteki rakiplerine malzeme kalitesinden ust donanimda yer alan sony ses sistemine kadar her seyi ile fark atiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: synthesizer

quote:

quote:

kesinlikle C MAX

Neden Grand C Max?

"Bir hb focus bie passat superb 520 insignia vs gibi arclardan daha iyi yol tutar. Yari araclarinin tamami hb dir"

He he deyin geçin. Ben yıllardır bıktım her 7 kişilik araç konusunda bunlara cevap vermekten.. Smax dese gam yemem.. bı Verso bı de C-Max 5 buçuk kişilik arabaları 3 çocuğu olan ailelere bile öneriyorlar.

Bilgi , birikim ve tecrubeyle olur o cumlede yazmis oldugum yaris araclarin geneli c segment ve hb araclar olmasinin teknik aciklamasina dair. Elinizde kullanmakta oldugunuz elektronik cihaz ile google arama motoruna girerek rahatlikla bilgi edinebilir, kendinizi gelistirebilirsiniz. Ayrica belirtmek isterim ki bu mpv sinifi genellikle orta ve ustu yas grubuna hitap etmektedir. Sizin gibi saygisiz bir uslupla konuya girip he he diyerek gecistirin gibi. Yaramaz veledlerin konusma sekliyle mesaj atan birisinden bilgi ya da dogru bir aktarim beklenemez, lakin tahminimce ne yasiniz ne de tecrubeniz buna yeter

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi forduna61 -- 14 Mart 2018; 23:32:32 >
  • forduna61 F kullanıcısına yanıt
    Eyvallah. Ben test etmedim çünkü ben otomatik almak istediğimden direkt eledim C maxi. Dediğim gibi videolarda hep küçüklüğünden bahsediyorlar.

• quote:

Hocam ben çoook araştırdım. En iyisi 5008. Bmw ,Cmax,Citröen,.. Bunların hiç birisi 3. sıra koltuklar yetişkin için değil. Skoda Kodiaq da yan darbelerde devriliyor. Eğer paran yeterse 5008 öneririm. İstediğim fiyata düşmedikleri için ben vazgeçtim. 2017 Allure paketi 119.500'e bıraktı en son bi bayii.

Merhabalar 2017 model 5008 için bu bahsettiğiniz fiyatı hangi tarihte ve hangi bayiden aldığınızı belirtebilirseniz çok sevinirim.

• quote:

quote:

quote:

quote:

kesinlikle C MAX

Neden Grand C Max?

Bilgi , birikim ve tecrubeyle olur o cumlede yazmis oldugum yaris araclarin geneli c segment ve hb araclar olmasinin teknik aciklamasina dair. Elinizde kullanmakta oldugunuz elektronik cihaz ile google arama motoruna girerek rahatlikla bilgi edinebilir, kendinizi gelistirebilirsiniz. Ayrica belirtmek isterim ki bu mpv sinifi genellikle orta ve ustu yas grubuna hitap etmektedir. Sizin gibi saygisiz bir uslupla konuya girip he he diyerek gecistirin gibi. Yaramaz veledlerin konusma sekliyle mesaj atan birisinden bilgi ya da dogru bir aktarim beklenemez, lakin tahminimce ne yasiniz ne de tecrubeniz buna yeter

Beş yıldır 7 kişilik MPV sınıf araç kullanıyorum. 2. Takim lastikleri bitti 3. Takima gectim. Arabanin cigerini biliyorum. Bu sınıfta test etmediğim araç da yok. Üstüne yurt dışında da 7 kişilik araçlar kiralayıp Trde bulunmayan modelleri test etme şansım oldu. Üstelik günlerce..

Grand C-Max araca sahip misiniz? 7 kişilik yolculuk ettiniz mi? Kaç yıl / km test ettiniz de yorum yapıyorsunuz?

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

kesinlikle C MAX

Neden Grand C Max?

Beş yıldır 7 kişilik MPV sınıf araç kullanıyorum. 2. Takim lastikleri bitti 3. Takima gectim. Arabanin cigerini biliyorum. Bu sınıfta test etmediğim araç da yok. Üstüne yurt dışında da 7 kişilik araçlar kiralayıp Trde bulunmayan modelleri test etme şansım oldu. Üstelik günlerce..

Grand C-Max araca sahip misiniz? 7 kişilik yolculuk ettiniz mi? Kaç yıl / km test ettiniz de yorum yapıyorsunuz?

Üstad merhabalar, sizi colt ve grand Picasso forumlarından takip ediyorum. Kendi koşullarımı yazdıktan sonra sizden ve buradaki diğer arkadaşlardan tavsiyelerinizi ve yorumlarınızı paylaşmanızı isteyeceğim. Halihazırda 2017 model manuel 1.0 ambition skoda octavia kullanıyorum, araç henüz 4.500 km de. Annem, eşim, 2.5, 4.5, 6.5 yaşlarındaki üç çocuğumdan oluşan altı kişilik bir ailem var. Yıllık ortalama yedi, maksimum on bin kilometre yol yaparım. Arabayı çok dikkatli ve trafik kurallarına uygun kullanırım, ilk arabamı aldığımdan bu yana yaklaşık 13 yıldır Allaha şükür herhangi bir trafik kazası yaşamadım, hatta trafik cezam bile yok. Dolayısıyla bu kadar titiz bir sürücü olduğum için alacağım araç ya sıfır yada sıfıra yakın temizlikte,

maksimum 20-25 bin km de olmalı. Belirlediğimiz bütçe borçsuz 100 bin, borçlanarak 175 bin TL civarında. Fakat tabiki fiyat ne kadar uygun olursa o kadar iyi olur. Başka yere herhangi bir borcum yok ve kredi kullanırsam 18-24 ay vadede ödeyebilirim. Şu an tamamen çocukların ilerideki eğitim hayatına ve sağlıklı şekilde büyümelerine odaklanmış durumdayım. Onların geleceği için çok yüksek miktarda olmasa da düzenli olarak yatırım yapmaya çalışıyorum ve araba için kredi kullanırsam iki sene boyunca bu yatırımın miktarı azalacak fakat yine de düzenli olarak devam edeceğim. Alacağım aracı 10 yıl kullanmayı düşünüyorum, dolayısıyla bu süre içinde çocukların üçü de onlu yaşların ortalarında olacak. Uzun zamandır yedi kişilik araçları takip ediyorum, izlenimlerini ve fikirlerimi yazdıktan sonra sizlerin görüşlerinizi belirtmenizi isteyeceğim. C-max ve versoyu muadillerine göre daha düşük iç hacme sahip oldukları için eledim. C sınıfında grand Picasso ve 5008 iç hacimlerinin daha büyük olması ve daha işlevsel olmaları ile alternatifler arasında olabilir diye düşünüyorum. D sınıfında alhambra, s-max ve galaxy var, fakat s-max ve galaxy 2.0 motora sahip ve işletme maliyeti bir hayli yüksek diye bunları düşünmüyorum, burada alternatif olarak alhambra kalıyor. Sıfırı şu an 180 bin civarına alınabiliyor, ikinci el ilanı çok az olmakla birlikte (yalnızca 8 ilan var ve en yenileri 2015 model) 2015 modelleri için istenilen fiyat ortalama 115-135 bin aralığında. Sonuç itibariyle yukarıda belirttiğim koşullar dahilinde benim için Grand Picasso, 5008 ve alhambra arasından (veya gerekçelerini belirtmek suretiyle başka marka-model de olabilir) öneriniz hangisi olur. Şimdiden düşüncelerini yazacak herkese teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mask345 -- 20 Mart 2018; 19:23:18 >
  • 3 yıldır babamın arabası olan C4 grand picasso 1.6 ehdi etg aracını ara sıra bizde kullanıyoruz picasso gayet iyi bir araba şimdiye kadar şikayet edeceğimiz olumsuz bir yönü yok biz aldığımızda henüz eat6 yoktu 308 aracımda EAT6 var picassoyu bulabilirseniz eat6 ile tavsiye ederim 3. sıra koltuğa yetişkinler rahat oturabiliyor. ETG6 nın dezavantajı ilk 3 vites geçişlerde hissettiriyor.
  • mask345 M kullanıcısına yanıt
    Hocam benim bu fiyat engelli indirimi ile beraber. Mesajı yazdığım zamanlarda bahsi geçmişti.

Ankara'da bi bayi. Şimdi ellerinde kalmamış ama GT varmış ona da 123.500₺ diyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: feylesof2150

3 yıldır babamın arabası olan C4 grand picasso 1.6 ehdi etg aracını ara sıra bizde kullanıyoruz picasso gayet iyi bir araba şimdiye kadar şikayet edeceğimiz olumsuz bir yönü yok biz aldığımızda henüz eat6 yoktu 308 aracımda EAT6 var picassoyu bulabilirseniz eat6 ile tavsiye ederim 3. sıra koltuğa yetişkinler rahat oturabiliyor. ETG6 nın dezavantajı ilk 3 vites geçişlerde hissettiriyor.

Grand Picasso nun göstergesinin ortada olması sıkıntı olmuyor mu?

• mask345 M kullanıcısına yanıt
    mesajınızı okudum, kendim de 100.000 km civarında kullandığım için size alternatif olarak ford turneo custom otomatiği tavsiye ederim. sıfır 130.000 civarında olup yol tutuşu cüssesine göre çok iyidir. çift kapılı iniş biniş kolaylığı sağlar. biz koltuk yerleşimini birbirine bakacak şekilde değiştirmiştik iç mekanı inanılmaz ferahlatıyor. 8 kişi ile bile bagaj hacminde bir küçülme olmuyor. size tavsiyem bir ford bayisinde incelemenizdir. iyi akşamlar dilerim.
  • konu mpv ve 7 kişiyse cevabım yeni s-max olurdu
  • quote:

quote:

3 yıldır babamın arabası olan C4 grand picasso 1.6 ehdi etg aracını ara sıra bizde kullanıyoruz picasso gayet iyi bir araba şimdiye kadar şikayet edeceğimiz olumsuz bir yönü yok biz aldığımızda henüz eat6 yoktu 308 aracımda EAT6 var picassoyu bulabilirseniz eat6 ile tavsiye ederim 3. sıra koltuğa yetişkinler rahat oturabiliyor. ETG6 nın dezavantajı ilk 3 vites geçişlerde hissettiriyor.

kesinlikle sıkıntı olmuyor göstergeler çok başarılı. Picasso 7 kişilik olarak gayet yeteli ve güzel bir araç mesela eksiklik olarak araçta sport mod yok bu özellik olsa çok iyi olurdu. otomatik modda giderken kulakçıklardan manuel değişime izin veriyor.
  • Rexton

• bu sınıfda lider c-max dır

s-max ve galaxy tabii ki en geniş araçlar fakat grand c-max c sınıfı araçlardan geniş ve yeterli iç hacimin yanında rakipleri picasso ve scenicden kullanışlılık bakımından, yol tutuşu bakımından, malzeme kalitesi bakımından çok önde buna en başta kayar arka kapıları, iç mekanda kullanılan malzeme kalitesini sayabilirim. Dizaynından bahsetmeme gerek yok sanırım hepsinden önde.. 190 boyunda ve iri yapılı bireylerden oluşan 5 kişilik ailemize yeterli tüm konforu sağlıor bu araç. Son olarak tabiiki bu sınıftaki en üst ses sistemi sony ile kendine aşık ediyor.
  • quote:

quote:

quote:

kesinlikle sıkıntı olmuyor göstergeler çok başarılı. Picasso 7 kişilik olarak gayet yeteli ve güzel bir araç mesela eksiklik olarak araçta sport mod yok bu özellik olsa çok iyi olurdu. otomatik modda giderken kulakçıklardan manuel değişime izin veriyor.

Şimdi baktım. Takas kampanyalı 165.000₺.

Aklımı çeldi.

• quote:

bu sınıfda lider c-max dır

s-max ve galaxy tabii ki en geniş araçlar fakat grand c-max c sınıfı araçlardan geniş ve yeterli iç hacimin yanında rakipleri picasso ve scenicden kullanışlılık bakımından, yol tutuşu bakımından, malzeme kalitesi bakımından çok önde buna en başta kayar arka kapıları, iç mekanda kullanılan malzeme kalitesini sayabilirim. Dizaynından bahsetmeme gerek yok sanırım hepsinden önde.. 190 boyunda ve iri yapılı bireylerden oluşan 5 kişilik ailemize yeterli tüm konforu sağlıor bu araç. Son olarak tabiiki bu sınıftaki en üst ses sistemi sony ile kendine aşık ediyor.

Benim ihtiyacım 7 kişilik. C-max in focus platformu üzerinde yapıldığını biliyorum. Dolayısıyla şimdi değil ama, çocuklar 10 lu yaşlara geldiklerinde küçük gelir mi endişesini taşıyorum.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.