Şimdi Ara

7-8 yaşındaki premium d den sıfır b segmentine geçmek ?

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
61
Cevap
1
Favori
2.661
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Otomobil Genel >> Otomobil ve Otomotiv Dünyası Genel >> 7-8 yaşındaki premium d den sıfır b segmentine geçmek ?
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    1635 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Nejdet Ay

“ Yeni nesil b segmenti araçlar satışa çıktığında aracımı değiştirmeyi düşünüyorum.“

Derken ne kastettiniz. Elektrikli filan mı kastediyorsunuz.
    Yeni tanıtılan 208-clio vs. tarzı araçlar.Dikkatimi çeken 208 şuanda
    Edit:Hybrid seçeneğide olacak tabi ama ne kadardan çıkar bilmiyorum.Duruma göre seçenekler arasına ekleyebilirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asdzxcas3507 -- 6 Aralık 2019; 16:1:43 >
    |
    |

Orijinalden alıntı: Logan1990

Hocam yanlış anlama ama isi yokken cisi gelmesi gibi bir durum bu yaşadığınız:) ben 8 yaşında temiz bir w204 bulsam 10 sene binerim en az..sıfır aracinda kendine göre maliyeti var
    Hocam bir nevi haklısınız tabi fakat ben yılın 4 ayı Türkiye'de anca vakit geçiriyorum.Onun haricinde araç otoparkta duruyor.Babama bırakıyorum.2 haftada bir 5-10 km biniyor,senede taş çatlasın 3000-4000 km anca yapıyor araba.Bu koşulda sırf 6000 gibi bir bedeli kaskoya vermek koyuyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Orijinalden alıntı: asdzxcas3507

Hocam bir nevi haklısınız tabi fakat ben yılın 4 ayı Türkiye'de anca vakit geçiriyorum.Onun haricinde araç otoparkta duruyor.Babama bırakıyorum.2 haftada bir 5-10 km biniyor,senede taş çatlasın 3000-4000 km anca yapıyor araba.Bu koşulda sırf 6000 gibi bir bedeli kaskoya vermek koyuyor.

Alıntıları Göster
    Yurt dışında seniz araca çekme belgesi düzenletip vergiden kurtarabilirsiniz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    quote:

Orijinalden alıntı: souledge

Yurt dışında seniz araca çekme belgesi düzenletip vergiden kurtarabilirsiniz

Alıntıları Göster
    Satış yapmak istediğimde ne yapmam gerekiyor ?

Attan inip eşeğe binmektir. Gerçi C180'in ne kadarı at, o da tartışılır.
    |
    |
    D sınıfından B sınıfına bariz fark hissedersiniz moraliniz bozulur amma velakin C sınıfı olabilir.
    |
    |

Hocam 1800cc suanki aracım 1800 küsur TL senelik MTV si

Alıntıları Göster
    1.4 aracin guncel mtv si yillik 1800tl

|
    |

Satıştan ziyade trafikte ufak bir kaza olsa ya da rutin bir kontrol olsa başa bela olur hem kasko sigorta olmayacak hem de çekme belgeli aracı trafiğe çıkarmış olacaksınız bildiğim kadarıyla bu da para cezası ve ehliyete ceza puanı olarak işler.

Siz yurt dışındayken aracı peder beye bırakıyormuşsunuz ben olsam babamı böyle bir durumda bırakmak istemem.

Sürekli kullansaydınız kesinlikle değiştirmeyin derdim de yılda 4 ay için evin önünde 1.8 motor mercedes bulundurup yüksek vergi vermenin mantığı yok bence.

Bu arada tek elden kullanılmış temiz mercedes iyi para eder piyasa çok yükseldi satmayı düşünürseniz ucuza vermeyin
    |
    |
    asdzxcas3507 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Net söyliyim ilk başlarda idare edicez artık ayağına eyvallah dersin 6. Ayda Ah eski arabam aahhh dersin 1.yılda arkadaşlarına bende önceden c180 vardı kafama ediyim gittim sattımda bunu aldım dersin tabi BENCE

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    2781 Mesaj
    Yalnız değilsiniz. Çoğu insan bunu yapıyor. Keyfiyet değil zaruriyet. Yoksa tartışılacak yanı yok. D premium birde. Pehh..

Yürütme maliyeti ocak söndürür.

|
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: Göleli_At_Hırsızı

Yalnız değilsiniz. Çoğu insan bunu yapıyor. Keyfiyet değil zaruriyet. Yoksa tartışılacak yanı yok. D premium birde. Pehh..

Yürütme maliyeti ocak söndürür.
    Hocam önceden heves vardı,bazı şeylerden feragat edip bile alıyorduk ama gördüm ve anladım ki araba eğer spor değilse(spordan kastımda,sadece keyif için için üretilmiş araçlar mesela roadster)sadece bir ulaşım aracı.Güvenlik açısından eksiği yoksa ve ekonomikse kafi gibi geliyor artık.

|
    |

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Binbaşı
    1635 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Brother ToLGa

ufak ufak parça fiyatı sıkmaya başladıya örnek verebilir misiniz
    Hocam araç bakımlı olsada yaştan kaynaklı ömrü dolan parçalar oluyor.Balata,zrot,amortisör gibi vs. vs. normal bir arabadan 3-4 kat maaliyetli.Mesela en son detaylı bakımda sadece şanzıman yağına bile 550 TL para verdim(işçiliksiz),6 litre alıyor.

Orijinalden alıntı: The Raider

Satıştan ziyade trafikte ufak bir kaza olsa ya da rutin bir kontrol olsa başa bela olur hem kasko sigorta olmayacak hem de çekme belgeli aracı trafiğe çıkarmış olacaksınız bildiğim kadarıyla bu da para cezası ve ehliyete ceza puanı olarak işler.

Siz yurt dışındayken aracı peder beye bırakıyormuşsunuz ben olsam babamı böyle bir durumda bırakmak istemem.

Sürekli kullansaydınız kesinlikle değiştirmeyin derdim de yılda 4 ay için evin önünde 1.8 motor mercedes bulundurup yüksek vergi vermenin mantığı yok bence.

Bu arada tek elden kullanılmış temiz mercedes iyi para eder piyasa çok yükseldi satmayı düşünürseniz ucuza vermeyin
    O konuda pek bir bilgim yoktu.Eğer öyleyse zaten mümkünatı yok.Sağolun

|
    |

• Binbaşı
    1473 Mesaj
    quote:

Hocam 1800cc suanki aracım 1800 küsur TL senelik MTV si

Alıntıları Göster
    ben 1.6-1.8 arası hacme sahip 7-11 yaş arası olan araçlarda 1200 lira olarak biliyorum şuan ki yıllık mtv vergisini (609x2)

tam 1800cc olarak hacim değeri yok, 1796cc dir o vergiye takılmasın diye.

• Binbaşı
    1635 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: suatcagdas

ben 1.6-1.8 arası hacme sahip 7-11 yaş arası olan araçlarda 1200 lira olarak biliyorum şuan ki yıllık mtv vergisini (609x2)

tam 1800cc olarak hacim değeri yok, 1796cc dir o vergiye takılmasın diye.

Alıntıları Göster
    Bu sene düştü daha hocam

Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
bankalar.org
emek server
Media Sözlük
Canlı Tv izle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,438
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.