Şimdi Ara

7

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
36
Favori
53.618
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rat.planet -- 23 Şubat 2020; 20:25:36 >

• Emeğe saygı

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam ilk başta emeğinize sağlık...

Ancak size danışmak istediğim ayrı birşey var. Oda proficiency sınavı.

İtüde hazırlıkta öğrenim görüyorum.

Okul bir takvim belirliyor ve okutmanların tek amacı takvimi yerine getirmek.

Bu yüzden çok anlamadığımız yer kalıyor ve tekrar soramıyoruz. Çünkü zaman kısıtlı.

Şimdi size danışmak istediklerim ;

Önceki konularda bahsettiğiniz gibi Türkçe çalışıcam kesinlikle.

Grammer in Use Red-Blue-Green Kitapları üzerinden gramer konularını çalışıcam.

Read At Work 2 kitabı aldım. Günde en az 4 makale okuyacağım.

Yaklaşık 1 saat listening yapacağım.

Sanırım tek sıkıntım writing olacak onuda giderek aşmaya gayret edeceğim. (Kendime konular belirleyip yazılar yazıcam ve ingilizce bilen arkadaşlarıma yada okulumdaki writing officesine göstericem )

Sınavım 24 Temmuzda

Sizce yeterli seviyeye gelebilirmiyim bu sürecde...

• AlphaScramble kullanıcısına yanıt
    Geçmişteki sınavlara ait sorular varsa onları muhakkak çözün.Özellikle kelimeleri öğrenin.
    Bakın normal bir insan 5 ayda bırakın hazırlık sınavı geçmeyi(ki aslında çok abartılır zor denir.Hayır zor değildir tekniği vardır.) rahatlıkla c1 düzeyinde İngilizce öğrenebilir.Farklı alanlarda fazla okuma yapmadığı için belki çok kelime bilmez.
    Read At Work güzel bir okuma kitabı.Etkisi olur tabiki.
    Writing konusunda Google'da essay örneklerini inceleyebilirsin.Bunlara ait kalıplar var.Onları not alıp cümle içinde kullanırsan etkili olur.
    Bunları yapmadan dediğim gibi sınav sorularını iyi incele.
    Gramer soruları nasıl sorulmuş mesela?
    Okuma metinlerinde nasıl sorular gelmiş? Hangi alanlarla ilgili?
  • quote:

Orijinalden alıntı: rat.planet

Geçmişteki sınavlara ait sorular varsa onları muhakkak çözün.Özellikle kelimeleri öğrenin.
    Bakın normal bir insan 5 ayda bırakın hazırlık sınavı geçmeyi(ki aslında çok abartılır zor denir.Hayır zor değildir tekniği vardır.) rahatlıkla c1 düzeyinde İngilizce öğrenebilir.Farklı alanlarda fazla okuma yapmadığı için belki çok kelime bilmez.
    Read At Work güzel bir okuma kitabı.Etkisi olur tabiki.
    Writing konusunda Google'da essay örneklerini inceleyebilirsin.Bunlara ait kalıplar var.Onları not alıp cümle içinde kullanırsan etkili olur.
    Bunları yapmadan dediğim gibi sınav sorularını iyi incele.
    Gramer soruları nasıl sorulmuş mesela?
    Okuma metinlerinde nasıl sorular gelmiş? Hangi alanlarla ilgili?

Reading örneği :http://www.testatolyesi.com/UserFiles/File/Reading/test.atolyesi.reading2.pdf

Genelde toplumsal veya bilimsel problemler ağırlıklı oluyor hocam bu yıl çok obezitenin üzerinde durdular.

Gramer örneği :http://www.testatolyesi.com/UserFiles/File/Grammar/test.atolyesi.clozetest1.pdf

Restatement örneği :http://www.testatolyesi.com/UserFiles/File/Restatement/test.atolyesi.restatement4.pdf

Amacım proficiency geçmek değil zaten hocam, yetkin sayılıcak seviyede ingilizce öğrenmek.

• https://www.youtube.com/channel/UCSWVBMS8jCNEy1MRvHsvnxQ

mesut hoca, yds sınavında kullanılan paragraflar üzerinden metin incelemeleri yapıyor. özellikle kelimeyi metin ile ilişkilendirerek anlatmasının çok faydasını gördüm şiddetle tavsiye ediyorum. özet grammer dersleri de var.
  • Hocam hem kelime hem de reading de iyi bir yere hızlıca gelebilmek için önerdiğiniz sitelerden günde kaç tane okumalıyız?
  • SevgilisiOlanMan kullanıcısına yanıt
    YDS gibi bir sınavdan iyi puan almak istiyorsanız ortalama 6000 civarı kelime bilmek gerekir.
    Belki az bile yazdım.
    Soru tiplerini incelerseniz birçok alanla ilgili soru geliyor.Çok okumak gerekiyor.
  • rat.planet kullanıcısına yanıt
    Romanlar ve önerdiğiniz kaynaklar yeterlidir o zaman reading için.
    kelime haznesini geliştirmek isteyenler içinde Lesson For İelts Reading kitabı tavsiye edebilirim kelimeleri exercise bölümleri ile aklınıza kazıtıyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • SevgilisiOlanMan kullanıcısına yanıt
    Sadece şu kaynak yeterlidir diye kimse diyemez.Çünkü sınav her sene daha da zorlaşıyor.Özellikle İngilizce dili.
    Gerçekten çok okumak gerekir.Üstteki kaynaklar çok büyük bir yardımcı olur.Bunlara ek olarak okuma kitaplarını da öneririm.
    Mesela Read & Think English kitabı güzel makaleler içeriyor.Read at work serisi var.
    Reading için alacağınız kitap tek bir konu,alan içermemeli.
    Mesela benim önerdiğim Read and Think English kitabının içinde;
    Culture,Travel,Tradition,Celebration,people,Business,Empowerment,History,Geograpy,Gastronomy
    10 ana bölüm var.Bu her bölümde 10-12 arası makale var.
    İşte alacağınız reading kitabı bu tarzda olmalı.Birçok alanla ilgili bol makale olmalı.Bu şekilde hazırlanmış kitaplar fazla yok.

Bu arada cbc derslerinin okuma metinleri de YDS reading alıştırmaları için çok iyi yardımcı kaynaktır.
    Yine İngilizce gazetelerin ekonomi,tarih,kültür,sağlık bölümleri okunabilir.
    Kitap az ama online kaynak çok.

Roman okumak İngilizce'yi çok etkili şekilde geliştirir.Çok öneriyorum bunu.Ama YDS için etkili olmaz.Zira romanlarda tek bir konu uzun süre anlatılır.Yani roman okursanız birçok alanla ilgili kelime öğrenme süreniz çok uzar.

• Eyvallah hocam çok faydalı bir konu olmuş. B1 seviyesine kadar İngilizce bilgim var ve internette söyledikleri kadarıyla %80 okuduğunu anlamak %20 gramer diyorlar.
    Bu sebeple seviyelendirilmiş İngilizce kitaplar okuyorum sizce edatlar,bağlaçlar ve ing.deyimsilere ne zaman giriş yapayım(En zayıf olduğumu düşündüğüm konu:(
    Düzenleme:Okuduğum kitap ''800 core words'' den oluşuyor. Elimde en fazla ''1400 core words'' içeren seviyesi Low-İntermediate kitap var. Hedefim sınavda 60 puan almak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kty28 -- 23 Şubat 2018; 18:59:15 >
  • kty28 kullanıcısına yanıt
    Seviyenizi arttırmanız için önce gramere öncelik vermeniz gerekir.Upper düzeyine kadar gramer çalışmanızı öneririm.
    Sonrasında bolca okuma çalışmaları yapmanız gerekir.Farklı alanlarla ilgili metinler okuyun.
    Seviyelendirilmiş hikaye kitapları sınav için yeterli olmaz.Çünkü birçok alanla ilgili okuma metinleri soruluyor.
    Kısacası çok çalışmak gerek.
    Teşekkürler hocam,bireysel çalışacağım ;gramere de 50-50 yaparak başlıyacağım. Deyimleri sona atacağım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kty28 kullanıcısına yanıt
    Evet deyimleri biraz sona bırakmak daha doğru olur.Edatları ve bağlaçları her daim önemseyin derim.
    Başarılar.
  • Hocam gene çok faydalı bilgiler yazmışsınız.Çok teşekkür ederim.Yds her sene daha da zorlaştırılıyor.

İngilizcesi sıfır olan birisi Yds den 60 puan almak için kaç ay ne kadar süre çalışması lazım.Herkesin ikerleme hızı farklıdır ancak genede günde 3 saat çalışıp misal 180 günde yds den 60 alınabilinirmi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Konu güncel.
  • quote:

Orijinalden alıntı: okidoki64

Hocam gene çok faydalı bilgiler yazmışsınız.Çok teşekkür ederim.Yds her sene daha da zorlaştırılıyor.

İngilizcesi sıfır olan birisi Yds den 60 puan almak için kaç ay ne kadar süre çalışması lazım.Herkesin ikerleme hızı farklıdır ancak genede günde 3 saat çalışıp misal 180 günde yds den 60 alınabilinirmi?

Ben rat planet hocamın dersleriyle(ingilizce bilgim çok düşüktü) 4 ay çalıştım cbc 1. seviye bitmişti. Daha sonra yaz ayının başlangıcında yds'ye çalışmaya başladım 3 ay da yds' ye çalıştıktan sonra 2017 eylül yds' den 75 puan aldım. Gündelik olarak çalışma saatim değişkendi fakat günde ortalama 3 saat çalışıyordum. Yani toplam 7 ay falan sürmüştü.
  • Bangb kullanıcısına yanıt
    Dersler hakkında şu konuya yorum yazarsanız diğer arkadaşlar da okur;
    https://forum.donanimhaber.com/6-adimda-ucretsiz-ingilizce-ogren--120127902
  • Bangb kullanıcısına yanıt
    Yanıt verdiğiniz için teşekkür ederim.İngilizce tam bir sorun artık çözmek istiyorum.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.