Şimdi Ara

6s plus 64 gb satıyorum x alıyorum bi bakarmısınız?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
226
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 6s plus 64 lük 1 ay garantisi kaldı 2350 liraya satıyorum ve yarın çıkacak x almaya karar verdim TURKCELL bayisinden 2300’peşin kalanı taahhütlü almaya karat verdim sizce sattığım fiyat nasıl değerlendirirmisiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yazmayayım dedim ama dayanamadım, ya arkadaş şu içinde olduğumuz durumda kimsenin garantisi yokken, nedir bu savurganlığın sebebi? Yok kendi cihazını iyi paraya satmış olacakmış yok bilmem ne.... Yani 3000 liraya sat, eee 2500 lük bir şey alacaksan tamam ama sen tutup 3000 daha koyacaksın üzerine. Birde öyle veya böyle kredili alacaksın bunu(tarifeye ek de, senetli de neli dersen de kredilidir bu) Yeni cihazın garantisi 24 ay olacak ve sende 24 ay bunu ödeyeceksin belki. Değer mi? Elindeki cihazla yapmak isteyip yapamadığın ve sürekli yapmak zorunda olduğun(seni buna mecbur bırakan) nedir söyle bizde öğrenelim. Hava atmak mı?

Yapmayın etmeyin, birazcık elinizi vicdanınıza koyun.... Şuanki gelir kaynağınızın garantisi yok, hele şu durumda hiç yok, iki gün sonra para lazım olsa ne yapacaksınız? Zaruru şeyler haricinde harcama yapmayın, hele böyle lükse yönelik bir şey için hiç yapmayın.

Bunlar sadece birer tavsiye, uyarsanız da kendinize uymazsanızda. Ama şunu unutmayın, bu kadar harcama meraklısı olup sonradan neden böyle oldu demek zorunda kalabilirsiniz.
    Belirttiklerinize kısmet katılsam da biraz fazla tepki gösterdiğinizi düşünüyorum.

Günümüz şartlarında birçok telefon günlük ihtiyaçlar için fazlasıyla yeterli. İhtiyaç kısmı kişiye göre değişse de günlük rutinler itibariyle bir çok cihaz ( hatta daha ucuz cihazlar ) her işi görecektir.

Ama siz de hak vereceksiniz ki olay sadece ihtiyaçları gidermek değil. Araba konusunda aynı şey geçerli; ferrari alan adama da aynı şeyi söylemek gerek. BMW, WW, hatta Fiat bile iş görür. Belki de kredi ile alıyordur.

Güzel bir yerde yemek yiyen kişiye de aynısını söylemek gerek. Peynir ekmek de karnını doyurur. Belki de kredi kartıyla yemek yiyordur.

Olay sadece ihtiyaç değil insan olmakla alakalı.

Eminim sizin de başkasına göre lüks sayılabilecek sevdiğiniz, keyfi zevkleriniz vardır. Bunları aldığınız- yaptığınız için sizi suçlamayacaksak; sizin de bunu yapmamanız doğru olacaktır.

Doğru olup olmadığı konusunda tabiki fikriniz olabilir, tabiki yorumunuzu da yapabilirsiniz ama tepkiyi biraz daha kontrollü yapmak iyi olacaktır
  • Up

• Bence gayet güzel rakam

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ReJim kullanıcısına yanıt
    X baya pahalı ancak artık napacaz yapacak bişey Yok

• CaNeRR kullanıcısına yanıt
    X fiyatına yapacak birşey yok. Fark konusunu siz değerlendireceksiniz. Ama kendi cihazınızı iyi rakama satmış olacaksınız.

Eywallah

• Turkcell bayisinden bir kısmı peşin ödenip alınabiliyor mu?

• Yazmayayım dedim ama dayanamadım, ya arkadaş şu içinde olduğumuz durumda kimsenin garantisi yokken, nedir bu savurganlığın sebebi? Yok kendi cihazını iyi paraya satmış olacakmış yok bilmem ne.... Yani 3000 liraya sat, eee 2500 lük bir şey alacaksan tamam ama sen tutup 3000 daha koyacaksın üzerine. Birde öyle veya böyle kredili alacaksın bunu(tarifeye ek de, senetli de neli dersen de kredilidir bu) Yeni cihazın garantisi 24 ay olacak ve sende 24 ay bunu ödeyeceksin belki. Değer mi? Elindeki cihazla yapmak isteyip yapamadığın ve sürekli yapmak zorunda olduğun(seni buna mecbur bırakan) nedir söyle bizde öğrenelim. Hava atmak mı?

Yapmayın etmeyin, birazcık elinizi vicdanınıza koyun.... Şuanki gelir kaynağınızın garantisi yok, hele şu durumda hiç yok, iki gün sonra para lazım olsa ne yapacaksınız? Zaruru şeyler haricinde harcama yapmayın, hele böyle lükse yönelik bir şey için hiç yapmayın.

Bunlar sadece birer tavsiye, uyarsanız da kendinize uymazsanızda. Ama şunu unutmayın, bu kadar harcama meraklısı olup sonradan neden böyle oldu demek zorunda kalabilirsiniz.

• _AveNTuriN_ kullanıcısına yanıt
    Belirttiklerinize kısmet katılsam da biraz fazla tepki gösterdiğinizi düşünüyorum.

Günümüz şartlarında birçok telefon günlük ihtiyaçlar için fazlasıyla yeterli. İhtiyaç kısmı kişiye göre değişse de günlük rutinler itibariyle bir çok cihaz ( hatta daha ucuz cihazlar ) her işi görecektir.

Ama siz de hak vereceksiniz ki olay sadece ihtiyaçları gidermek değil. Araba konusunda aynı şey geçerli; ferrari alan adama da aynı şeyi söylemek gerek. BMW, WW, hatta Fiat bile iş görür. Belki de kredi ile alıyordur.

Güzel bir yerde yemek yiyen kişiye de aynısını söylemek gerek. Peynir ekmek de karnını doyurur. Belki de kredi kartıyla yemek yiyordur.

Olay sadece ihtiyaç değil insan olmakla alakalı.

Eminim sizin de başkasına göre lüks sayılabilecek sevdiğiniz, keyfi zevkleriniz vardır. Bunları aldığınız- yaptığınız için sizi suçlamayacaksak; sizin de bunu yapmamanız doğru olacaktır.

Doğru olup olmadığı konusunda tabiki fikriniz olabilir, tabiki yorumunuzu da yapabilirsiniz ama tepkiyi biraz daha kontrollü yapmak iyi olacaktır

Harcama yapmak ayrı, olmayanı harcamak ayrı konu. Bahsettiğiniz şeylerin zaten bununla çokta ilgisi yok, bir ferrariyi zaten maddi durumu uygun olmayan biri taksitle veya krediyle alamaz. Ki alsa bile zaten enticesi bellidir, o aracın kullanım amacı farklıdır. Ama bu telefonu bir şekilde alabilir, ki zaten hatayada bu durum itiyor. Hangi vitrinden geçseniz bilmem kaç ay taksitle, senetle, krediyle vs vs diye yazarak zaten yolunu açıyorlar. Kredi kartını hepimiz kullanıyoruz, kullanmak mesele değil, önemli olan her ekstrede sıkıntısız ödeyebilmek.

İnsan olmak eğer lükse eğilim demekse sizin için sıkıntı yok, amaaaa insan olmak(insanı diğer canlılardan ayıran özelliğidir düşünmek) elindekini verimli kullanmak, bir şekilde kendini ve bakmakla yükümlü olduklarını ilerisi için garantiye almak için adımlar atmak ise o zaman bu duurm onunla bağdaşmıyor.

Hele hele, elimdekini iyi paraya sattım deyip kendini kandırma şeklinde vicdan rahatlatıyorsa insan o zaman zaten herşey nettir. Haaa cebinde paran vardır, gider alırsın amenna. Ama sırf değişmek için gidip krediye girip almak....

İşinizin olmadığı bir gün gidin çarşıda bir tur atın, telefoncuların ve bilgisayar alım satımcıların vitrinlerine, oto galerilere bakın ne kadar lükse eğilim gösterdiğimizi daha net görürsünüz. Elbette hepimizde var bu, ama bunu frenlemek lazım mümkün olduğunca. İlla bir şeylere para harcayacaksak bize katkısı olabilecek bir şeye olsun, ne bileyim işimizde yükselmemize yarayacak bir eğitim, yabancı dilimiz yoksa bir kurs ya da en basiti değişik sinema, tiyatro veya çeşitli kültürel etkinlikler vs

• yurt dışında 4.000 tlye alıp üzerine macbook alırdım ben olsam

• doğuştannicksiz kullanıcısına yanıt
    Kredi notu yeterliyse oluyor

• _AveNTuriN_ kullanıcısına yanıt
    Düşüncenize saygın duyuyorum. Dediğim gibi; kısmen de katılıyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.