Şimdi Ara

690G ve X1250 hk.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
1.781
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yeni bir sistem topluyorum şu anda intelin D946GZIS anakartını kullanıyorum 256 mb ekran kartı var hesapta ama hiç bir oyunu oynatamıyor diyebilirim zaten oynadıgım tek oyun var(pes6)yeni sisteme ilk etapta ekran kartı almak istemiyorum,hiç değilse dx10 destekli ekran kartları ucuzlayıncayakadar.x2 3800 alıcam anakart olarak MSI 7327 K9AGM2-FIH 690G"yi biraz inceledim coğu arkadaş en iyi onboard ekran kartına sahip olduğunu söylüyor acaba hangi oyunları oynayabiliriz bu kartla ya da ben hiç onboard kart almasam mı karar veremedim görüşlerinizi bekliyorum

• En iyi tümleşik ekran kartı MSI K9AGM2-FIH modelinde demeyelim de, 690G çipsetli anakartlarda diyelim. Sonuçta 690G çipsetine sahip tüm anakartlarda x1250 var. MSI modellerinin farkı ise diğer markaların 690G çipsetli modellerinde 4 ram slotu varken, MSI'da 2 ram slotu var.
    Tümleşik x1250'yi harici x550 gibi düşünsek çok yanlış olmaz. PES6'yı oynatır ama nasıl? Bu nasıl kısmını kullanan biri açıklar sanırım.
    Biostar TA690G için bu linke bakabilirsin:http://forum.donanimhaber.com/m_13838267/tm.htm

• Ben 690G ler içinde epey bir araştırmadan sonra ASUS ve MSI arasından
    HDMI çıkışı olduğu için MSI tercih ettim
    Sistemi bugün kurdum sorunsuz çalışıyor
    Henüz iyi bir oyun kurup denemedim ama
    Çok verimli olacağını sanmıyorum
    Bir süre sonra iyi bir ekran kartı aalarak
    sistemi tamamlamayı düşünüyorum

Anakart İşlemci ve Ram leri Exa bilgisayardan aldım
    Fiyatları hesaplı ve peşin ödemede %5 indirim yapıyorlar
  • Bu anakartların özelliği üstlerinde en azından giriş seviyesi bir ekran kartı barındırması.Yani böyle bir anakart alırsanız ve oyun oynarsınız.Ama tatmin etmezse en azından giriş seviyesi değilde orta seviye bir kart almanız gerekir.
  • arkadaşlar ben geçen gün asus m2a modelini aldım x2 3600 işlemci ve 1gb ramle kullanıyorum öncelikle vista kurdum kendi verdiği puanlamada ekran kartına 2.9 verdi gayet güzel çalışıyor oyun olarak fifa 2007 kurdum 1280*1024 de gayet güzel oynanıyor pes de oynanır heralde prince of persia two thrones ve warrior within çözünürlüğü en yükseğe alınca detayları düşürürsem akıcı bir şekilde oynanıyor need for speed carbon da aynı şekilde oynanıyor lord of rings 2 de gayet başarılı daha fazla oyun deneyemedim ama kart benim çok hoşuma gitti eskiden fx5200 ekran kartım vardı siz düşünün gerisini. oyunları vistada denediğim için sanırım xp kurarsam çok daha iyi olucak oyun performansı açısından. daha deneyeceğim oyunlar var açıkçası onboard ekran kartında oyun oynamak şaşırtıcı ve çok güzel her türlü sorunuzu yanıtlamaya çalışabilirim elimden geldiği kadarınca. x550 de heralde bu kadar oynatıyordur

• teşekkürler drfarukay aradığım bilgileri senden almış oldum sanırım ben bu kartı alacağım ...
  • Kardeş Her Onboard Ekran Kartı Alacak Arkadaşa Söylüyorum. Bir Çok Oyunu (NFS CARBON, RESİDENT EVİL 4, SİLENT HİLL 4, THE PUNİSHER, RAİNBOWSİX LOCK DOWN...) Gibi Oyunları Oynayamayacaksın. Çünkü Bu Gibi Oyunlar Harici Ekran Kartı İstiyorlar. Oyunu Yükleyip Crack Yaptıktan Sonra Oyuna Tıkladığında Microsofta Hata Raporu Göndermeye Kalkıyor. Yani Oyun Açılmıyor. Bende İntel 950 Var. Dolabımda Duran Çoğu Oyunu Uzaktan İzliyorum. Yani Ekran Kartı Alana Kadar Bu Oyunlardan Uzak Kalabilirsin. Benim Gibi...
  • quote:

Orjinalden alıntı: xmostwantedx

Kardeş Her Onboard Ekran Kartı Alacak Arkadaşa Söylüyorum. Bir Çok Oyunu (NFS CARBON, RESİDENT EVİL 4, SİLENT HİLL 4, THE PUNİSHER, RAİNBOWSİX LOCK DOWN...) Gibi Oyunları Oynayamayacaksın. Çünkü Bu Gibi Oyunlar Harici Ekran Kartı İstiyorlar. Oyunu Yükleyip Crack Yaptıktan Sonra Oyuna Tıkladığında Microsofta Hata Raporu Göndermeye Kalkıyor. Yani Oyun Açılmıyor. Bende İntel 950 Var. Dolabımda Duran Çoğu Oyunu Uzaktan İzliyorum. Yani Ekran Kartı Alana Kadar Bu Oyunlardan Uzak Kalabilirsin. Benim Gibi...

intelin onboard çözümlerinde öyle sorunlar var ama amdnin x1250 ekran kartı olan 690g modellerinde hiçbir sorun çıkmadan oynayabilirsiniz .
    şu ana kadar oynadığım oyunlar:
    need for speed carbon
    fifa 2007
    prince of persia warrior within
    prince of persia two thronees
    lord of the rings 2
    daha deneyeceğim oyunlar var yazarım burada crackle filen uğraşmanıza gerek yok intelin vga çözümleriyle oyun oynanmaz sadece masaüstü içindir ayrıca gma 950 den sonra vista için x3000i çıkardı intel ama o da sadece vista için. onda da harici ekran kartı problemleri çıkıyormuş

• quote:

Orjinalden alıntı: sayi77

teşekkürler drfarukay aradığım bilgileri senden almış oldum sanırım ben bu kartı alacağım ...

pişman olmuyacaksın sayi77 şimdiden hayırlı olsun. asusu sana rahatlıkla önerebilirim 4 ram slotu var msida 2 tane. asusun overclock menüsü güzel msi bilmiyorum nasıl. asusun hem vga hem dvi çıkışı var hdmilı modeli farklı ben kullanmayacağım için dvilı modeli aldım lcd için. msida hdmi ve vga çıkış var galiba piyasadaki modelde. sapphire modelinde ise her türlü çıkış var ve genişleme seçeneği de çok ama fiyatı biraz daha pahalı ve şu anda pek bulunmuyor. alırken bunlara dikkat et

• quote:

Kardeş Her Onboard Ekran Kartı Alacak Arkadaşa Söylüyorum. Bir Çok Oyunu (NFS CARBON, RESİDENT EVİL 4, SİLENT HİLL 4, THE PUNİSHER, RAİNBOWSİX LOCK DOWN...) Gibi Oyunları Oynayamayacaksın. Çünkü Bu Gibi Oyunlar Harici Ekran Kartı İstiyorlar. Oyunu Yükleyip Crack Yaptıktan Sonra Oyuna Tıkladığında Microsofta Hata Raporu Göndermeye Kalkıyor. Yani Oyun Açılmıyor. Bende İntel 950 Var. Dolabımda Duran Çoğu Oyunu Uzaktan İzliyorum. Yani Ekran Kartı Alana Kadar Bu Oyunlardan Uzak Kalabilirsin. Benim Gibi...

ben zaten topic"in basında da yazdıgım gibi d946 GZIS kullanıyorum ve bu anakart "gma 3000"256lık ekran kartı barındırıyor ve senin dedigin gibi hiç bir oyunu oynayamıyorum.Şimdi sistem değişikliğine gidiyorum,normalde ekran kartı alıcaktım ama şu anki bütçem müsait değil ve de bi müddet bekleyip dx10 destekli bi ekran kartı almanın daha mantıklı olacagını düşündüğüm için böyle bir yol izliyorum,yine de görüşüm için teşekkürler

• quote:

Orjinalden alıntı: drfarukay

quote:

teşekkürler drfarukay aradığım bilgileri senden almış oldum sanırım ben bu kartı alacağım ...

pişman olmuyacaksın sayi77 şimdiden hayırlı olsun. asusu sana rahatlıkla önerebilirim 4 ram slotu var msida 2 tane. asusun overclock menüsü güzel msi bilmiyorum nasıl. asusun hem vga hem dvi çıkışı var hdmilı modeli farklı ben kullanmayacağım için dvilı modeli aldım lcd için. msida hdmi ve vga çıkış var galiba piyasadaki modelde. sapphire modelinde ise her türlü çıkış var ve genişleme seçeneği de çok ama fiyatı biraz daha pahalı ve şu anda pek bulunmuyor. alırken bunlara dikkat et

dostum senin ana kartının tam adını yazar mısın ya da bi link atabilirmisin benim baktıgım kadarıyla senin kartta sli desteği de var bu benim için cok önemli ayrıca 4 adet ram slotu da önemli bir özl.. tabi.Sanırım sendeki anakartı almak benim için daha uygun düşecek.

• malesef sli ya da crossfire desteği yok zaten matx bu anakartların hepsi. anakartın tam adı asus m2a vm modeli. eğer googleda aratırsan bir sürü incelemesi var fikir sahibi olabilirsin
    asusun sitesi
    http://www.asus.com/products4.aspx?modelmenu=1&model=1568&l1=3&l2=101&l3=496
    ben vatandan aldım oradan da bakabilirsin ama çok ayrıntılı yazmamışlar özelliklerini
  • intelin onboard ları sadece film izlemeye görüntü almaya yarıyo zaten
    ati ve nvida nınkiler ile yakından uzaktan alakası yok.

yukarıda bi arkadaş sölemiş x1250 x550 ye çok yakın performans sunar.
    pes6, prince of persia, fifa2007 gibi oyunlarda normal çözünürlükte sorun yaşamazsın. ama next gen dediğimiz son dx9 oyunlarında düşük çözünürlük ve düşük detay da bile çok bişey beklememek lazım.

yani maddi olarak toparlanana ve harici bi ekran kartı alana kadar oada 1-2 ay falan idare edebilecek bi performansı var. oyundan adam gibi zevk almak her onboard da olduğu gibi bunda da zor. tabi sık sık oyun oynanan kullanıcı için geçerli bunlar.
    yoksa aslında özellikleri itibari ile oyun dışı bütün uygulamalrda oldukça güncel bi çipset 690g...
  • arkadaşlar intelin onbord unda kendinden 256 mb remimi var yoksa remden mi calıyor
    aynı sorum ati x1250 gecerlidir.
  • Bu Gibi Onbard Ekran Kartları Kendilerine Ait Bellekleri Olmadıkları İçin Bios İle İhtiyacı Oldukları Bellek Miktarını Ramden Kullanırlar. Ayrıca İntel Shader Modeli Cpu İle Ortaklaşa Kullanılır. Ama X1250 Nin Kendi Shader Modeli Vardır. Bellek Paylaşımı Tüm Onboard Kartlar İçin Geçerlidir. Bu Miktar Bios Tan Ayarlanabilir.
  • quote:

Bu Gibi Onbard Ekran Kartları Kendilerine Ait Bellekleri Olmadıkları İçin Bios İle İhtiyacı Oldukları Bellek Miktarını Ramden Kullanırlar. Ayrıca İntel Shader Modeli Cpu İle Ortaklaşa Kullanılır. Ama X1250 Nin Kendi Shader Modeli Vardır. Bellek Paylaşımı Tüm Onboard Kartlar İçin Geçerlidir. Bu Miktar Bios Tan Ayarlanabilir.

Arkadaşın dediği gibi bios üzerinden ram miktarı ayarlanabiliyor,ama 256ya da alsan 128de de kalsan hiç farketmiyor rezil(tabi intel gma3000 için konusuyorum)ayrıca çaldığı ramlerle işlemci performansını da düşürüyor.690G çipset"inde ise 4 işhattı kendi bünyesinde bulunuyormuş anladıgım kadarıyla en önemli farkı da bu
  • Şu İntelin Oyunları Çalıştırmama Hatasını Biz Çekiyoruz. Belki En Düşük Çözünürlükte Oynayabileceğim Oyunları Sadece İzlemekle Yetiniyorum. Millet Oyun Bitiriyor Ben Daha Oyunlara Başlamadım Bile. Ekran Kartı Bi Alayım. Acısı Fena Çıkaracam
  • quote:

hocam carbonu 965G ile en düşük ayarlarda akıcı oynayabiliyorum ve hatta stalkerı bile en düşük ayarlarda akıcı oynayabiliyorum ha ama tatminkar mı değil yaza ekran kartı alcam orasıda var ama dediğin gibi bende öle carbonda açmama sorunu olmuyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uguroz89 -- 5 Mayıs 2007; 19:54:47 >

• Ben 945G İçin Konuşuyorum. Ama Bende Yaza Kısmetse Palit 8600GT Sonic Almayı Düşünüyorum. O Zamana Kadar Yaa Sabır...
  • quote:

yeni bir sistem topluyorum şu anda intelin D946GZIS anakartını kullanıyorum 256 mb ekran kartı var hesapta ama hiç bir oyunu oynatamıyor diyebilirim zaten oynadıgım tek oyun var(pes6)yeni sisteme ilk etapta ekran kartı almak istemiyorum,hiç değilse dx10 destekli ekran kartları ucuzlayıncayakadar.x2 3800 alıcam anakart olarak MSI 7327 K9AGM2-FIH 690G"yi biraz inceledim coğu arkadaş en iyi onboard ekran kartına sahip olduğunu söylüyor acaba hangi oyunları oynayabiliriz bu kartla ya da ben hiç onboard kart almasam mı karar veremedim görüşlerinizi bekliyorum

Hocam orta ayarlarda hiç kasılmadan yüksek ayarlarda biraz kasılarak oynatıyor Pes6 yı.. Far Cry da en yüksek ayarda oynatabiliyor bendeki 6100 onborda göre 2 -3 kat iyi diyebilirim
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.