Şimdi Ara

^^69 TL^^ 00.00-06.00 ARASI AKK'SİZ 50 MBPS!! Superonline Gece Kuşu (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
335
Cevap
9
Favori
28.248
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Cidden ya, devam ediyor mu bu muhabbet

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gündüz kota dolunca gece AKK ye takılıp yüksek hıza erişilemiyor sanırım ?
  • blawer_s B kullanıcısına yanıt
    Evet öyle. O yüzden işe yaramaz.
  • 480mrt kullanıcısına yanıt
    Evet ben geçen ay geçtim, ttnet ten 530 lira ceza geldi bana.

Bu cezayı başta kendiniz peşin peşin ttnete ödüyorsunuz. Yani bir ayda peşin olarak cebinizden bu kadar para çıkıyor.

Daha sonra faturayı superonline a gönderiyosunuz, onlar bu miktar kadar size kredi yüklüyorlar.

Atıyorum fatura 59 lira ve 530 lira kredi yüklediler size, yaklaşık 9-10 ay fatura gelmiyor size.

Ama dikkat edin, ttnetten gelen cezayı "siz peşin" olarak ödüyorsunuz ttnete.
  • Echoés kullanıcısına yanıt
    Ediyor. Daha bu ay ttnet cezasini faturadan düşürttüm

• Maraşta kablo tv olsa düşünmeden alırdım. Süperonline fiber dedtek yok. Ttnet soygun. Ne yapcaz ne olcak bilmyirm

• Yalın net alabiliyormuyuz kaç tl olur yalın alırsak bilen varmı

• Kogane kullanıcısına yanıt
    Çok temiz, keşke bizim buraya da fiber gelse de geçsem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Maycomb

Ediyor. Daha bu ay ttnet cezasini faturadan düşürttüm

Teşekkürler cevap için
  • Kogane kullanıcısına yanıt
    530 lira nasıl bir cayma bedelidir. 150 liralik paketi 50 liraya mi alıyordunuz olay nedir? Modem mi eklendi acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Khalasar -- 23 Nisan 2015; 14:16:17 >
  • yeni tüketici kanunuyla hani üyeler böyle internet sözleşmelerinden vs cayma bedeli ödemeden istediği zaman kurtulacaktı? hikaye mi çıktı bu tüketici kanunu yine??
  • quote:

Orijinalden alıntı: someoneme

selamlar,

Gecekuşu kampanyasına geçmeyi planlıyorum. Kampanya ile ilgili bir kaç sorum olacaktı. Kullanan arkadaşlar deneyimlerini paylaşabilir mi?

1) Yazılanlardan anladığı kadarıyla gece 00' dan önce başlayıp 00'dan sonra devam eden indirmeler kotaya giriyor. Yani 00-06 arası indirmelerin kotaya yansımaması için mutlaka downlada 00' dan sonra başlamak gerekiyor.

2) 00' dan sonra başlayıp sabah 06' yı geçtikten sonra hala devam eden downloadlar kotaya yansıyor mu? Kotaya yansımaması için mutlaka 06'dan önce download' ı bitirmemiz mi gerekiyor?

3) Torrent uygulamalarında zamanlayıcı olduğu için 00-06 arasını ayarlamak kolay gözüküyor. Playstation gibi zamanlayıcının olmadığu cihazlar için 00-06 arasını ayarlamanın bir yolu var mıdır?

4) Torrent'le yapılan indirimelerde gece 5 mbit' i görebiliyor musunuz? Geceleri hız düşmesi gibi bir durum var mıdır?

Selamlar size de...

1) Gece 00.15 ile sabah 06.15 arasında kota işlemiyor. Downloada mutlaka 00.15'ten sonra başlamanız lazım. Online işlem merkezinden detaylı kullanım bilgilerinize bakabilirsiniz. Resimde örneği mevcut.

2) 06.15'ten itibaren yapılan miktar kotaya yansır. Örneğin 500 mb'lık bir dosyanın 06.15'e kadar 300 mb'lık bölümünü indirdiniz diyelim. Kalan 200 mb'lık bölümü kotanıza yansır.

3) PS kullanmıyorum. Lakin bazı gelişmiş modem/router cihazların web arayüzünde bu ayar mevcut. Superonline'ın verdiği cihazlarda var mı, bilemiyorum. Bendeki HG253S'te bulamadım. Yoksa bile Superonline'ın verdiği cihazı köprü moduna alıp, kendi router cihazınızı bağlayıp, bahsettiğiniz ayarı yapabilirsiniz.

4) Torrentle çok işim olmuyor. Ancak olduğu zaman hız sorunu yaşamadım. 2-3 mbleri gördüm ama max hıza hiç bakmadım. IDM ile download yaparken 6-7 mb hızı gördüm. Tabi kablolu bağlantıda... uTorrent test sonuçlarının resmini aşağıda bulabilirsiniz.

^^69 TL^^ 00.00-06.00 ARASI AKK'SİZ 50 MBPS!! Superonline Gece Kuşu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rtsbora -- 23 Nisan 2015; 17:06:18 >

• Khalasar kullanıcısına yanıt
    200 lira modem bedeli var. Modemide iade almıyorlar. 24 ay taahhütüm vardı 5. Ayda iptal ettirdim. 16mbit fiberdi oda.

• quote:

Orijinalden alıntı: rtsbora

quote:

selamlar,

Gecekuşu kampanyasına geçmeyi planlıyorum. Kampanya ile ilgili bir kaç sorum olacaktı. Kullanan arkadaşlar deneyimlerini paylaşabilir mi?

1) Yazılanlardan anladığı kadarıyla gece 00' dan önce başlayıp 00'dan sonra devam eden indirmeler kotaya giriyor. Yani 00-06 arası indirmelerin kotaya yansımaması için mutlaka downlada 00' dan sonra başlamak gerekiyor.

2) 00' dan sonra başlayıp sabah 06' yı geçtikten sonra hala devam eden downloadlar kotaya yansıyor mu? Kotaya yansımaması için mutlaka 06'dan önce download' ı bitirmemiz mi gerekiyor?

3) Torrent uygulamalarında zamanlayıcı olduğu için 00-06 arasını ayarlamak kolay gözüküyor. Playstation gibi zamanlayıcının olmadığu cihazlar için 00-06 arasını ayarlamanın bir yolu var mıdır?

4) Torrent'le yapılan indirimelerde gece 5 mbit' i görebiliyor musunuz? Geceleri hız düşmesi gibi bir durum var mıdır?

Selamlar size de...

1) Gece 00.15 ile sabah 06.15 arasında kota işlemiyor. Downloada mutlaka 00.15'ten sonra başlamanız lazım. Online işlem merkezinden detaylı kullanım bilgilerinize bakabilirsiniz. Resimde örneği mevcut.

2) 06.15'ten itibaren yapılan miktar kotaya yansır. Örneğin 500 mb'lık bir dosyanın 06.15'e kadar 300 mb'lık bölümünü indirdiniz diyelim. Kalan 200 mb'lık bölümü kotanıza yansır.

3) PS kullanmıyorum. Lakin bazı gelişmiş modem/router cihazların web arayüzünde bu ayar mevcut. Superonline'ın verdiği cihazlarda var mı, bilemiyorum. Bendeki HG253S'te bulamadım. Yoksa bile Superonline'ın verdiği cihazı köprü moduna alıp, kendi router cihazınızı bağlayıp, bahsettiğiniz ayarı yapabilirsiniz.

4) Torrentle çok işim olmuyor. Ancak olduğu zaman hız sorunu yaşamadım. 2-3 mbleri gördüm ama max hıza hiç bakmadım. IDM ile download yaparken 6-7 mb hızı gördüm. Tabi kablolu bağlantıda... uTorrent test sonuçlarının resmini aşağıda bulabilirsiniz.

Hocam detaylı açıklama için çok teşekkürler.
    Aklıma takılan iki konuyu daha sormak istiyorum:

1) 2. cevabınızda 06:15 öncesi başlayıp 06:15 sonrası devam eden downloadın sadece 6:15 sonrasının kotaya yansıdığınını belirmişsiniz. Aynı durum gece 00:15 öncesi başlayan downlad için de geçerli midir? Yani 500mb dosyanın 300 ünü 00:15 öncesi indirince kotaya sadece 300 mb mı yansıyor?

2) Evin girişine kadar Cat 6, evde odalarda ise Cat 5 kablo döşenmiş. Süperonline Cat 6 kabloyu modemin kulduğu oda için değiştiriyormuş. Fakat modemi başka bir odaya alma ya da modemi girişe yerleştirip tüm odalarda kablolu bağlantı yapmak gibi planlarım var. İki kablo türü aradında hız, verim açısından ciddi bir fark var mıdır? Googledan araştırdığım kadarıyla cat 5 100mbit e kadar destekliyormuş.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: rtsbora

quote:

selamlar,

Selamlar size de...

Hocam detaylı açıklama için çok teşekkürler.
    Aklıma takılan iki konuyu daha sormak istiyorum:

1) 2. cevabınızda 06:15 öncesi başlayıp 06:15 sonrası devam eden downloadın sadece 6:15 sonrasının kotaya yansıdığınını belirmişsiniz. Aynı durum gece 00:15 öncesi başlayan downlad için de geçerli midir? Yani 500mb dosyanın 300 ünü 00:15 öncesi indirince kotaya sadece 300 mb mı yansıyor?

2) Evin girişine kadar Cat 6, evde odalarda ise Cat 5 kablo döşenmiş. Süperonline Cat 6 kabloyu modemin kulduğu oda için değiştiriyormuş. Fakat modemi başka bir odaya alma ya da modemi girişe yerleştirip tüm odalarda kablolu bağlantı yapmak gibi planlarım var. İki kablo türü aradında hız, verim açısından ciddi bir fark var mıdır? Googledan araştırdığım kadarıyla cat 5 100mbit e kadar destekliyormuş.

Birşey değil.

1) Evet geçerli. Aynen yazdığınız gibi.

2) Cat5 ile 6 arasındaki farkı ben de pek bilmiyorum. Bağlantı hızınız 50 mb olacağı için evin içindeki kablo hattının 100 mb veya 1000 mb destekli olması bir şeyi değiştirmez. Neticede download ve upload yaparken elde edeceğiniz max hız iki kabloda da aynı olacaktır.

Ancak ev içinde ağ kurup, cihazlar arasında kablolu bağlantı üzerinden dosya alışverişi yapacaksanız kablo farkı işe yarayabilir. Tabi kullandığınız cihazların da bahsettiğiniz yüksek hızlarda veri alışverişini desteklemesi lazım.

• Ankaranın göbeğinde meclisin dibindeyim fiber yok

• + 1
    Kampanyaya ve reklama ayrılan bütçenin yarısını alt yapıya ayırsalar çok daha isabetli ve müşteri arttıran bir karar olur,
  • Biz eylül ayında falan ses paketi+tablet+50mbps 150gb AKK=89 TL oduyoruz buna gecebilirmiyim acaba

Aradım tabletli kampanyadan tahaattut boyunca başka kampanyaya geçiş yokmuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Arkham Knight -- 23 Nisan 2015; 23:17:22 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kogane

Bu cezayı başta kendiniz peşin peşin ttnete ödüyorsunuz. Yani bir ayda peşin olarak cebinizden bu kadar para çıkıyor.

Daha sonra faturayı superonline a gönderiyosunuz, onlar bu miktar kadar size kredi yüklüyorlar.

Atıyorum fatura 59 lira ve 530 lira kredi yüklediler size, yaklaşık 9-10 ay fatura gelmiyor size.

hocam, dün ttnet üyeliğimi iptal ettirdim ama cayma payı için ücretin haziran ayında kesilebileceğini öncesinde ikna için aracağım, cayma faturasını öne alma gibi bir imkanın olmadığını belirttiler.
    sizde süreç böyle mi işledi? cayma faturasını 1,5 ay sonra mı aldınız?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Kogane

hocam, dün ttnet üyeliğimi iptal ettirdim ama cayma payı için ücretin haziran ayında kesilebileceğini öncesinde ikna için aracağım, cayma faturasını öne alma gibi bir imkanın olmadığını belirttiler.
    sizde süreç böyle mi işledi? cayma faturasını 1,5 ay sonra mı aldınız?

1.5 ay sonra değilde, bir sonraki ay aldım. Bir sonraki gelecek fatura ile beraber gönderiyorlar onu. Yani iptal başvurusu yapıyosun, bir sonraki faturayı ödüyosun + o faturaya ekledikleri cezaları ödüyosun.

Bana gelen fatura aşağıdaki gibidir;

^^69 TL^^ 00.00-06.00 ARASI AKK'SİZ 50 MBPS!! Superonline Gece Kuşu ^^69 TL^^ 00.00-06.00 ARASI AKK'SİZ 50 MBPS!! Superonline Gece Kuşu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kogane -- 28 Nisan 2015; 12:54:23 >

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.