Şimdi Ara

6870 crossfireda mafia II sorun

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
448
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba arkadaşlar cok büyük hevesle 6870 crossfire yaptim ama mafia 2 nın test yaptım 1440*900 cözünürlükte 41 ortalama fps veriyor
    tek kartla denediğimde ise 46 ortalama fps veriyor
    catalyst contol merkezinde crossfire etkin niye böyle oluyor bi yardım lütfen

teşekkür ederim.

• Catalyst application profile kurdun mu? Sorunun negatif scaling.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 11.12 yi kur üzerine de CAP1 i kur düzelir...
  • Physx aktif ise ondan da olabilir.
  • teşekkürler arkadaşlar cap 1 kurdum ama olmadı busefer bütün sürücüleri kaldırıp yeniden deniyorum umarım olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: 6.cadde

Catalyst application profile kurdun mu? Sorunun negatif scaling.

yukledim olmadı hatta önce sürücüleri kaldırdım sonra yukedim gene olmadı baska bi ayarmı yapmam gerekiyor acaba
  • mafia çıktıktan sonra "amd driver görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti. ve bu durumdan başarıyla kurtuldu" demeye başladı. ayrıca fazla ısınıyor crysis oynarken 89 dercece filan oldu bende iade ettim... artık başka bahara crossfire:(((
  • 6870+6850 ile CF yaptım mafia2de ortalama 75FPS alıyordum 1080p ayarda. Sadece o oyunda deneme istersen. başka oyunlarda da dene. Crysis warhead testi yap mesela. Just cause 2 testi yap. 11.10 kurmanı tavsiye ederim. 11.10 cap kur. sürücüleri kaldırırken driver sweeper ile kaldır. registryden ULPSyi devre dışı bırak.
  • quote:

6870+6850 ile CF yaptım mafia2de ortalama 75FPS alıyordum 1080p ayarda. Sadece o oyunda deneme istersen. başka oyunlarda da dene. Crysis warhead testi yap mesela. Just cause 2 testi yap. 11.10 kurmanı tavsiye ederim. 11.10 cap kur. sürücüleri kaldırırken driver sweeper ile kaldır. registryden ULPSyi devre dışı bırak.

street fighter denedim degişmedi.... crossfire ilk yaptıgımda 11.10 kuruluydu olmadı 11.12 denedim olmadı ben de bugun iade için yolladım....

şimdi 6850 ile düşünüyorum... bakalım belki satar nvidia gecerim.....
  • Sapphire Trix ile ulps disable yaptınız mı? Geriye dönüp başka bir sürücü ile denediniz mi? 11.6 mesela? Bir de üsteki kartın ısınma sıkıntısı oldu mu? Sanırım X58 board ile denediniz. En alttaki 3. slot X1 çalışır. İlk iki slot 16x 16x çalışır. İyi bir sonuç almanız gerekirdi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi setek01 -- 4 Ocak 2012; 20:51:19 >
  • msi afterburnerin gpu usage OSD ayarını açıp oyundaki gpu kullanımlarına bakmak lazım.
    bendeki sistemde 11.7 çok iyi performans vermişti. iki kartın marka ve modeli ( referans-özel) aynı mı? kartlar farklı olunca bazen eşleştiremiyorsun. catalyst iki gpuyu açık olarak görüyor ama farklı biosa sahip kartlarda bazen sorun çıkıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: setek01

Sapphire Trix ile ulps disable yaptınız mı? Geriye dönüp başka bir sürücü ile denediniz mi? 11.6 mesela? Bir de üsteki kartın ısınma sıkıntısı oldu mu? Sanırım X58 board ile denediniz. En alttaki 3. slot X1 çalışır. İlk iki slot 16x 16x çalışır. İyi bir sonuç almanız gerekirdi...

Sapphire Trix denemedim bu sonuc verirmiki
  • quote:

msi afterburnerin gpu usage OSD ayarını açıp oyundaki gpu kullanımlarına bakmak lazım.
    bendeki sistemde 11.7 çok iyi performans vermişti. iki kartın marka ve modeli ( referans-özel) aynı mı? kartlar farklı olunca bazen eşleştiremiyorsun. catalyst iki gpuyu açık olarak görüyor ama farklı biosa sahip kartlarda bazen sorun çıkıyor.

MSI AFTERBURNER hakkında tam bilgiye sahip degilim tam olarak nedir biide anakartım asus ??
  • quote:

Orijinalden alıntı: yigidoumit

quote:

Orijinalden alıntı: setek01

Sapphire Trix ile ulps disable yaptınız mı? Geriye dönüp başka bir sürücü ile denediniz mi? 11.6 mesela? Bir de üsteki kartın ısınma sıkıntısı oldu mu? Sanırım X58 board ile denediniz. En alttaki 3. slot X1 çalışır. İlk iki slot 16x 16x çalışır. İyi bir sonuç almanız gerekirdi...

Sapphire Trix denemedim bu sonuc verirmiki

OC için Sapphire'in yaptığı program. Orada ULPS disable seçeneği var. Voltaj verilebiliyor. Gerçi 6870 OC kartı değil. Özel tasarımlarda biraz daha iyi sonuç alınıyor. Ayrıca CF SLI düzeneğinde kartlar yakın olduğundan OC'a karşıyım. Üsteki kart zaten 10 derece fazla garanti ısınır. Kasa büyük olmalı bir de kasa içi fan çalışması yapılmalı ki fark düşük olsun. işin çoğunu gören üsteki kart ama eziyeti gören de o. Bence 16X+16X çalışan PCI-E slotları aralıklı ve fazla olan High-End anakartlarda yapılmalı bu düzenekler. Yada 6850 ayarında kartlarla standart kasa anakartlarda olmalı....

• quote:

quote:

msi afterburnerin gpu usage OSD ayarını açıp oyundaki gpu kullanımlarına bakmak lazım.

MSI AFTERBURNER hakkında tam bilgiye sahip degilim tam olarak nedir biide anakartım asus ??

Oyun esnasinda kartlarin oyun ici yuzde kac gpu kullanimi oldugunu gosterir. Bu sayede hangi kartta sorun olabilecegini anlayabilirsin. Kartlar hangileri link verir misin? Ya da resim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

Oyun esnasinda kartlarin oyun ici yuzde kac gpu kullanimi oldugunu gosterir. Bu sayede hangi kartta sorun olabilecegini anlayabilirsin. Kartlar hangileri link verir misin? Ya da resim?

http://www.teknobiyotik.com/sapphire-ati-hd6870-1gb-ddr5-256-bit-pci-ekspres-ekran-karti-11179-09-20g.html

en sonuncusu buydu

ilk aldığım aynı marka ve model ama gecen sene almıştım

• Surucuyu tamamen kaldir. Driver sweeper ile temizle. Kartlarin yerini degistirip 11.7yi kur.
  • Ankarada olsan konfigurasyonuna bakardim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.