Şimdi Ara

6800 - 3400+ - 3d2001 (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
579
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: Satir Keyn

quote:

ve tabi işlemci işi şans işi, bu rekorların burada kalmayacağını biliyorum.

İnsan kendi şansını kendisi yaratır...

evet bu sefer biraz oyle oldu,islemciyi Satir den aldım ve asagi yukari neler yapıcagini tahmin ediyorduk.
  • quote:

Orjinalden alıntı: arbiter

tebrikler tender

saol abi gozumu karartmıstım ORB#1 icin ama piyasada ddr3 ramli asuslar var kacak guresiyolar
  • çok iyi tender

o sistemi bir waterboxa bağlamak lazım
  • quote:

Orjinalden alıntı: X-GeN

çok iyi tender

saolasın x-gen

bagladık bile baska turlu bu hızlar zor
  • super pi isterik
  • hocam 2800mhz yi kaç voltla alıyor ve bu değerde waterbox ile kaç derecede? birde bu sistemle max o/c li ekrankartıyla pipeline açık şekilde 2003 ve 2005 puanlarını merak ettim..düz 6800 ün sınırlarını bi görelim 11000 yapabilecek mi bakalım..
  • quote:

Orjinalden alıntı: real_jackals

super pi isterik

isyerindeyim su an aksama yazarım.

shaddack 1.8 v ile 2800mhz calisiyor,su sicakligi 10-15 kullaniyorum isinmamasi icin ama 17-24 de kullandım bi sorun yasamadim.

11k cok rahat yapar,pipeline acmadan dahi yapılır,bu aksam yapicam testleri bi aksilik olmazsa.
  • Süper Pi iyi olur hakikatten..Ben 34 sn de bitirebiliyorum.

3.2e@3920 mhzde..Screenshot sonra atarım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: @tEnDEr

quote:

Orjinalden alıntı: X-GeN

çok iyi tender

saolasın x-gen

bagladık bile baska turlu bu hızlar zor

kusura bakma ya dalgınım bu günlerde
  • tebrikler tender
  • arkadaslar super pi yaptım

3dmark03 ve 05 te ise testin yarısında cikiyor,ayni fsbde ve mhzde 3dmark01 sorunsuz

ekran kartını defaulta alsam dahi testi tamamlayamadım

fsbyi 280den 240a cekince ise sorun kalmıyor.

sanirim ramlerle ilgili bir sorun

3d01de 25k yi gecti sistem denemelerimde ama fazlada bir artis olmadi acikcasi,kart 395-870 ve mevcut durumuyla sinirlarina yaklasti.

sorunu cozdugum zaman diger 3d mark sonuclarinida yazarim,bu sorunla ilgili deneyimi yada fikri olan varsa yazsin lutfen.

• hocam 280 e yakın değerlerde işlemciye ince ayarlar yap bence ramlerin kurtarması lazım.. 3dmark2003 özellikle cpu testte full stabil cpu istiyor aksi halde atıyor ama 2001 de full stabil olmasada tamamlıyabiliyor.. 2003 puanını çok merak ediyorum bi arkadaş düz 6800 le 12000 aldı.. eğerki ekran kartının ramleri arkadaşla aynıysa 12000 i rahat geçmen lazım..
  • islemci stabil bence ama haftasonu yalıtım yapınca sıcaklıgı biraz daha dusurucem,o zaman sebebi belli olur.
  • quote:

Orjinalden alıntı: @tEnDEr

arkadaslar super pi yaptım

3dmark03 ve 05 te ise testin yarısında cikiyor,ayni fsbde ve mhzde 3dmark01 sorunsuz

ekran kartını defaulta alsam dahi testi tamamlayamadım

fsbyi 280den 240a cekince ise sorun kalmıyor.

sanirim ramlerle ilgili bir sorun

3d01de 25k yi gecti sistem denemelerimde ama fazlada bir artis olmadi acikcasi,kart 395-870 ve mevcut durumuyla sinirlarina yaklasti.

sorunu cozdugum zaman diger 3d mark sonuclarinida yazarim,bu sorunla ilgili deneyimi yada fikri olan varsa yazsin lutfen.

super pi süper olmuş
  • @tender hocam.Bence test sırasında güç kaynağın yetmiyor.Voltaj çok fazla düştüğünden makina kapanıyor olabilir.
  • olabilir dia ama 233*12 - 2800mhzde bi sorun yok,voltaj yetmese iki turlude yetmez diye dusunuyorum ne dersin?
  • 2003 ve 2005 ekran kartına 2001den çok daha fazla yükleniyor.Eğer kartta mod varsa PSU yetmeyebilir diye düşünüyorum.Çünkü bende 2001dem test aldığım değerlerde 2003 ve 2005 te test alamıyorum..
  • ya voltaj limitde ramlere biraz daha yüklenince gidiyo yada yüksek fsb'yi ramler kaldırmıyo arık
  • ikinci dedigin diyecegim ama 3dmark01de 280fsb 3-4 test arka arkaya bitirebiliyorum

sorunun kaynagını bulamadım hala,vakit olunca degisik ramlerle deneyeceğim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Diabelica

2003 ve 2005 ekran kartına 2001den çok daha fazla yükleniyor.Eğer kartta mod varsa PSU yetmeyebilir diye düşünüyorum.Çünkü bende 2001dem test aldığım değerlerde 2003 ve 2005 te test alamıyorum..

kartta mod yok hatta default degerlerinde bile testi bitiremiyor.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.