Şimdi Ara

680 AMP ile 4k çözünürlük alabilir miyim?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
673
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Sistemimde 680 amp ekran kartı ve 40" samsung 3d led tv kullanmaktayım.
    Tv yi terfi edip 4k uhd tv almak istiyorum lakin 4k çözünürlüğü ekran kartım dektekliyor mu bilmiyorum.
    Bazı sitelerde 2560x1600 olarak geçmekte, karşılaştırma sistelerinde de 4096x2160 olarak göstermekte.
    Hangisine güvenebileceğimi bilmiyorum.
    Yardımcı olursanız sevinirim

• tass_co kullanıcısına yanıt
    Hdmi dan 4k goruntu verebiliyor ancak 30hz olarak. Dp 1.1 uzerinden max 2560x1440 verebiliyor diye biliyorum. Yanlisim varsa duzeltirler zaten.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • teşekkürler hocam. peki saçma bir soru olabilir ama bilmediğimden soruyorum; displayport larda v1.2 v1.3 versiyonları sadece kablo arayüzü olarak mı oluyor yoksa ekran kartının çıkışının da v1.2 yada v1.3 olması mı gerekiyor?
  • tass_co kullanıcısına yanıt
    Tamamen kartin destekledigi cikisla alakali hocam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ozan387 kullanıcısına yanıt
    neyse ki kartım DisplayPort v1.2 miş. buna istinaden 4k çözünürlük de verebilir
     680 AMP ile 4k çözünürlük alabilir miyim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tass_co -- 27 Ekim 2014; 13:15:03 >
  • 4K destekleyen kartlar burda.Ama oyun mu oynayacaksınız yoksa film mi izleyeceksiniz?Film izleyecekseniz sıkıntı yok ama oyun oynamaya hiç niyetlenmeyin çünkü hiçbir sistem hazır değil.
    http://www.geforce.com/hardware/technology/4k/supported-gpus
  • Çok teşekkür ediyorum Burak bey.

Daha çok masaüstü kullanımı için istemekteyim.
    Zaten film ve dizilerde o çözünürlüğü göremedik
    Oyun için de 680 amp yeterli olmayacaktır

gtx 980 serisi yeterli olmuyor mu 4k için?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tass_co

Çok teşekkür ediyorum Burak bey.

Daha çok masaüstü kullanımı için istemekteyim.
    Zaten film ve dizilerde o çözünürlüğü göremedik
    Oyun için de 680 amp yeterli olmayacaktır

gtx 980 serisi yeterli olmuyor mu 4k için?

GTX980 Sli ile bir nebze oynanabiliyor. Ama onda da 40-60 fps arası alınabiliyor.Fiyatına bakacak olusak ortalama 2000x2=4000 lira.Hatta daha da fazla.4K için 4000 lira verip 40-60 fps almak şahsen zoruma gider.Ama tek 980 2K için kesin, belki 3K için yetebilir.Zira 970 sli ile 3K da iyi sonuçlar alabiliyorum.Ama 4K'da sürünüyor kartlar.Ancak Full hd'de 150 fps ve üzeri alabildiğim oyunlarda 4K açabiliyorum.

http://www.guru3d.com/articles_pages/geforce_gtx_980_sli_review,22.html

http://www.pcgamer.com/nvidia-gtx-980-tested-sli-4k-and-single-gpu-benchmarks-and-impressions/#page-2

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AC Kiriklar -- 27 Ekim 2014; 15:22:12 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.