Şimdi Ara

6750 xt ile PCI 4.0 Desteği

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
540
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba,rog 6750xt ekran kartım ve 5600 işlemcim var şuanlık b450mk 2 anakartım var,elimdeki anakartı satıp değişeceğim,pcı 4.0 olayına geçmek istiyorum ve bana ne gibi artıları olur ? matx anakart istemediğim için normal atx anakart alacağım b450mi alayım yine,yoksa b550 veya x470-x570 filanmı bakayım ? oyunlarda mesela csgoda örnek veriyorum 100 fps alırken şuan pcı 4.0lı anakarta geçince 150 filanmı olucak yoksa ufak dokunuşlarmı olur ?

• 100 ise sanırım 103 108 arası gibi alırsn okadar fark etmiyor

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • guchasan kullanıcısına yanıt

Asus PRIME X570-P forumda 1500tlye filan satılıyor 800-1000e elimdeki anakartı satsam buna geçsem mantıklı bir hareket olur galiba ?

• djoguzhan55 kullanıcısına yanıt

Sendeki anakartı 800 e 1000 e satabilirsen tabiki mantıklı olabilir, bahsettiğin anakart hem üst seviye cihipsetli, hâliyle beslemeside güçlü ve soğutuculu, üst seviye işlemciler daha rahat boostlar ve daha faza giriş çıkış portları var.

• Tabiki mantıklı olur ssd pci 4 fe fark var ama gpu da 3 5 fps için deymez

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • zaten matx sevmiyorum hocam ekran kartıda 3 fanlı büyük olduğundan altında hem oyuncak gibi gözüküyor hemde giriş seviyesi bir anakart,hani sırf pci4.0 için geçmiyorum ona yatırımda yapayım mantığında hareket ediyorum.

• GuvenDMRK kullanıcısına yanıt

daha 1 aylık yeni olduğundan ve giriş seviyesi b450 anakart aradığı için çoğu kişi satılır o fiyatlara diye düşünüyorum,portların üstü kapalı değil ya tek gözüme çarpan o oldu,vrmler,soğutmaları iyi duruyor olumsuz birşey yok gibi duruyor..

• djoguzhan55 kullanıcısına yanıt

Bahsettiğin kapak plastik, zaten görsellik dışında bir işlevi de yok, o kapağa takılrısın, takılmazsın şahsi tercihindir, sen, bnm için okaydir dedikten sonra iş biter. 6750 xt ile PCI 4.0 Desteği 

• GuvenDMRK kullanıcısına yanıt

aliexpressden şu kapağı yaptırttım hocam,orasının olmamasına takılmam bi nevide ondan hocam :) ama dediğiniz gibi takılınacak bir olay değil,plastik dediğiniz gibi ve ben bana verdiği performans,stabilizeye daha çok bakıyorum olması gerektiği gibi :D

• 6750xt PCİ 3.0 ile 100 fps alıyorsan;PCİ 4.0 ile 101 FPS alırsın. şuan için aralarında hiç bir fark yok.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.