Şimdi Ara

6736 Sayılı Kanun ve Vergi Borçlarının Yapılandırılması * KYK BORCU*

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
1
Favori
3.003
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 6736 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Torba Kanun 19.08.2016 tarihli resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi. Söz konusu torba kanun ile hangi vergi borçları yapılandırılacak? Vergi idari para cezaları silinecek mi? Hangi tarihe kadar olan vergi borçları kapsama giriyor. 6736 Sayılı Kanun gereği vergi borçlarının yapılandırılması ile ilgili tüm sorularınızın cevabını bulabilirsiniz.

Vergi Borç Yapılandırma Başvuruları Nereye ve Nasıl Yapılacak?

Başvurularınızı;

Gelir İdaresi Başkanlığı internet adresi (www. gib.gov.tr) üzerinden,
    Bağlı olduğunuz vergi dairenize şahsen veya posta yoluyla, yapabilirsiniz.
    Birden fazla vergi dairesine borcu olanlar, her bir vergi dairesine ayrı ayrı başvuracaklardır.

Konu söyle giris yapip asil konu geciyorum !!!

Benim 2011 yilindan baslayip 2013 yilina kadar ödemem gereken KYK borcum 9bintl idi. Bu zamana kadar ödemedim. ve tolam borcum suan 14,5bin tl olarak gözukuyor.
    Okul bitip yurtdisina ciktigim icin pek orali olamadim geri ödeme konusunda.
    Lakin simdi calisip parayi bulunca devlete olan borcumu ödeyeyip, gelecek nesilleri hep destek tam destek olmak icin, bu vergi borcu affi kanun ile yararlanip tekrar yapilandirmak istiyorum.

Lakin dedigim gibi yurtdisinda oldugum icin Turkiye ye gidip; Cukurova vergi dairesinden basvuramayacagim.
    Basvuru yöntemlerinden internet uzerinden yapmak istiyorum ama gerekli linki bi turlu bulamadim.
    Bu konuda yardimci olarak arkadaslari ariyorum.

saygilar sevgiler tesekkurler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Prestigi10 -- 23 Ağustos 2016; 20:18:31 >

• Prestigi10 kullanıcısına yanıt
    merhabalar,

https://intvrg.gib.gov.tr/ üzerinde alt tarafa 6736 s.K. Kapsamındaki İşlemler şeklinde bir sekme eklenmiş ve sanırım buradan yapılacak başvurular ben başvuru yaptım fakat alttan kontrol ettiğimde borç gözükmüyor diğer sorgulamalarda gözükmesine rağmen bakalım şuan evrak hazırlanacak yazıyor, sonucu ne olacak göreceğim, sizde deneyebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emre_ulu88

merhabalar,

https://intvrg.gib.gov.tr/ üzerinde alt tarafa 6736 s.K. Kapsamındaki İşlemler şeklinde bir sekme eklenmiş ve sanırım buradan yapılacak başvurular ben başvuru yaptım fakat alttan kontrol ettiğimde borç gözükmüyor diğer sorgulamalarda gözükmesine rağmen bakalım şuan evrak hazırlanacak yazıyor, sonucu ne olacak göreceğim, sizde deneyebilirsiniz.
    devletin malı deniz yemeyen keriz dersen böyle 5 bin daha fazla verirsin

• Başvuruyu internet üzerinden yaptım ama 2 hafta geçmesine rağmen sonuçlanmadı. Başvurusu sonuçlanan var mı, veya ne zaman sonuçlanacağı hakkında bilgisi olan?
  • quote:

Orijinalden alıntı: fdemir37

Başvuruyu internet üzerinden yaptım ama 2 hafta geçmesine rağmen sonuçlanmadı. Başvurusu sonuçlanan var mı, veya ne zaman sonuçlanacağı hakkında bilgisi olan?
    KYKda calisanlar 40-50sinde bilgisayarla daha gec ugrasmaya baslayanlar. bi de devlet memuru olunca hemen bakmazlar. sen yine de bi vegi dairesine git.. bu arada her ay tıkır tıkır odeme yapıyroum. devletin de beni odullendirmesi lazim. ne bilim son iki taksit kala hadi bunu da almiyak senden diyebilir. yoksa harbiden kerizleniyoruz.
  • Ise bak ben daha basvuru yapmadim ama iki haftadir cevap vermedilerse isimiz allah kaldi.
    Yurtdisin dayizda calisiyoruzda nasil cikip gelip basvuru yapacagiz ki.
    Internet basvuru aciyorsun bari takip et...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Prestigi10

Ise bak ben daha basvuru yapmadim ama iki haftadir cevap vermedilerse isimiz allah kaldi.
    Yurtdisin dayizda calisiyoruzda nasil cikip gelip basvuru yapacagiz ki.
    Internet basvuru aciyorsun bari takip et...
    benim yaptığım başvuru sonuçlanmış ve bu kanun kapsamında borç bulunamadı yazıyor bu durumda olan var mı? borcum kanun öncesinde yeni aktarılmıştı vergi dairesine 500 tl üzerinde de faiz gözüküyor nasıl bu kapsamda değil anlamış değilim.
  • emre_ulu88 E kullanıcısına yanıt
    Turkiye de isen bi vergi dairesine git oraya danis bakalim kanun ile kapsayan tarih öncesi mi sonrasi mi.

Ne kadar surdu basvuru sonuclan masi?
  • Sanırım 3 hafta gibi sürdü başvuru henüz sonuçlanmamışlen vergi dairesini de aramıştım halbuki borcuma bakıp bu kapsamda olduğunu belirtmişlerde ama bir türlü borç gözükmüyordu bu kanun kapsamındaki başvurularda. Bakalım artık bir süre daha düzelmezse vergi dairesine gideceğim.
  • quote:

benim yaptığım başvuru sonuçlanmış ve bu kanun kapsamında borç bulunamadı yazıyor bu durumda olan var mı? borcum kanun öncesinde yeni aktarılmıştı vergi dairesine 500 tl üzerinde de faiz gözüküyor nasıl bu kapsamda değil anlamış değilim.

aynı durumdayım ben de.
    günlerdir bekliyorum, şimdi baktım aynı uyarıyı alıyorum.
    6552'den yapılandırılmış dosyam vardı, bu takvim yılı içerisinde 3 kez ödeyemeyince dosya bozuldu.
    bozulmadan önce maliyeyi arayıp, 6376dan faydalanıp faydalanamayacağımı sordum, onlarda faydalanıyorsunuz dediler, içim rahattı.
    şimdi baktığımda tüm borçlar 20bin tl iken, 6376 başvuruyap kısmında sadece 7bin tl görünüyor.
    anlam veremedim...
  • Internet vergi dairesine girmeye calisiyorum. Direk edevlet uzerinden.
    En son bi bayram öncesi giriyordu simdi ise hata veriyor. Dogrulama filan diye.
    Hata alan var mi aranizda. Bayram bitmeden basvurim diyordum. Sansa bak.
  • quote:

Internet vergi dairesine girmeye calisiyorum. Direk edevlet uzerinden.
    En son bi bayram öncesi giriyordu simdi ise hata veriyor. Dogrulama filan diye.
    Hata alan var mi aranizda. Bayram bitmeden basvurim diyordum. Sansa bak.

evet, ben de aynı hatayı alıyorum.
    sistemsel bir şey olsa gerek
  • trancespotter kullanıcısına yanıt
    Tesekkurler kontrol ettigin icin.
    Insallah bayram nedeni ile bakim almislardr. Yarin duzelirde bende basvurumu yaparim.
    Inana is guc vakit kalmiyor aksam pc acip islem yapmaya.
  • quote:

Tesekkurler kontrol ettigin icin.
    Insallah bayram nedeni ile bakim almislardr. Yarin duzelirde bende basvurumu yaparim.
    Inana is guc vakit kalmiyor aksam pc acip islem yapmaya.
    bu seferde başvuru sayfasında kanun kapsamına giren borcum gözüküyor fakat başvuru yaptığında daha önce başvurunuz alındı ve kanun kapsamına giren borç bulunamadı yazıyor çok ilginç.
    Internet vergi dairesi sitesine baglaniyor mu sef?
    Linki paylasabilir misin?
  • Gib.gov.tr den internet vergi dairesi üzerinden giriyorum mobildeyim mobil site açmıyo o yüzden link atamıyorum ama bilgisayardan giriyor.
    trancespotter kullanıcısına yanıt
    eyvallah sef. bende girdim simdi. sanirim aktif ettiler tekrar bayram sonu fisleri geri taktilar. :)

su alta resimdeki iki yeri evet olarak seciyoruz degil mi ?
    ben hic yapilandirma yapamdim daha önce !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Prestigi10 -- 19 Eylül 2016; 20:47:26 >
  • Evet hocam ikisini evet seçiyoruz yukarıda borç gözüküyor mu sizde?
  • quote:

Evet hocam ikisini evet seçiyoruz yukarıda borç gözüküyor mu sizde?

aynen sef gözukuyor. pesin ödemeyi sectim teksefer hem ana paradan da indirim saglayacaklari icin iyi olur bu yol.
    tam olarak ne kadar bir yuzde indirim sagyacak bilmiyorum ! kacti yuzdesi sef?

• trancespotter kullanıcısına yanıt
    Benimde tüm borcum 15000TL olmasına rağmen gib'de sadece 3147TL gözüküyor.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.