Şimdi Ara

6700K ve Hyper 212 Evo (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
72
Cevap
0
Favori
1.632
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • KONUYA GELECEK OLURSAK HAVA SOĞUTMALARDA 212 EVO ORTA SEVİYENİN BİRAZ ÜSTÜNDEDİR ZALMAN 12X VE 14X GİBİ SOĞUTUCULAR 212 EVOYA GÖRE DAHA İYİDİR.
    AMA ÖYLE DAĞLAR KADAR FARK YOK. EĞER 212 EVODAN MEMNUN DEĞİSEN SIVI SOĞUTMAYA GEÇMELİSİN AMA PİYASADA ÇOK BASİT SIVI SOĞUTMALAR VAR.
    ORNEĞİN COOLERMASTER SEİDON 120V GİBİ BUNLARDAN DA UZAK DUR. BENİM SANA TAVSİYEM ZALMAN RESERATÖR AL KAFAN RAHAT ETSİN.

TEK RADYATÖRLÜ SIVI SOĞUTMALARIN EN ÜST SEVİYESİ OLUP BİR ÇOK ÇİFT RADYATÖRLÜ SOĞUTUCUYU PERFORMANDA GEÇER.
    FİYATINA GÖRE ÇOK ÇOK İYİ BİR SOĞUTUCU. ZALMANIN LQ SERİSİNDEN DAHA ÜSTÜN OLMASINA RAMEN LQ SERİSİ FİYATLARINDA SATILIYOR GARİP.
    KAMPANYA MUHTEMELEN.

http://www.vatanbilgisayar.com/zalman-reserator3-max-sivi-sogutma-sistemi.html

http://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_zalman-reserator3-max-cpu-s%C4%B1v%C4%B1-so%C4%9Futma-1156115.html

• Bende yorumda bulunayım madem. Fx 6300 var şuan bi süre 4.5ghz de 1.406 volt ile kullandim. Soğutucum zalman cnps11x performa beklemediğim bi şekilde baya memnunum. Herkes gibi 212 evo alacaktım fakat stokta kalmayinca buna yoneldim. 4.5ghz ve 1.406 volt ile sicakliklar boşta 35-40 arası yukte 70 i hiç görmedi ve 1400-1500 rpm de. İşlemciyi stock olarak 3.5ghz de ve 4.1 boostlu kullaniyorum şuan oyunlarda ve prime95 dahil olmak uzere 40 dereceyi gormuyor. Bikac gune 6600k alicam onu da sogutabikir ayni şekilde umarım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Darcyn

http://www.hardwaresecrets.com/cooler-master-hyper-212-evo-cpu-cooler-review/6/
    http://www.hardwaresecrets.com/arctic-freezer-i30-cpu-cooler-review/6/

Görünüşünü beğenmiyorum ondan almıyorum derseniz tamam da, işin soğutma kısmına gelince orada sayısal veriler konuşur. Bıdı bıdı falan hiç hoş değil ayrıca

11 yılda 1000 mesaj atmışsın
    Rezil oluruz, millet olumsuz geri dönüş yapar diye susuyorsunuz.
    Madem bu kadar çok biliyorsun gel millete daha fazla yardımcı ol o zaman
    Soğutma bölümünde esameniz okunmuyor, gelmiş bana laf yetiştiriyorsun.
    Bıdı bıdı ifadesi de tam senin anlayacağın tarz

Linkini verdiğin tablo tam bir komedi
    Hyper 212 Evo, Noctua NH-D14 den bile 3 derece iyi soğutmuş
    2. tabloda Arctic i30 Thermalright dan 6 derece daha iyi soğutmuş.
    Olacak şey değil

4x8 mm heatpipe ın 4x6 mm den daha iyi soğutması imkansızdır.
    Verdiğin Hardware Secrets tablosuna göre altta kalan üreticilerin firmasını kapatıp gitmesi lazım.
    Komedi ya.

• 212 EVO'ya gelene kadar alabileceğiniz çok daha performanslı 2 ürün de benden olsun (amazon'u baz alırsak)

1-Phanteks PH-TC12DX
    2-CRYORIG H7
  • Iron Mask kullanıcısına yanıt
    Öncelikle ben sana saygılı bir şekilde siz diye hitap ettim üslup yerlerde sürünecekse biz de biliriz konuşmasını.

Biraz acıtmış söylediklerim galiba nasıl bir kuyruk acısı oluşmuşsa, adam hırs yapmış profile girmiş. Mesaj sayısıyla sidik yarıştırıyor.

Bu tablo da "saçmalık" mesela değil mi?http://www.tomshardware.com/reviews/LGA-2011-i7-3960X-Air-Overclocking,3130-17.html

Bu da "saçmalık"?http://www.frostytech.com/articleview.cfm?articleid=2658&page=5

Başka bir "saçmalık"http://www.anandtech.com/show/6830/cpu-air-cooler-roundup-six-coolers-from-noctua-silverstone-and-cooler-master/4

Fazla laf kalabalığı yapma da at sen de bir iki kıyaslama inceleyelim. Daha ucuza aynı performansı verdiğini iddaa ettiğin optima ve aynı fiyata daha iyi olduğunu iddaa ettiğin i30 ve Cnps10x'nun 212 evo ile kıyaslandığı incelemeleri bekliyorum.

• Yeni nesil intel işlemcierde firmanın kasıtlı olarak yaptığı birşey hocam ısılarınızda anormallik yok sıcak havaları da hesaba katarsak.
  • 2. tabloda Hyper 212 150W tdp testinde Thermalright Silver Arrow la aynı seviyede
    Yahu adam şu tabloları sunmaya utanır be Allahın cahili
  • Iron Mask kullanıcısına yanıt
    Sen de sun birşeyler, daha iyi olduğunu iddaa ettiğin ürünlerin 212 evo ile kıyaslandığı bir inceleme at diyorum adam hala aynı seviyeyle laf sokmaya çalışıyor. Nasıl da saldırganlaşıyor cevap veremeyince, yaşıyla böbürlenmeler gerçekten acınası... İnsan gibi konuşmak yerine böyle kuduz köpek gibi saldırmandan nasıl bir insan olduğunu çözdüm zaten. Maalesef elitist bir insanım bu özelliğimle çok da gurur duymuyorum ama çomarlara tahammül edemiyorum, uzarsa aşağılamaya başlayacağım çünkü. Meselenin daha fazla uzamaması ve kalbini kırmamak için blokluyorum, benden bu kadar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Darcyn -- 3 Ağustos 2016; 18:09:01 >
  • Bir soru sorduk devlet meselesi yaptınız arkadaş.Ben sorun varmı diye sormuştum siz kapışmaya çevirmişsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Adam belki de bütün dünyadaki kullanıcılara hitap eden global sitelerin testlerine, paylaşımlarına tek kelimeyle yalan demiş, hem de hiçbir kanıt-test-bilgi paylaşmadan. İnsanlar o sitelere bakıp ekran kartı, işlemci seçiyor, alıyor, yorum yapıyor hani kıytırık 3-5 site gibi değil. Şaka gibi, neyse zaten üslubundan belli ne olduğu, ben de bloklayayım. 212 Evo için f/p dedim diye üstteki bir mesajda neredeyse ağzıma sıçacakmış... Ben 1. ağızdan söyleyen, tecrübe eden ve halihazırda hala kullanan biri olarak 212 evo f/p'tır diyorum.
  • 8.xxx mesajlı pro-vakatörün fayans altına aldığı seviyeden istifade eden arkadaşlar sayesinde birazdan ana avratlar havada uçuşacak..
  • Siz düzgün bir uslup ile düşüncenizi dile getirirseniz kimsenni aklından zoru olmadığı sürece kalkıp saygısızlık yapması pek mümkün değildir.
    Şahsa mazur görülen uslup kabul edilecek bir uslup değil.

listeler testler vs ona itiraz olabileceği gibi olmayadabilir.Lakin göz var nizam var diye atalarımız laf etmiş.
    Sessizlik:
    212 EVO ve uzmanı olduğumu idda ettiğim zalamnlar başta olmak üzere aynı ortamda montajını yapıp gürültü seviyelerini kulağınız ile test edin.
    EVO 212 DAHA SESSİZ DİYEN ARKADAŞ KULAK TESTİNE GİRSİN.
    Performans:
    Aynı devirlerde 212 evo ile cnps 1x serisinin aynı performansı vermesi söz konusu bile değil.
    Onca işin gücün arasında bana sistem toplatmakla mesai bitirtip sonuçalrı görünce foruma gizlice girip çıkmak zorunda kalmayın.
    DİKKAT>DİKKAT>DİKKAT>DİKKAT>DİKKAT>DİKKAT>DİKKAT>DİKKAT>DİKKAT>DİKKAT>DİKKAT>DİKKAT>DİKKAT>
    FAN KALİTESİ:
    zalmanı da geçtim Evo daki fan en kalitesiz fanlardan biridir.Bunu anlamak için uzamn olmaya da gerek yok.
    Varsa imkanı 1x serisi zalman ve 212 evo yu aynı sistemlere takıp yada aynı kasada aynı devirlerde 6 ay kullanıp sonra gürültü ve seviyelerini ölçsün ne denli ucuz bir fanın kullanıldığını görsün.

Fan boyluğa vs gerek yok.
    hİÇ BİRİ BABAMIZIN FİRMASI DEĞİL.
    Avukatlık yapmaya gerek yok.
    3 kuruşluk dünyada kalp kırmayada.
    İmla hataları kusura bakmayın.bİRAZ RAHATSIZIM.

• quote:

Orijinalden alıntı: onegogh

Bir soru sorduk devlet meselesi yaptınız arkadaş.Ben sorun varmı diye sormuştum siz kapışmaya çevirmişsiniz.

Bunlar hep sizin yüzünüzden..
  • Tablolardan 212 evo iyidir diyen arkadaşlara yeterli cevap mevcut.
    Konuyu daha fazla tartışmaya da gerek yok aslında.
    İtimat edip tabloalrı incelemeden yorum yapmıştım.
    Kendi düşüncelerini desteklemesi için verilen tablolar tam tersine kendinileri yalanlamakta...
  • cinayet konusuna girmişi yanlışlıkla
  • Ben daha sessiz veya daha iyi demedim ki zaten, yukarıda bakın öyle bir iddaam var mı? Bunlar benzer fiyatlı soğutucular ve benzer fiyatlı performans veriyorlar.

Ülkemizde popüler olana çöp muamelesi yapmak bir alışkanlık var o yüzden i30 aynı fiyata 212 evo'dan iyidir demiş mesela. Onun için Tom's Hardware incelemesini attım. 212 Evo Anakartı 4, işlemciyi 9 derece daha soğuk tutmuş. Buna karşılık biri i30 25db ile çalışırken 212 Evo 31db ile çalışıyor. Sessizlik isteyen i30 alır, daha iyi soğutma isteyen 212 evo alır. Burada birinin daha iyi veya kötü olduğu öznel yoruma giriyor. Ben i7 sistemime soğutucu alacak olsam 212 Evo alırım şu an çünkü 4 adet kasa fanım var ve çok sessiz oldukları da söylenemez, 212 Evo'nun getirdiği ekstra ses beni etkilemeyecektir. O yüzden benim için 212 EVO daha iyi. Salonda duracak sessiz bir bilgisayarım olsa ikisi arasında i30 alırdım. Olay bu kısacası çöp muamelesi yapmak yanlış.

Fanboyluk mezvusuna gelirsek, 2 adet masaüstü bilgisayar var evimde. İkisinde de Coolermaster herhangi bir ürün yok. Şimdiye kadar sadece bir ürününü kullandım, o da fi tarihinde athlon x2'nin stok soğutucusu bozulunca coolermasterın stok soğutucuya benzer ucuz bir modelini almıştım o.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Darcyn -- 4 Ağustos 2016; 12:36:27 >

• Aynı çukurda debelenmemin anlamı yok.Baştan aşağıya çamura gömülme dışında.
    Yeter ki düşüncelerimizi karşımızdakine hakaret etmeden dile getirelim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Iron Mask

@` quaD.

Rahatlıkla sığar.

noctua d14 , d15 sığar mı peki kasaya ?

edit : zalman fanın seni kabul edilebilir diyor sanırım ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ` quaD. -- 5 Ağustos 2016; 12:00:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: HarunD

Hocam bendede aynı soğutucu ve işlemci var ben yükte 69 Derece görüyordum 2 gün önce evo 212 ye 12 lik bir fan daha taktım diğer tarafına çift fan oldu şuan 62 Derece yükte 7 derece fark etti ztn kutusunda ikinci fan için aparatları mevcut deneyebilirsiniz.

Katılıyorum.

Zamanında Hyper 212X ile Sunbeam Core Contact Freezer 120mm modellerini denemiştim.

Sunbeam CCF tek 120mm fanlı 4x 8mm direk temas ısı borulu bir model. Bir zamanların f/p soğutucularından. Performansı gerçekten çok iyiydi.

Hyper 212X'nin, aynı kasada, aynı işlemci ve aynı şartlarda, benzer performans verebilmesi için ikinci fanı takmam gerekti. Ayrıca soğutucuyu dikey monte ettim. Hava akışı aşağıdan yukarı.

212 Evo ve 212X birbirine yakın soğutucular. Tam verim almak için mutlaka ikinci 120mm fanı takın. Kendi fanı soğutucuya üflesin, sonradan taktığınız fan emme yapsın.
    120mm 1200rpm fanlar uygun olur.

• şu konuda hala bu denli saçmalayanlar var ya gerçekten sözlerin bittiği yer.
    işinize gelince performans, gelmeyince malzeme kalitesi o da olmayınca fan sayısı diye saçmalayıp duruyorsunuz.

gerçek bilgi isteyen okusun, sağda solda uzman bilgisayarcı geçinenlerin boş laflarına inanmasın.

http://www.frostytech.com/articleview.cfm?articleid=2655&page=1

http://www.xbitlabs.com/articles/coolers/display/coolermaster-hyper-212-evo.html

https://www.reddit.com/r/buildapc/comments/44hf6m/discussion_why_is_the_cooler_master_hyper_212_evo/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sahafiec -- 7 Ağustos 2016; 19:42:45 >

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.