Şimdi Ara

6700K Onboard Ekran Kartı Kullanamama Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
652
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar, i7 6700k sistem topladım fakat onboard ekran kartını bir türlü aktifleştiremedim BIOS'ta herhangi bir ayarda göremedim.

Anakart MSI Gaming M7
    Ekran kartı MSI GTX 970

Nasıl aktifleştirebilirim sorun ne olabilir ?

• zaten harici bir ekran kartına sahipsin ve oldukça güçlü bir ekran kartı neden onboardı kullanmak istiyorsun ki şuan kullandıgın harici grafik kartının yarısı gücünde bile degil eger hala kullanmak istiyorsan onboard ekran kartını hangi portu kullanıyorsun bilmiyorum (hdmı,dp,dvı...) hangisiyse artık onu ekran kartının girişinden söküp anakartın uygun girişine takarsan onboard ekran kartını kullanmaya başlayabilirsin.
  • black modern kullanıcısına yanıt
    Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. Neden istiyorum çünkü eski bir basit oyun PES6'yı açmaya çalıştıgımda sanki driver yüklenmemiş gibi bir görüntü alıyorum yani FULL HD'de kaliteli çalışmıyor. Yani bu küçük oyunlarda omu devreye giriyorda böyle yapıyor. Öte yandan işlemcide bir sorun mu var acaba.
    DP kullanıyorum söktüm anakartada taktım ama maalesef öylede görüntü alamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ncdtkrts -- 21 Şubat 2016; 20:43:32 >
  • ncdtkrts kullanıcısına yanıt
    kullandıgınız ram modelini ögrenebilirmiyim
    Onboard Dandik Hariciyi Kullanmani Oneririm Dostum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Kingston Hyperx Savage 2666 MHZ CL13 2X8GB
    kullandıgınız anakartta genelde corsair ramlerle ilgili bir sorun oluşuyor ancak ramleriniz kingston oldugundan bir sorun oldugunu sanmıyorum oyun max kaç çözünürlük destekliyor acaba 1080p destegi yoksa görüntü esnetildiginden dolayı 1080p ye görüntü kalitesi düşebilir.
    Oyunun ayarlarında 1920x1080 var ama dediğim gibi kalitesiz oluyor sanırım Windows 10 desteği yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    büyük ihtimalle yoksa normal çalıştırmaması için bir sebep görünmüyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.