Şimdi Ara

6700K lı sistemle ilgili tereddütler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
706
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 6700K, asus z170A anakart aldım. Kafama takılan şeyler var:

1- 600 watlık corsair psu var. Yeterli gelir mi?(Ekran kartı şimdilik 6950. İlerde Nvidia 1070 veya 1080 ile değiştirmeyi düşünüyorum)

2-Şu an işlemci soğutucum Sunbeam Core-Contact Freezer.8-9 yıllık bir soğutucu.Sessizliğinden ve performansından memnunum (işlemci phenom 940 x4).Linkteki kiti alsam işlemci ile kullanabilir miyim.Performansı yeterli olur mu?
    http://www.hepsiburada.com/sunbeam-core-contact-freezer-intel-lga1156-baglanti-kiti-sb-cr-lga1156-p-BD97879?id=123&utm_campaign=urun&utm_content=pazarlama&utm_medium=siparis&utm_source=email&utm_term=kategori-genel&wt_em=siparis.pazarlama.kategori-genel.urun

3-Amazondan aldığım 3000 Mhz ramleri kullanmayı düşünüyorum. Anakartta extra ayar yapılacak mı?http://www.amazon.com/gp/aw/d/B014JESKRW/ref=mp_s_a_1_2?qid=1463247023&sr=8-2&pi=SX200_QL40&keywords=3000+Mhz+DDR+4&dpPl=1&dpID=41O--7Z4DZL&ref=plSrch

4-Windows 10 kullanıyorum.Sistemi topladıktan sonra; format atmadan kullansam veya sadece sistemi yenile desem olmaz mı? (Formata üşeniyorum oyunlar,programlar vs. epey çok:))
    Edit: imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi homebird -- 15 Mayıs 2016; 15:51:38 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yok mu fikri olan?

• 1. Güç kaynağı yeterli olur yeni kartlar fazla güç çekmez.
    2.Değiştirmeni öneririm ileride overclock yapmak için daha iyi bir soğutucuya ihtiyacın olabilir en az 4.6 ya vurdurursun işlemciyi.
    3.Biostan xmp profilini açman gerekebilir tonla konusu var araştırabilirsin.
    4.Yeni anakart için yeni işletim sistemi şart sürücüler anakarta göre kurulacak.
  • Formattan kacamazsin. Ssd al windows kur hdd yide ayrica bagla. Canin istedgnde atarsin format. Ama primary den slave e cekeceksin hdd yi unutma

• quote:

Orijinalden alıntı: whitelotus59

1. Güç kaynağı yeterli olur yeni kartlar fazla güç çekmez.
    2.Değiştirmeni öneririm ileride overclock yapmak için daha iyi bir soğutucuya ihtiyacın olabilir en az 4.6 ya vurdurursun işlemciyi.
    3.Biostan xmp profilini açman gerekebilir tonla konusu var araştırabilirsin.
    4.Yeni anakart için yeni işletim sistemi şart sürücüler anakarta göre kurulacak.

Tüm cevaplar verilmiş, hepsini ona göre değerlendir
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.