Şimdi Ara

6700k ~ gtx 1060 battlefield 1 darboğaz? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
76
Cevap
1
Favori
2.176
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Komik yorumlar var ya gerçekten Yok i5 6500 GTX1060'a darboğaz yaparmış vs vs. Arkadaşlar o işlemci SkyLake farkındasınız değil mi ? O işlemcinin o karta darboğaz yapacağını gerçekten düşünüyor olamazsınız. Youtube'a bakarsanız adamlar i5 6400 ve 1070 ile 2K'da Witcher oynuyorlar mod üstüne mod koyarak ve anca o zaman işlemci sürünmeye başlıyor. Komik olmayın.
  • nightsniffer kullanıcısına yanıt
    ben oraya 980sli yazmışmıyım? alıntılasana o mesajımı..gtx980 gtx1060 ile aynı performansta demişimki öyle zaten.

http://www.anandtech.com/bench/product/1771?vs=1716

ikinci olarak i7 -6700k 1080sli darboğazın kralını yapar bol keseden sallamaya bayılıyorsunuz..

üçüncü olarak hani 6700k işlemci 1080sli darboğaz yapmaz diyorsunya aç o videoyu izle 6700k daha 980sli taşıyamıyor darboğaz yapıyor neredeyse iki katı performans farkı olan 1080sli de ne olur sen hesapla hesaplayabilirsen.

''travers @ 3 gün önce

Benim 4770k bile zorlamadan götürür 1060 sli halini. Tek kart bile demiyorum. Bonzai akıl sağlığına çok zarar veriyor ve malesef değişik şekillerde bu acı tabloyu görüyoruz :)

o video linkini ve mesajı bu arkadaş için yazmıştım.

son olarakta artık sizin gibi ne konuştuğunu bilmeyen okuduğunu anlayamayan bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olup bunu başkalarına dayatmaya çalışanlara cevap vermemeye karar verdim zaman kaybından başka bişey değilsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RNNN -- 17 Ekim 2016; 14:29:16 >

• RNNN kullanıcısına yanıt
    Arkadaş konunun bu kadar uzamasına sebep olan sensin. Sli falan boşver sen 6700k nin tek 1080 e darboğaz yapacağını söyledin. İstersen alıntıliyayim mesajını. İsrarla kendi fikrini dayatmaya çalışan sensin. Bir baksana yorumlara herkes yanılıyor ama bir tek sen doğrusunu biliyorsun degil mi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buraktu -- 17 Ekim 2016; 14:55:50 >
  • I3-6100 GTX 1070 Witcher 3, BF 4, Tomb Raider, GTA 5, Crysis oynanıyor ve GPU kullanımı %90 altına hiç düşmüyor;https://www.youtube.com/watch?v=y4C5-lO9_j0
  • Darboğazın ne olduğunu bilmeyen yeni nesiller.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Klasik bir gtx 1060 vakası daha 1080p oyunculuk için gitti 1500 tl cikler daha.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kafaİzni

quote:

Orijinalden alıntı: Nuzrek

O kadar para sayıp 1-2 sene götürürse üstelik şimdiden böyleyse cpu üzülürüm cidden acaba oyun da optimizasyon sorunu olabilir mi az da olsa diye düşünüyorum

GTA 5 oyununda durum nedir aynı sorun o oyunda da var mı?

6700 düz var gtx 1060 gta 5de gpu kullanımı 40 oluyor ama darboğaz olması saçma geliyo oyunla alakalı olabilir 60fps 1080p oynuyorum arada 45 50 görüyor kalabalık yerlerde istisnasız düşüyo fps zınk diye 60 kalmıyo

• O youtube kanalı full fake ve videoların begenme begenmeme sayısı çok ilginç.

• k2fg9 kullanıcısına yanıt
    Yetkli bir abiye benziyorsunuz :))

i7 2600k
    gtx 980ti extreme edition
    16gb ram

pc battfiled 1 de ultra ayar öneri veriyor sistem. ancak 3.4ghz de işlemci bende de dar boğaz yapıyor bilmiyorum güncelleme mi gelmesi gerek filan ama oyun son uptade ile böyle oldu. bende cpu 3.7 cektim ghz overlock ile böyle kaymak gibi ama 2-3 derece ısı arttı elbet. birde hava soğutmalı bir bilgin varmı ?
  • ahaa tam benlik konu :) noktayı koyuyorum 4. nesil ve öncesi candır skylake ve sonrası heyecandır açık ve net :)
  • enerche E kullanıcısına yanıt
    80 dereceyi gecmiyorsa hiç, sorun yok.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • BF1 şu açıdan ilginç bir oyun. 6700k, İPC'si ve çekirdek hızı daha düşük olan 5930k işlemcisinin gerisinde kalıyor. Özellikle 1% low 0,1% low değerlerinde. Yani görünüşde BF1 4/8'den daha fazla çekirdek/HT kullanabiliyor. Buna mı bağlamak lazım, hemen bir sonuca bağlamamak için bilemiyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=MSkpyuLgsoI&t=228s

http://www.gamersnexus.net/game-bench/2673-battlefield-1-cpu-benchmark-dx11-vs-dx12-i5-i7-fx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LeviGerman -- 7 Aralık 2016; 2:37:59 >

• enerche E kullanıcısına yanıt
    72c geçme
  • gtx1080 ile bile darboğaz yapmıyor bende. başka sorun vardır bence. 64 kişi 2k ultra 100fps ortalama var. çözünürlüğü düşürüp kaliteyi düşürüp 200 fps e çıkarsan işlemci belki o noktada darboğaz yapar ama 100fps leri rahat kurtarıyor 6700k.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.