Şimdi Ara

6700k ~ gtx 1060 battlefield 1 darboğaz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
76
Cevap
1
Favori
2.171
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba yeni sistem topladım yolda 1-2 güne gelicek battlefield 1 oynucam ağırlıklı olarak fakat bu video da 6700k 4.6 ghz a çıkarılmış olmasına rağmen yüzde yüze yakın çalışmakta haliyle gpu kullanımı düşmekte bu işlemci de darboğaz yapıcaksa üstelik gtx 1060 a ne almalıyım acaba ? Video bana ait değildir. Donanımlar aynı videodakiyle

https://m.youtube.com/watch?v=YAsYbKkkQaI

• çok ufak anlık düşüşler hariç gpu kullanımı gayet normal 6700k işlemciyle gtx1060 her durumda darboğaz olmadan kullanırsınız o ufak düşüşlerede çok takılıyorsanız oc yaparsınız minumuma iner.
  • Takılma o videoya hocam. 6700k ile darbogaz kelimesinin yanyana gelmesi için daha uzun bir süre var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buraktu -- 14 Ekim 2016; 18:06:54 >
  • RNNN kullanıcısına yanıt
    Hocam zaten oc li ama bakarmısın şaşırdım açıkçası
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nuzrek

Hocam zaten oc li ama bakarmısın şaşırdım açıkçası
    Gtx 1060 ile ilgili benzer yazıları son zamanlarda çok okuyorum. Gerçekten ilginç darboğazın kesinlikle olmaması gerekir normal şartlarda.
  • Nuzrek N kullanıcısına yanıt
    ben çok şaşırmadım açıkcası günümüzde işlemciler biraz geride kaldı ekran kartlarına göre şahsen ben kendime sistem toplayacak olsam açıkcası gtx1060 ekran kartıyla işlemci olarak i7 altına düşmem 1070-1080 alacaksamda daha üst modellere bakarım insanlara i5 gtx980-1060 darboğaz yapıyor en az i7 lazım derkende millet gülüyordu artı olarak bu durumun oluşacağı bf1 harici fazla oyun yok belki nadiren gta da görebilirsin böyle durumları onun dışında %99 altına düşmez kullanım.
  • buraktu kullanıcısına yanıt
    O kadar para sayıp 1-2 sene götürürse üstelik şimdiden böyleyse cpu üzülürüm cidden acaba oyun da optimizasyon sorunu olabilir mi az da olsa diye düşünüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nuzrek

O kadar para sayıp 1-2 sene götürürse üstelik şimdiden böyleyse cpu üzülürüm cidden acaba oyun da optimizasyon sorunu olabilir mi az da olsa diye düşünüyorum

GTA 5 oyununda durum nedir aynı sorun o oyunda da var mı?
    Hocam onu da diyecektim aslında geçen bi arkadaş i5 6500 de gta da darboğaz yaşıyordu zaten benim oynadığım oyunlar battlefield ve gta onlarda da 6700 k yetmicekse önümüzdeki oyunları düşünemiyorum yani götürmez gibi 3-4 sene bu işlemci hevesim kaçtı resmen
  • Kafaİzni kullanıcısına yanıt
    Valla hocam geçen arkadaş konu açmıştı i5 6500 le darboğaz yaşıyordu 6700 k ne olur bilemicem daha kurmadım sistemi aldım ama
    3-4 seneyi düşünüyorsan ekran kartından kıs işlemciye yüklen derim ekran kartı kolay değişebilen bi parça ama işlemci değişince duruma göre komple sistem yenilemek gerekebiliyor ama dersenki ben bu ekran kartıyla kullanacam 3-4 sene o zaman i7 işini görür
    Hocam o da olabilir viruste olabilir sistemde sorun da olabilir ya da baska bir sey. yani demek istediğim bir sorun varsa bile o darboğaz degil. Çünkü o işlemcinin değil gtx 1060a 1080 e bile darboğaz yapması söz konusu degil
  • buraktu kullanıcısına yanıt
    gtx1080 gtx970sli performansı veriyor stok hızlardaki herhangi bir i7 işlemciyle bf1 gta vs. tarzındaki oyunlarda duruma göre darboğaz yapar.bilirkişi yorumu yapmışsınız ama bilmeden bu kadar emin yazmayın insanlara burada yazanlara göre sistem topluyor para harcıyor...
    https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=121068032

Darbogazi ram yapiyor hocam. Videoda arkadas ram kullanimini acmis ama pagefile yani sanal ram kullanimini gostermiyor . Muhtemelen o da 12,13 gb civarindadir. Yani toplamda 20 GB yi buluyordur ram kullanimi. Demekki 16 da yetmiyor. Zaten ben 15 GB yi gordum GTA 5 te. Son gunlerde bu tarz konuyu cok goreuyorum . Ben ve trduman ram alip denedik. Problem ram darbogazi.

Gears of War resmi ultra sistem gereksinimleri bile 16 GB ram istiyor. Muhtemelen onda da 16 ram GPU kullanimini bir miktar sinirlandiracaktir diye dusunuyorum.

https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=121085308 bu da gers of war konusu. 8350 16 ram ile fpsler yuksekken 9590 12 ram ile fps dusuyor. Arada daglar var.

Edit. Videoda dikkat ettiyseniz arkaplan karakter vr bina yogunlugu olan yerlerde problem oluyor. Aynisi Gta5 te ve witcher 3 te bende vardi. Ram ile Gta5 te problem tamamen cozuldu. Ama w3 te maalesef islemcim gercekten yetmiyormus. Onda degisim olmadi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mukuk20 -- 14 Ekim 2016; 18:57:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mukuk20

https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=121068032

Darbogazi ram yapiyor hocam. Videoda arkadas ram kullanimini acmis ama pagefile yani sanal ram kullanimini gostermiyor . Muhtemelen o da 12,13 gb civarindadir. Yani toplamda 20 GB yi buluyordur ram kullanimi. Demekki 16 da yetmiyor. Zaten ben 15 GB yi gordum GTA 5 te. Son gunlerde bu tarz konuyu cok goreuyorum . Ben ve trduman ram alip denedik. Problem ram darbogazi.

Gears of War resmi ultra sistem gereksinimleri bile 16 GB ram istiyor. Muhtemelen onda da 16 ram GPU kullanimini bir miktar sinirlandiracaktir diye dusunuyorum.

https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=121085308 bu da gers of war konusu. 8350 16 ram ile fpsler yuksekken 9590 12 ram ile fps dusuyor. Arada daglar var.

Edit. Videoda dikkat ettiyseniz arkaplan karakter vr bina yogunlugu olan yerlerde problem oluyor. Aynisi Gta5 te ve witcher 3 te bende vardi. Ram ile Gta5 te problem tamamen cozuldu. Ama w3 te maalesef islemcim gercekten yetmiyormus. Onda degisim olmadi.
    İ7 6700 ile 1060 kullandım.Gta 5 de cpu max %60-70 civarı işlemci kullanımı gördü.Bf 1 betada oynadım.Onda da durum aynıydı.Sıkıntı olacağını sanmıyorum.
  • ramle uzaktan yakından alakası yok konunun

https://www.youtube.com/watch?v=ZG5kz2dhb2U

senin sıkıntın başkaydı artı fx6300le bahsettiğin sorunları yaşamanda normal bf1 gta tarzı oyunlarda.
  • 6700k - gtx 1060 darboğaz? fatal error
    Bu videoda ram kullanimi 8i gecmiyor zaten. Bende 13 ten asagi dusmuyor , 15 bile goruyorum hocam videoamda var. Burda oyun updatesizdir belki.
  • Sanal ram nedir hocam pek bilmiyorum yani fiziksel 16 var ama başka bi ram kullanımı olayıda mı var
    Ram yetmeyince sabit diskten ram icin alan aliyor hocam bilgisayar. Buda sanal ram oluyor. Tabi sadece yetmedig8 durumlarda degil. Sistem kendisi karar verir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mukuk20 -- 14 Ekim 2016; 19:04:54 >
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.