Şimdi Ara

660gt mi 7300gtmi?leadtek (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
174
Cevap
0
Favori
2.353
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: BaDSeeD

Arkadaşlar geçenlerde 128 mb 6600gt dd3 agp ekran kartı aldım
    şunu söleyim size dürüst olarak
    tomb un sitesindeki karşılaştırma bir kere tutarsız
    benim makinadan daha iyi bir makina ile test e sokmuşlar fakat 6600gt nin aldığı puanlar ve fps ler benim aldıklarım dan çok çok daha düşük
    3dmark 2003 2005 ve oyunlardan tutun hepsinde denedim

Birtek Play_boy arkadaşımızın yollamış olduğu resimlerdeki skorlar yakın.
    İkinci olarak sölemek istediğim şey ise
    Ekran kartı almayı düşündüğünüzde 3dmark puanlarını önesemeyin.Çünkü kartlar yada driver lar 3dmark için optimize edildiğini düşünüyorum.
    Bence ilk hedefiniz oyunlardaki alınan fps ler olsun.

ddr3 6600 gt konusunda oyunlardan isteği olana fps skorlarını yollayabilirim fikir vermek açısından.

haklısın
    benim de derdim her zaman fps açısındandır, zaten genelde her topiğe koyduğum testlerde
    3dmark puanlarından ziyade karşılaştırmalı fps testlerini tercih ederim,
    sentetik benchmarklar "bazen" aldatıcı olabiliyorlar...
    mesela X1600XT, 3d mark testlerinde X800GTO ile kafa kafaya puanlar alabilirken
    fps testlerinde "çoğu" oyunlarda geri kalıyor....

ya da play_boy'un bulduğu testlerde 6600GT,
    05 testinde 7300GT ile hemen hemen aynı puanı alsada,
    06 testinde yüzdesel olarak fark yiyor, çünkü 06 testi daha fazla shader kullanıyor
    ve GF6 serisi kartlar bu konuda GF7 serisine oranla daha başarısız....

yani Serious Sam 2 gibi oyunlar oynadığınızda aradaki fark daha belirgin, mesela 7600GT, 6600GT'nin 2 katı *performans verirken
    Doom ya da Quake "3" oynarken 2 kat olamıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TRQX -- 3 Ekim 2006; 5:13:51 >

• ben kartı alim... akşama doğru testleri buraya koyacağım.. ama sadece 3D Mark 2005 testi yaparım.. bi de oc yapıp * default hızlar arasındaki farkı görecezzz
  • Elimde nfs yok bitirdiğim için silmiştim.fear ı yolluyorum şimdilik

Burda özellikle su+ışık+ateş efekti nin aynı anda olduğu bölümü seçtim bu odada hemen hemen en düşük fps yi aldım.
    Ayarların tümü maximumdur.fsaa 2x , af ve soft shadow off

660gt mi 7300gtmi?leadtek

Burdada diğer bir topicde vermiş olduğum fear performans bencmark ından bir ss

• Bu arada ss yi verdiğim yerde takıldım :) Biraz daha ileri gidiyorum çıkmaz bi yerde buluyorum kendimi.ss deki yeri hatırlayan var mı bu arada
  • sistemin nedir gayet iyi sonuçlar
  • amd2500+@3200+ 1gb ddr400 ram 128mb 6600gt ddr3
  • daha dün ben oradaydım ben biliyorum orayı o suyun oradan sola doğru atlayacan o odaya giremedin demi ben çok ugraştım o odaya girebilmek için (resmin tam karşısındaki oda) daha sonra üst balkona çıkacaksın

• f.e.a.r sonuçlarında ekran kartında hiç oc yapmışmıydın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esdegel06 -- 3 Ekim 2006; 5:59:50 >
  • Tüh demin yazdım bi ton yazı sayfa görüntülenemiyor dedi :(
    Tekrar yazayım
    Evet karşı odaya geçtim fakat odada bişiyi harekete geçirecek bişi bulamadım.Dediğin gibi merdivenden üst balkona çıktım.Hemen yanımda bir koridor var birde mazgallı balkon var.Odaya girersem çıkmaz yere çıkıyorum.Balkondan devam edincede daha önce geçtiğim yerlere çıkıyorum
  • Evet şuan oc lu halde ekran kartı
    gpu 580 mem 950 de

İlave: gpu sıcaklığı oyunlarda 70 derecede seyrediyor.gpu daha fazla arttırılabiliyor fakat şimdilik böyle kullanıyorum çünkü nvidia gpu ları kaç dereceden sonra performansta kayıplar yaşatmaya başlıyor onu bilmiyorum.
    Bu konuda bilgin var mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BaDSeeD -- 3 Ekim 2006; 6:08:26 >
  • odanın içinden üst kata çıktın demi

birde oc'siz test yaparmısın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esdegel06 -- 3 Ekim 2006; 6:09:59 >
  • Oda nın içinden kastın,odaya giriş kısmının önünde bulunan duvar kenarındaki merdivenleri mi kastediyorsun ?

Tabi oc sizde test yaparım ama birazdan yatıcam,sabah oldu hehe bi sabahı daha gördük böylece.Yarın oc siz test yapar yine ss leri koyarım
  • o odanın içinde de bir yer war. yukarıya dogru bak görürsün bişilerin üstüne felan çıkılıyordu galiba bak şimdi ben de unuttum görüyor musun.... o odanın içinde herşey bundan eminim.... pc warsa onu aç (E)
  • Nasıl oldu farketmedim yavf
    Merak ettim bi girip bakıyım hemen
    Çok saol
  • bende merak ettim şimdi bi girde bi bak hele hadi...
  • Yok bulamadım yine :(
    Odanın içerisinde tuş ile aktive edebileceğim hiç bişi yok yukarı çıktım,daha sonra belki gözden kaçırmış olabileceğim bişi vardır diye baya başlara döndüm geri geldim ı ıhh :(
    Neyse yarın gündüz gözüyle bakarım yine
    İyi sabahlar
  • odanın üst duvarlarında boşluk fln yok mu?( sırf odanın içinde)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esdegel06 -- 3 Ekim 2006; 7:01:56 >
  • Kartı aldım TRQX şimdi resimleri ekleyeceğim sonra da test yapacağım
  •  660gt mi 7300gtmi?leadtek

• şimdi sistemin özelliklerini yazayim

pentium 4 3.0 mhz
    512mb ddr-2 ram (kalitesizdir)
    ##7300gt####GIGABYTE##
    nvidia beta 92.91
    3D MARK 2005 TESTİ

NOT: temiz bir windows kurulu olsa bende şuan kesin 3600 almıştım bundan eminim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esdegel06 -- 3 Ekim 2006; 16:30:15 >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.